English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Dorostenky ZORY začínají letní přípravu na sezonu

Dorostenky ZORY začínají letní přípravu na sezonu 31.07.2014 12:54:59 - autor: , přečteno 1548x

Od skončení minulé sezony dorostenek uplynuly dva měsíce, prázdniny jsou přesně ve své polovině a dorostenecká družstva DHK ZORA Olomouc začínají přípravu na novou sezonu. Starší dorostenky budou usilovat o završení hattricku a pokusí se přidat do své sbírky už třetí mistrovský titul v řadě (celkově už jedenáctý v novodobé historii od rozdělení republiky v roce 1993). Mladší dorostenky budou bojovat znovu o zisk titulu, který jim těsně unikl v minulé sezoně a navázat tak na tři tituly v řadě z let 2011 - 13. Pro obě družstva k tomuto cíli však povede dlouhá cesta přes náročnou přípravu a souboje s nejlepšími českými celky.

Obě družstva zahájí přípravu v neděli 3. srpna týdenním soustředěním na tradičním místě v Ústí nad Orlicí, po týdnu se vrátí do prostor klubu a budou využívat halu i obě venkovní hřiště v domácím areálu k dvou, i více fázové přípravě až do konce srpna, kdy čeká obě družstva hodně kvalitní turnaj ve vlastní hale (29. - 31. 08.), kterého se zúčastní v obou kategoriích mimo našich děvčat družstva Iuventy Michalovce a Slavie Praha, čtvrtým soupeřem bude v kategorii W 19 polské družstvo KPR Jelenia Góra a v mladší pak Sokol Poruba.

Družstvo starších dorostenek povede tak jako v minulých letech trenér Mgr. Lubomír Krejčíř, jeho novým asistentem se stává Damir Bešič, pocházející z Bosny a Hercegoviny který v Olomouci studuje na UP. Z loňského kádru odešla pouze trojice děvčat ročníku narození 1995 (Nováková, Brandýsová a Palátová) a sestry Tereza a Vendula Fryčákovy, které se budou připravovat s interligovým A družstvem a pokud to termíny dovolí, mohou se objevit ještě i v některých zápasech starších dorostenek. Trenéři budou spoléhat na osvědčené hráčky z loňské sezony - Trumpešovou, Zimovou, Kratochvílovou, Hurychovou, Míšovou, Opletalovou, Sklenářovou, Doleželovou a brankařku Beranovou, družstvo doplní čtveřice děvčat roč. 1997 z družstva mladších dorostenek - Večeřová, Kašpárková, Grygarová, Chlandová a brankařka Pallyová, o místo v kádru se samozřejmě poperou i další děvčata roč. 1997, která hrávala v B týmu mladších dorostenek - Dokoupilová, Hradilová a Klevetová.

V kategorii mladších dorostenek staví klub do soutěže opět dvě družstva, o jejich zařazení do družstva A a B se rozhodne na základě výkonnosti, zejména při přípravě v měsíci srpnu. Přípravu povede trenérka Jana Fischerová spolu se Sylvou Zimovou, druhé družstvo povede především v utkáních Alois Lasovský. V přípravě družstva se objeví hráčky z loňského kádru roč. narození 1998 - brankařky Pašková a Ošlejšková, dále pak Řezníčková, Žáčková, Oravcová, Vaňková, Bajerová, Vítková, Králová a Lindnerová, ze starších žaček doplní kádr děvčata roč. 1999 Hašlarová, Tkadlecová, Concolino, Glogarová, Soukupová, Gazdíková a Mejtská. Na limitovaný přestup přicházejí do klubu hráčky z okolních klubů ročníku 1999, které už nemohou hrát za starší žačky a v mateřských klubech nemají družstvo mladších dorostenek - z Velké Bystřice to je brankařka Mikulášková a Mikulková, z Lesany Zubří pak Vachutková, Konvičná, Pšenicová a Ulrychová.

Mistrovské soutěže začnou stejně jako ostatní soutěže až 20. září a hrací systém bude podobný jako v uplynulé sezoně. U starších dorostenek bude na podzim hrát v Čechách 12 družstev ve dvou skupinách, na Moravě pak sedm družstev. Pro jarní část sezony z obou českých skupin postoupí první dvě družstva a z moravské nejlepší trojice do 1. ligy starších dorostenek, zbývající družstva budou hrát 2. ligu. U mladších dorostenek bude na podzim jak v Čechách, tak i na Moravě po dvou skupinách se šesti účastníky, pro jarní 1. ligu postoupí z každé skupiny první dva, ostatní budou hrát ve druhé lize.

Pro zajímavost naše dvě družstva mladších dorostenek jsou zařazena každé v jedné z moravských skupin:
B" družstvo má ve skupině družstva: Poruba „A", Pardubice, Bohunice, Ivančice a Havl. Brod,
družstvo „A" má za soupeře družstva: Poruba"B", Zlín, Ostrava-Zábřeh, Velká n. Veličkou a Karviná.
Pro úplnost ještě složení moravské skupiny starších dorostenek, z nichž vzejde trojice pro jarní pokračování 1. ligy: Poruba, Zlín, Hodonín, HC Ostrava, Veselí n. Mor., Otrokovice a DHK ZORA Olomouc.