English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Olomoucké házenkářky v plné přípravě

Olomoucké házenkářky v plné přípravě 17.08.2014 19:32:22 - autor: , přečteno 1256x


Přípravu na novou sezónu začaly olomoucké házenkářky tentokrát netradičně v diagnostickém centru FTK UP, kde byly všemožně testovány a měřeny, aby následně dostaly důkladný tréninkový plán na zlepšení svalových dysbalancí a dalších fyzických indispozic. Bezprostředně poté se družstvo i se svými novými posilami Romanou Chrenkovou, Katarinou Hvostaľovou, Eleonorou Dersiovou, Martinou Salčákovou, Terezou Divilkovou a Vendulou Fryčákovou přemístilo do střediska v Rapotině, které se už po třetí stalo místem nabíráni fyzické kondice.

Soustředění bylo velmi pestré, o děvčata se starala spousta odborníků v různých sportovních odvětvích, takže kromě náročné přípravy formou různých her v okolních lesích s náročnými terény a enormním převýšením, „potily holky krev" také při aerobiku a posilování s vlastním tělem, nevyhnuly se ale ani klasické posilovně se zvedáním "železa", vyzkoušely si také ukázky fit cross tréninku, a jedna část byla již zaměřena i na speciální házenkářská kondiční cvičení. Jako pověstná třešnička na dortu je na závěr soustředění čekalo překvapení v army podobě, formou bootcampu s Američanem Phillem, který děvčatům nejen dal pořádně do těla, ale také je pobavil a ukázal jim, že i tvrdý vojensky výcvik může byt zábavný. Poslední večer se holky odreagovaly u posezení v trávě s malým občerstvením a opékáním buřtů.

Soustředění proběhlo bez jakýchkoliv problémů, bylo vidět, že po dovolené mají děvčata do házené velkou chuť a trénovaly jako o život, dalším pozitivním bodem soustředění bylo zapojeni nově příchozích hráček do kolektivu nejen po sportovní stránce, ale i po té lidské a celý týden se odvíjel ve velmi příjemné atmosféře. Po zaslouženém víkendovém odpočinku pokračuji děvčata v přípravě na domácí palubovce, kde stále ladí fyzickou kondici ale už v ryze házenkářském pojetí. Vrcholem jednotlivých přípravných bloků budou tři mezinárodní herní konfrontace, už následující týden čtyři utkání v Hodoníně s účastníky Slováckého poháru, dále pak turnaj v Šaľe a na závěr domácí turnaj Pohár míru, který se tentokrát bude hrát netradičně až 6. a 7. září.

 

Fotogalerie na FACEBOOKU !!!!!