English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Dnes v Dugo Selu o postavení v osmifinále

Dnes v Dugo Selu o postavení v osmifinále 05.07.2014 09:07:23 - autor: , přečteno 1246x


Dnes vyvrcholí v Chorvatsku první část MS juniorek W 20, pátými zápasy všech zúčastněných družstev. Poslední dva týmy z každé skupiny už nebudou v bojích o medaile pokračovat, vytvoří jakousi soutěž útěchy, kterou je už tradičně tzv. Prezidentský pohár, tedy zápasy o umístění na celkově 17. - 24. místě. Čtveřice těch úspěšnějších z každé skupiny postoupí do vyřazovacích bojů, kterými je osmifinále. Osmifinále se bude hrát formou play-off a vítězné týmy se zařadí mezi osmičku nejlepších, pro poražené zbydou zápasy o celkové umístění na 9. - 16. místě. Osmifinálové dvojice se vytvoří ze čtyř postupujících z A a B skupiny, které se utkají v Koprivnici a týmy ze skupin C a D změří síly v Dugo Selu. Znamená to tedy s jistotou jen jediné - naše děvčata se budou po dnešním utkání stěhovat do cca 70 km vzdálené Koprivnice.

Dnešním soupeřem našich děvčat bude od 18:30 hod. domácí celek Chorvatska. Očekává se opět "plný dům" a bouřlivé prostředí do posldeního místěčka zaplněné haly. Náš soupeř dokázal v přecdhozím zápase vyhrát nad silným Norskem a i proto bude dnes vystuovat v roli favorita. Věřme však v bojovnost našich holek, kterou už několikrát prokázaly, na příklad na loňském Euro Open v Goteborgu, kde se nezalekly žádného ze soupeřek a přivezly si domů bronz. Naše soupeřky mají ve svém družstvu několik vysokých, dobře střílejících spojek, na příklad nejvyšší hráčku celého MS Camilu Micijevič (194), nebo jednu z nejúspěšnějších střelkyň mistrovství Ivanu Dežič. Výborné jsou také obě brankařky,patřící mezi nejlepší, zejména vysoká Ivana Kapitanovič (183). V domácím prostředí bude určitě zlobit také hráčka domácího klubu hrajícíc na křídle - Josipa Mamič. 

Proti komu ze čtveřice nejúspěšnějších družstev skupiny B se naše holky postaví, bude známo až po dnešních zápasech. Nečekaná výhra Chorvatek nad Norskem zamotala možným pořadím natolik, že každé ze čtveřice jistých osmifinalistů skupiny A může skončit na kterémkoliv místě a tedy nastoupit proti kterémukoliv družstvu ze skupiny B. Nechtějme tedy spekulovat kdo by byl pro náš tým nejlepším řešením, všechny celky B skupiny jsou kvalitními juniorskými družstvy patřícími více méně do světové špičky i když na posledním MS 2012 se jim až tak nedařilo (DEN = 9., NED = 17., GER = nekvalifikovalo se), nejlépe skončilo Srbsko, které ale ještě musí o postup zabojovat ve vzájemném zápase s Argentinou. Objektivnějším srovnáním vzájemného poměru sil by mohlo být ME v minulém roce v Dánsku, kde tito možní soupeři skončili takto: DEN =3., NED = 6. A GER = 10, když naše družstvo tam skončilo na 14. místě.

Na hodnocení vystoupení našich děvčat je ještě dost času. Každopádně už dnes lze ale říci, že svůj první cíl - postoupit ze skupiny byl úspěšně splněn. Dalším cílem pak bude poprat se o postup v play-off a ať už se proti nim postaví kterýkoliv soupeř, věříme, že děvčata zabojují z plných sil a pokusí se prorazit tu začarovanou hranici postupu mezi nejlepší osmičku, což se dá přirovnat možná k bojům hokejistů ve čtvrtfinálových zápasech na MS. Už samotný postup do osmičky by byl historickým úspěchem české juniorské reprezentace U 20.

Takže holky držíme Vám palce !!!