English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Český a slovenský mistr už hrají přípravná utkání

Český a slovenský mistr už hrají přípravná utkání 05.08.2014 09:35:03 - autor: , přečteno 1517x


Zatímco většina interligových družstev v současnosti polyká vysoké tréninkové dávky, oba mistrovské týmy - český Baník Most a slovenská Iuventa Michalovce už brousí herní prvky a český mistr má už za sebou dokonce první zápasové prověrky. O víkendu si zajel prověřit svou herní formu do Německa a soupeřem jim nebyl nikdo jiný než německý mistr THC Thüringer. I když německý soupeř nastoupil k oběma utkáním v neúplné sestavě s řadou nových hráček, které trenér Herbert Müller zkoušel v herním nasazení, přesto zejména v prvním utkání vyhrály domácí vysoko 35:22 (17: 8), nejlepší střelkyní Mostu byla Simona Szarková s 6 brankami. Druhé utkání bylo vyrovnanější a domácí vyhrály 27:25 (14:12), když nejlepší střelkyní hostí byla Petra Růčková s 8 brankami.

Iuventa Michalovce chystá na následující víkend první prověrku a bude to hned domácí tradiční turnaj - 21. ročník Memoriálu T. Jakubisku, na němž se představí opravdu vynikající konkurence. Mimo domácího slovenského mistra Iuventy, budou hrát nám dobře známý účastník loňského Poháru míru v Olomouci HCM Baia Mare z Rumunska, maďarský DVSC Debrecen (také hrál před několika lety v Olomouci v Evropském poháru) a ruský velkoklub Astrachonočka Astrachaň. Turnaj se hraje 8. - 10. srpna a s jeho výsledky vás samozřejmě seznámíme.