English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Záplava olomouckých házenkářek v reprezentacích

Záplava olomouckých házenkářek v reprezentacích 28.08.2014 08:38:33 - autor: , přečteno 1467x

Český svaz házené zveřejnil včera širší nominace reprezentačního družstva žen a juniorek na sezonu 2014/15, tedy platnou od 1. září 2014 do 30. srpna 2015. V té seniorské figuruje celkem 40 jmen, v juniorské pak bylo nominováno 29 hráček. Potěšitelné z pohledu našeho klubu je to, že se v nominacích objevilo celkem 15 jmen hráček oblékajících naše barvy, v ženské 7 a mezi juniorkami dokonce 8 jmen, počítáme-li mezi ně i Divílkovou, která v Olomouci hostuje z Otrokovic..

Mezi 40 seniorskými házenkářkami, které budou v letošní sezoně hlavně usilovat o postup na ME, které se uskuteční v prosinci 2015 a jehož první kvalifikační fázi uvidíme v Olomouci, kde se bude hrát v hale UP ve dnech 28. - 30. Iistopadu 2014 turnaj za účasti Česka, Litvy a Azerbajdžánu, najdeme 9 legionářek a zbývající hráčky dodává šestice českých interligových klubů (8 Slavia Praha, 7 Olomouc, po 5 Poruba, Most a Zlín a 1 Písek).

Z Olomouckého klubu jsou nominovány brankařka Michaela Dederlová, Anna Gebre Selassie, Romana Chrenková, Tereza Kubáčková, Kristýna Salčáková, Lucie Severová a Michaela Ždánská.

Juniorská nominace obsahuje celkem 29 jmen hráček, které jsou registrovány v 11 klubech (8 - Olomouc, 5 - Zlín, 3 - Slávia a Most, 2 - Veselí, Poruba a Kobylisy a po jedné hráčce dodávají SVŠ Plzeň, HC Plzeň, Písek a Havl. Brod).

Z olomouckého klubu DHK ZORA Olomouc jsou v nominaci: Tereza Divílková (hostuje z Otrokovic), Tereza Fryčáková, Vendula Fryčáková, Markéta Hurychová, Hana Kratochvílová, Adriana Míšová, Jarmila Trumpešová a Lucie Zimová.

Vysoké zastoupení olomouckých házenkářek v reprezentačních družstvech je oceněním dobré práce trenérů a samozřejmě vyústěním zisku dorosteneckých titulů získaných dorostenkami klubu v posledních třech letech. Nominace jistě potěší, zároveň ale zavazuje k ještě vyššímu úsilí při každodenní přípravě a přístupu hráček k plnění svých povinností.