English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Čtveřice házenkářek ZORY v přípravě na AMS

Čtveřice házenkářek ZORY v přípravě na AMS 14.07.2014 09:41:43 - autor: , přečteno 1535x


České akademičky budou zanedlouho obhajovat zlaté medaile, získané na loňském AMS v Brazilii. V portugalském historickém městě Guimarães proběhne ve dnech 3. - 10. srpna 2014 letošní Akademické mistrovství světa, na němž budou startovat samozřejmě obě naše reprezentace (muži i ženy), které obě obhajují tituly z minulého roku v Brazilii. Trenérem ženského týmu bude slavistický trenér Tomáš Hlavatý, který se po Lubomíru Krejčířovi stává pro nový cyklus také trenérem juniorské reprezentace ČR.

V zatím 17 členné nominaci je také čtveřice olomouckých hráček - Michaela Dederlová, Kristýna Salčáková, Tereza Kubáčková a Lucie Severová. Olomoucká enkláva je druhá nejpočetnější v sedmnáctce vyvolených, ve které je 6 hráček Slavie Praha, 3 ze Zlína, 2 ze Sokola Poruba a po jedné z Písku a Havl. Brodu. České reprezentantky budou startovat ve čtyřčlenné skupině B, kde budou jejich soupeřkami Brazílie, Španělsko a Srbsko.