English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky jedou na turnaj do Šaľy

Hanačky jedou na turnaj do Šaľy 27.08.2014 16:23:44 - autor: , přečteno 1603x


Interligové družstvo DHK ZORA Olomouc bude v sobotu a neděli absolvovat další trojici přípravných zápasů na turnaji v Šaľe, kde se zúčastní tradičního turnaje žen o Pohár generálního ředitele Dusla. Na turnaji se utkají se dvěma dalšími celky interligové soutěže WHIL, kterými budou domácí Sovan Duslo Šaľa a ŠKP Piccard Senec. Čtvrtým družstvem do party bude 10. družstvo maďarské nejvyšší soutěže Mosonmagyaróvári KC SE


Favoritkami turnaje budou bezesporu domácí házenkářky Šaľy, kterým sice v létě odešly dvě z klíčových hráček - slovenské reprezentantky Simona Szarková a Lucia Súkennková za dramatických okolností plných emocí do Baníku Most, klub však neváhal s doplněním, když družstvo posílila kvalitní spojka, rovněž reprezentantka Andrea Kerteszová z Partizánskeho a v družstvu se objevila také sestra Réky Bízikové - Boglárka, která přichází z maďarské ligy. Z hostování se vrátila do Iuventy Ukrajinská brankařka Oleksandra Krebs.


Šaľanky mají za sebou už řadu přípravných duelů, především sehrály dva dvojzápasy se Zlínem, když nejprve na Moravě vyhrály 32:24 a ve druhém těsně podlehly domácímu celku 31:32, v odvetě na Slovensku si však se Zlínem poradily v obou zápasech 40:22 a 36:32. Vyhrály turnaj v Bratislavě, když porazily Senec 35:14 a maďarský Siofok 45:26. Další turnaj sehrály v maďarském Mosonszolnoku, kde porazily opět Senec, tentokrát 30:20, porazily také Slavii Praha 28:26 a podlehly vysoko domácím Maďarkám 22:44.


Druhý interligista Senec se na novou sezonu chystá daleko odpovědněji než v minulé sezoně. Jednak družstvo převzal zkušený trenér Robert Popluhár, do družstva přišlo několik hráček z Nitry, které už mají interligové zkušenosti. V přípravě zaujala zejména výhra nad maďarským Siofok 28:27, v dalších turnajích však už Senec moc nepřesvědčil. Družstvo ŠKP senec bude hrát sice pod tímto názvem, ale v hale v Domě sportu v Bratislavě. Po letech se tedy do hlavního města Slovesna vrací vrcholová ženská házená.


Hanačky odjíždějí na Slovensko v pátek, když po herní přípravě minulý týden v Hodoníně absolvovaly v domácím prostředí další tréninkový blok a i když do Šaľy z nejrůznějších důvodů nepojedou ještě v kompletní sestavě, chtějí předvést už daleko kompaktnější výkon a ukázat herní posun v jednotlivých utkáních. Pikantní na startu Hanaček na jihu Slovenska je skutečnost, že domácí Duslo Šaľa bude prvním soupeřem Zory v interlize 20. září opět v Šaľe. A to ještě za týden se obě družstva opět střetnou na turnaji o Pohár míru v Olomouci.

Herní program turnaje:

Sobota: 30. 08. 2014:
09:30 hod. Šaľa - Senec
11:15 hod.: Mosonmagyaróvári - Olomouc

17:00 hod.: Senec - Olomouc
18:45 hod.: Šaľa - Mosonmagyaróvári

Neděle 31. 08. 2014:
09:30 hod.: Mosonmagyaróvári - Senec
11:15 hod.: Šaľa - Olomouc