English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Ohlédnutí za dorosteneckým turnajem Olomouc Handball Cup 2014

Ohlédnutí za dorosteneckým turnajem Olomouc Handball Cup 2014 01.09.2014 13:47:26 - autor: , přečteno 1478x

Kvalitní sportovní zápolení osmi špičkových dorosteneckých celků přinesl třídenní turnaj v olomoucké hale DHK ZORA. Po sportovní a společenské stránce lze turnaj hodnotit hodně vysoko. Kvalita hry byla ve většině duelů vysoká, zejména v kategorii W 19 splňovala ty nejnáročnější parametry. Nepříjemným stínem bylo zranění několika klíčových hráček z domácího týmu, o kterých jsme psali ve včerejším komentáři k výsledkům turnaje. V každém případě splnil turnaj svůj přípravný charakter a byl pro všechny zúčastněné celky velmi dobrým testem výkonnosti.

V kategorii W 19 zvládlo domácí družstvo i přes uvedené zdravotní problémy svou roli a svou kategorii vyhrálo bez ztráty bodu. Ve všech utkáních své soupeře děvčata přehrála o čemž svědčí i výsledky všech tří zápasů s kvalitními soupeři. S přihlédnutím k poměrně velké obměně hráčského kádru se vyskytly některé herní situace, které ještě nebyly zvládnuty k úplné spokojenosti trenéra. Rezervy jsou zejména v obranných činnostech, naopak útočná fáze ukázala, že bude pro družstvo rozhodující silou, k vidění byla řada rychlých útoků, při postupném útoku předvedly hráčky několik pěkných kombinací i s kvalitním zakončením.

Pokud jde o jednotlivé hráčky. Obě brankařky se představily v dobrém světle a i když se nevyvarovaly hluchých míst zachytaly spolehlivě. Beranové se podařil zápas proti Michalovcům, kdy si připsala 24 úspěšných zákroků, Pallyová zase zářila v utkání proti Porubě s 18 úspěšnými zákroky, včetně dvou chycených sedmiček. Vlajkovou lodí družstva by měla být hra spojek. Škoda že se hned v prvním zápase zranila Lucie Zimová, která byla autorkou 10 branek a měla by být největší hrozbou pro branky soupeřek, velký střelecký potenciál ukázaly i další spojky, Hurychová, Kratochvílová a Kašpárková. Na rozehrávce znovu potvrdila svou kreativitu Jarmila Trumpešová - vyhlášená po zásluze za nejlepší hráčku turnaje. Mladá Večeřová má v sobě také velkou perspektivu, zatím se ale potýká s některými návyky, na jejichž odstranění bude ještě třeba zapracovat.

Dobrý turnaj odehrála Adriana Míšová, která se prosazovala při zakončování, byla ale také pilířem obrany. O dalším z pivotů Klevetové platí stejné jako u ostatních hráček, které přišly z mladších dorostenek, o některých návycích, které bude třeba vyřešit. Křídelní hra měla na turnaji hodně velké rezervy, nahradit takové osobnosti, jakými byly sestry Fryčákovy se asi nemůže podařit ze dne na den. Celá čtveřice - jak „staré" Sklenářová s Doleželovou, tak i „mladé" Chlandová s Grygarovou mají na to, aby byly platnějšími články družstva než předvedly na turnaji. Problémem je zejména proměňování šancí.

Na druhém místě v kategorii W 19 skončila po zásluze Slavia Praha, která se představila s trojicí děvčat z nově jmenované juniorské reprezentace v čele s brankařkou Neubergovou (byla vyhlášena nejlepší brankařkou turnaje), Frankovou a jedné z nejlepších hráček turnaje Peškovou. Třetí Michalovce skončily za Slavií jen o jednu branku horším brankovým rozdílem, se zatím ještě nevypořádaly s odchodem svých klíčových hráček z minulého roku, hrající již s úspěchem v interlize, některé z nových na příklad Šimková, Soročinová, nebo brankařka Čičáková, by je mohly velmi rychle nahradit. Bez zisku bodu skončily starší dorostenky Sokola Poruba, které sice s výjimkou zápasu s našimi děvčaty podlehly jen těsně Slavii i Iuventě, na kvalitu ostatních tří soupeřů však nestačily. Velkou střeleckou osobností je jen Marie Janošová - která ve třech utkáních nastřílela 31 branek.

Naopak mladší dorostenky Poruby ovládly zcela suverénně kategorii W17, ve které nenašly rovnocenné soupeřky. Se všemi družstvy se vypořádaly naprosto hladce a dá se předpokládat, že budou velkým kandidátem na zisk titulu mistra ČR. V družstvu je vynikající brankařka Anna Bláhová a několik urostlých vysokých spojek na příklad Přečková, Dombrovská, Konečná nebo Melecká, a také řada velmi rychlých a pohyblivých hráček. Druhou příčku si odvážejí hráčky Iuventy Michalovce, které při stejném bodovém zisku s naším družstvem skončily druhé zásluhou lepšího skóre. Družstvo se opírá zejména o dvojici střelkyň Kocanová a Bajčiová (nejlepší střelkyně turnaje). Poslední bez bodu skončily mladší dorostenky Slavie Praha, které po debaklu od Iuventy sehrály jen vyrovnaný zápas s naším družstvem což na lepší výsledek nestačilo.

Mladší dorostenky domácí Zory Olomouc se v úvodu sezony potýkají s podobnými problémy vyplývající z nesehranosti a velkou obměnou hráčského kádru. Obě brankařky střídaly dobré okamžiky se slabšími, ze spojek se výrazněji prosadily pouze Řezníčková s Žáčkovou, ale ani ony nezahrály ani svůj standard. Vůbec se neprosadily Oravcová, Glogarová,Tkadlecová, nebo Vítková. Nové hráčky z Lesany Zubří zatím hledají své uplatnění, na spojce se v dobrém světle představila Pšenicová, přestože je menší postavy, příslibem by mohla být levoruká Mikulenková. Z křídel byla nakonec nejproduktivnější Bajerová.