English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Olomoucké házenkářky dnes zahajují přípravu

Olomoucké házenkářky dnes zahajují přípravu 31.07.2014 12:45:26 - autor: , přečteno 1970x


Ve středu večer v 19:00 hod. se poprvé po dovolené sešly hráčky interligového kádru olomouckých házenkářek ke společné přípravě. Bohužel celý kádr nebyl ani zdaleka kompletní, chyběla čtveřice akademiček (Dederlová, K. Salčáková, Kubáčková a Severová), které čeká v sobotu odlet do portugalského Guimarães, kde budou obhajovat v loňském roce získané zlaté medaile z Brazilie. Realizační tým a vedení klubu mohlo přivítat v hale 16 hráček, což je spolu s výše jmenovanými akademičkami zatím kompletní hráčský kádr družstva. Po čtyřdenním pobytu v domácí hale, kde proběhne vstupní testování výkonnosti, odjedou děvčata na tradiční týdenní pobyt do Rapotína, kde se budou věnovat především nabírání fyzičky. Další týdny už budou probíhat opět doma ve vlastním areálu, první přípravné utkání je naplánováno na 21. srpen, poslední srpnový víkend se družstvo zúčastní turnaje v Šaľe, o týden později se bude hrát domácí - 56. ročník mezinárodního turnaje o Pohár míru. Interligu zahájí naše družstvo 20. září na Slovensku kde nastoupí proti Duslo Šaľa.

Z loňského hráčského kádru v interligovém družstvu neuvidíme Martinu Huráňovou, která odešla z pracovních důvodů do Prahy, ze stejného důvodu skončila v družstvu také Adéla Samcová, studijní povinnosti nedovolují pokračovat ve vrcholovém sportu ani Barboře Paškové. Mladá brankařka Zuzánková - juniorská reprezentantka zvolila odchod do zahraničí - bude chytat v německém SG 09 Kirchhof. 

V kádru trenéra Mgr. Jana Bělky a jeho asistentky Mgr. Lucie Fabíkové, se tedy představí tyto hráčky z loňského hráčského kádru: brankařky Lucie Rašková (1989) a Michaela Dederlová (1991), spojky: Kateřina Růžičková (1984), Kristýna Salčáková (1987), Anna Gebre Selassie (1991), Tereza Kubáčková (1992), Katarína Berová (1992) a Ivana Salašová (1993), křídla: Lucie Dostálová (1983) a Michaela Ždánská (1992) a pivoti Jana Kalová (1985), Liucie Severová (1989), Klára Sovová (1994). Otazník zatím visí nad zdravotním stavem Nikoly Jansové (1995), která by se mohla do přípravy také postupně zapojovat

Novými tvářemi v kádru interligového celku olomouckých házenkářek, které by měly velmi příznivě vyztužit hráčský kádr uplynulé sezony, bude zejména dvojice hráček, které v loňské sezoně oblékaly dres Veselských panenek. Jsou to nám velmi dobře známá Romana Chrenková (1987), kterou příznivci znají zejména pod dívčím jménem Tomečková. Tato česká reprezentantka se po čtyřech letech vrací na Hanou, kde předtím působila od roku 2003 a v letech 2004 - 2010 oblékla náš interligový dres a odehrála v něm 150 mistrovských utkání, v nichž se 473 krát zapsala do listiny střelkyň, když před svým odchodem z Olomouce stihla ještě s družstvem získat mistrovský titul v sezoně 2007/08. Tři roky hrála v Sokolu Poruba, nastoupila tam v 93 interligových zápasech nastřílela 508 branek a získala v sezoně 2011/12 s družstvem také mistrovský titul. Minulou sezonu hrála za HC Veselí n. Mor., kde završila svou dosavadní bilanci ve WHIL celkem na 271 startů, v nichž se do branky soupeřů trefila 1149 krát. Věřme, že jí to bude na Hané střílet zase alespoň tak jako před čtyřmi lety. Romano, vítej zpátky !!!

Druhou loňskou Panenkou je odchovankyně Iuventy Michalovce, levoruká Katarína Hvostaľová (1992), která bude v Olomouci studovat na Moravské vysoké škole. Interligu začala hrát na Zemplíně, v silném kádru slovenských mistryň však nedostávala tolik šancí, jak by si sama představovala, takže po třech letech v dresu Iuventy, kde nastoupila v letech 2010 - 2013 v 61 utkáních a nastřílela v nich 38 branek, zamířila na jižní Moravu do Veselí, kde spolu se svou spoluhráčkou z Iuventy Bačíkovou hrály v dresu Veselí. Nastoupila v 17 utkáních a nastřílela v nich 31 branek. Má tedy před svým vystoupením v našem dresu na svém kontě celkem 61 startů, ale také zisk tří slovenských mistrovských titulů.

Třetí novou hráčkou v kádru, je mladší sestra české reprezentantky Kristýny - Martina Salčáková (1993), která v Olomouci studuje na UP. Také ona je stejně jako sestra odchovankyní kunovické házené, odkud přešla v roce 2010 do družstva starších dorostenek HC Zlín, kde od sezony 2011/12 hrála v interligovém družstvu HC Zlín. Po dvou sezonách (2011/12 a 2012/13) v nichž nastoupila v 42 utkáních a nastřílela v nich 66 interligových branek, po příchodu trenéra Sabadky k družstvu v minulé sezoně, nedostávala moc příležitostí, nastoupila v interlize jen v 6 utkáních a většinu sezony odehrála v prvoligovém B družstvu Zlína.

Další z úplně nových tváří v Olomouckém dresu je talentovaná slovenská brankařka Eleonóra Derzsiová (1995), která do Olomouce přichází studovat na UP a pro kterou bude Olomouc prvním seznámením se seniorskou házenou. Zatím nastupovala jen v rodné Dunajské Stredě v utkáních 1. ligy starších dorostenek v celku Talent Dunajská Streda. V utkáních však neunikla pozornosti odborníků z nedalekého úřadujícího vítěze Champions League Györi Audi ETO KC a absolvovala v jeho mládežnickém centru řadu specializovaných brankařských tréninků.

V hráčském kádru interligového celku bude absolvovat přípravu také mladá dorostenka z Otrokovic Tereza Divílková (1997), která bude v našem klubu hostovat a bude studovat v Olomouci na Gymnáziu Čajkovského. Hrát bude ale ještě i zápasy v mateřském klubu (1. liga ženy). V minulém ročníku hrávala Tereza pravidelně 1. ligu v družstvu žen Otrokovic, které skončilo v 1. lize na 2. místě a v jehož dresu sehrála 21 utkání a nastřílela v nich 67 branek. Hrála také v družstvu dorostenek hrajícího 2. ligu, tam v 15 utkáních vstřelila dokonce 86 branek a byla druhou nejúspěšnější střelkyní soutěže.

Do základního kádru družstva WHIL přicházejí také trojnásobné dorostenecké mistryně ČR a juniorské reprezentantky ČR, odchovankyně klubu, sestry Tereza a Vendula Fryčákovy (1996), které se budou chtít určitě také prosadit do interligového kádru. Po dohodě s trenérem starších dorostenek Mgr. Lubomírem Krejčířem, budou některé tréninky s interligovým družstvem absolvovat i další talentované hráčky z dorosteneckého celku, zejména Jarmila Trumpešová (1996) a Lucie Zimová (1996), které ale budou ještě nastupovat stejně jako další talentované dorostenky v soutěžích převážně v družstvu starších dorostenek a 1. ligy žen.