English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky před sebou mají další hektické období

Hanačky před sebou mají další hektické období 25.10.2007 10:12:25 - autor: dhkzora, přečteno 2297x

Závěr minulého měsíce z pohledu našeho družstva žen byl doslova hektický. Naše interligové družstvo žen sehrálo během 8 dnů 5 těžkých soutěžních utkání a sluší se připomenout, že vesměs vítězných (interliga doma s Pískem a v Praze se Slavií a tři domácí utkání Challenge Cupu). I v dalších týdnech pokračovaly Hanačky na vítězné vlně a také další dva interligové zápasy skončily jejich výhrou. Zejména ta poslední domácí výhra se Šaľou byla velmi cenná. Vždyť vyhrát nad 12 násobným slovenským mistrem se našim děvčatům podařilo předtím jen dvakrát.

Poté nastal krátký oddech, reprezentační celky z celé Evropy si zahrály před listopadovým a prosincovým vrcholem přípravná utkání a turnaje (naše reprezentace byla na turnaji v Chorvatsku) a tak měli diváci krátkou nucenou pauzu. Vrchovatě jim to však nahradí další dva týdny, kdy budou sehrána tři interligová kola a dvě česká a čtyři slovenská družstva budou hrát svá utkání v Evropských pohárech. Naše děvčata čeká hned v sobotu soupeř dvojnásobně vzdálený. Jednak geograficky, kdy budou muset cestovat až na samý východ Slovenska a také výkonnostní, vždyť jde o úřadujícího mistra Slovenska a vítěze WHIL a i letos suveréna česko - slovenských palubovek - Iuventu Michalovce.

Olomoučanky však jistě nepojedou na východ předem poraženy. V tabulce totiž figurují hned za svým soupeřem na druhém místě WHIL a v dobré paměti je i jejich jarní výhra v Michalovcích 21:23, která tenkrát byla největší senzací celého interligového ročníku.

Poslední říjnový den ve středu 31. 10., je čeká předehrávka WHIL doma od 18 hodin proti nováčkovi soutěže z Jindřichova Hradce, v sobotu znovu doma od 17 hod. první utkání 3. kola Challenge Cupu proti polskému celku KS Zgoda Ruda Slaska Bielszowice. Hned ve středu 7. listopadu je na pořadu další předehrávka interligy v Banské Bystrici a v sobotu 10. 11. odveta v Bielszowicích. Celou sérii pak zakončí poslední letošní interligové utkání a pro konečné pořadí interligy jedno z klíčových - domácí zápas proti Brittermu Veselí.

Bude to tedy zase „divočina", věřme však, že děvčata budou pokračovat ve svém vítězném tažení a že jim forma ještě těch několik zápasů vydrží. O jejich přístup, bojovnost a vůli po co nejlepším výsledku nemusíme mít obavy, všechny vědí o co hrají, mají před sebou svůj cíl. Sportovní forma však může kolísat, také štěstí jim nemusí být vždy plně nakloněno, ale jak známo štěstí přeje připraveným, takže vzhůru do boje!