English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Češky přešly přes Brazilii a mají jistotu nejhůř - 12. místa

Češky přešly přes Brazilii a mají jistotu nejhůř - 12. místa 09.07.2014 15:42:41 - autor: , přečteno 1235x


ČESKÁ REPUBLIKA - BRAZILIE 27:26 (14:14)

Průběh utkání: 0:1, 4:3,5:6, 10:7, 13:10, 14:14 - 14:16, 16:19, 19:19, 20:22, 21:24, 26:24, 26:26, 27:26.

Rozhodčí: AndorkyHucker (oba HUN)   50 diváků   7 m hodxy: 4/3 - 1/0  vyloučení: 2 - 6

Sestavy a branky:

Česko: Šibrová, Kudláčková, Noviková - Bělohubková, Jeřábková 2, Dufková, Šelajsová 1, Vlková, Slováková, T. GFryčáková 2, Kordovská 7/2, Jačková 3, Nygrýnová, Pokorná 4, Kamenářová, Malá 8.

Trenér: Mgr. Lubomír Krejčíř.

Brazilie: Moreshi, Fonseca - Keller, Goncalves 3, Andrade 1, Barbosa 7, Lima 3, Dias, Da Cunha 2, Guarieiro 1, Pfiffer 2, Mateus 3, Dos Santos 2, Pessoa 2, Da Silva, Martins.

Trenér: Eduardo Carlone Leite  

 

 

 

České juniorky už na MS skončí nejhůře dvanácté. Po vítězství nad Brazílii si tento výsledek pojistily a zítra se znovu poměří s Chorvatkami.

 České juniorky si na začátku soubojů o konečné umístění vedly výborně. V souboji s Brazílií dokázaly zvítězit. Sice jen o jedinou branku, ale zajistily si tím, že neodjedou z Chorvatska s výsledkem horším, než je dvanácté místo. „Jsme nadšení, že jsme se dostali do nejlepší dvanáctky. Podle mého názoru, je to úspěch,“ podotkl trenér Lubomír Krejčíř.

České házenkářky začaly utkání lépe. Do konce poločasu ale náskok Češky ztratily a o přestávce bylo vyrovnáno na 14:14. „Utkání se vyvíjelo podle našich předpokladů. To znamená dobrá hra střední spojky do pivota, proskoky mezi prvním a druhým krajním obráncem. Nám se to v prvním poločase dařilo ubránit a realizovat řadu pěkných akcí především v rychlém útoku, protože jsme věděli, že proti postavené obraně se budeme těžko prosazovat kvůli fyzické převaze soupeřek. V posledních pěti minutách poločasu nás ale poškodilo několik chybných rozhodnutí rozhodčích a soupeř srovnal skóre i dech,“ komentoval průběh poločasu Krejčíř.

 Ve druhé půli se oba celky přetahovaly o vedení, nakonec byly ale o gól šťastnější Češky. „Druhý poločas začal od začátku. Úvod byl poněkud rozpačitý, ale kolem 45. minuty jsme se zase dostali do brejku díky hře křídel a Kordovské na spojce. V závěru nám chyběla Eliška Jačková, která má natrženou kůži mezi prsty. Čekáme na rentgen, jestli nemá zlomený prst. V koncovce se toho ujala křídla, Veronika Malá a Tereza Fryčáková, a v posledním útoku proměnila rozhodující gól Tereza Pokorná. Měli jsme převahu v pohybu po celé utkání, víc jsme toužili po vítězství,“ dodal zkušený kouč.


Český celek pak čekal na výsledek dalšího utkání, aby se dozvěděl, komu se postaví v dalších bojích o umístění. „Teď nás bude čekat zápas o boj o 9. a 10. nebo 11. a 12. místo. Rozhoduje se mezi Chorvatskem a Švédskem. Nám by se více hodilo Švédsko, nechtěli bychom znovu hrát s Chorvatskem i proto, aby hráčky sbíraly různorodé zkušenosti. Už to, že jsme ve dvanáctce, nám ale zlepšuje náladu, i když víme, že ve zbývajících zápasech nám nepomůže Eliška Jačková,“ komentoval vyhlídky týmu trenér. Jeho přání ale nebylo vyslyšeno. Chorvatky porazily Švédsko, a tak Češky dostanou příležitost domácím házenkářkám oplatit porážku ze základní skupiny.