English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Naše juniorky dnes hrají s Kazachstánem

Naše juniorky dnes hrají s Kazachstánem 03.07.2014 08:39:05 - autor: , přečteno 1151x


Po čtyřech dnech, kdy se v Chorvatsku hrálo denně vždy jen ve dvou skupinách, pokračuje dnes MS juniorek U 20 utkáními ve všech čtyřech skupinách, tedy k vidění bude všech 12 zápasů a v mnoha případech půjde o rozhodující zápasy, které rozhodnou, nebo alespoň hodně napoví o tom, kdo jaké má šance na postup do dalších kol.

V naší skupině A v Dugom Selu, mají všechna tři utkání své favority. V prvním utkání nastoupí Korea proti Uruguayi a není pochyb o tom, že si Asiatky výhru pohlídají. Po nich se v hale představí domácí Chorvatsko proti lídrovi skupiny Norsku a i když se opět dá očekávat bouřlivé prostředí v zaplněné hale, zkušenější Norky si výhru, alespoň věříme, určitě také pohlídají.

V posledním utkání opět od 20:30 hod. nastoupí naše družstvo proti zatím poslednímu Kazachstánu, který se v předchozích třech zápasech zatím neradoval ani z jediné výhry a všichni věříme, že to tak zůstane i po dnešním večerním střetnutí. Zápas našeho družstva U 20 nebude prvním setkáním s tímto asijským soupeřem, před dvěma roky na MS v Česku naše děvčata nad Kazachstánem vyhrála 32:22 (to však samozřejmě byla jiná sestava). Celek Kazachstánu všechna svá tři předchozí utkání v Chorvatsku vysoko prohrál a neměl by být nepřekonatelným soupeřem ani pro naše družstvo. Nejlepší hráčkou družstva je Irin Alexandrova, autorka už 23 branek, které ji řadí mezi čtveřici nejlepších střelkyň celého mistrovství světa. Na tu si budou muset dát naše děvčata velký pozor. Nemá kdovíjaké statistiky úspěšnosti, ale pálí ze všech pozic, v předchozích 3 zápasech už vystřelila celkem 63 krát, což je neuvěřitelný průměr 21 střel na zápas.

Ve skupině B v Zagrebu se střetnou dva neporažení Dánsko a Německo prakticky o první místo ve skupině a může to být i družstvo, proti němuž v další fázi mohou nastoupit naše děvčata. Také druhé utkání bude mít náboj. Nizozemkám půjde asi už jen o třetí místo ve skupině, v případě porážky by ani nemusely postoupit, stejné však platí o Srbsku, které bude jejich soupeřkami. V utkání Kongo - Argentina může Argentina vykřesat jiskřičku naděje, protože v posledním kole by se mohla pokusit o postup v zápase proti Srbsku.

Skupina C se hraje v Koprivnici a v klidu může být tentokrát pouze Francie, která by si měla bez problémů poradit s posledním Kongem. Favoritkami budou také Maďarky, které budou hrát proti Švédsku, které má ale nůž na krku po dvou porážkách. O své bytí a nebytí budou bojovat také Japonky a Portugalky, vítěz tohoto duelu by měl mít postup jistý. Tato skupina je nejvyrovnanější, postup mají jistý jen Maďarky a Francouzky, trojice dalších (Portugalsko, Švédsko a Japonsko) bojuje o další dvě postupová místa.

Ve skupině D v Čajkovci mají jistotu postupu pouze Rusko a Rumunsko. Brazilie bude o naději hrát proti poslednímu Tunisku, naopak Slovinsko bude mít jen malou šanci proti suverénnímu Rusku, stejně jako Čína proti Rumunsku.

Všechna utkají se hrají v tradičních časech v 16:00, 18:15 a ve 20:30 hod. a my budeme držet palce našim děvčatům.