English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > O víkendu se hraje v Olomouci Pohár míru žen

O víkendu se hraje v Olomouci Pohár míru žen 02.09.2014 08:09:00 - autor: , přečteno 1453x


Tradiční turnaj žen o Pohár míru zapíše o tomto víkendu už své 56. pokračování. Bude se hrát v trochu netradičním termínu, zatím vždy se hrálo předposlední, nebo poslední srpnový víkend. Důvodem je přání reprezentačního trenéra České reprezentace Jana Bašného, který naplánoval v rámci přípravy tradiční turnaj v Chebu, jehož 41. ročník se uskuteční ve dnech 11. - 13. září za účasti reprezentací Česka, Slovenska Polska a Běloruska. Z důvodu pořádání této akce začíná interligová soutěž WHIL, stejně jako ostatní republikoví soutěže až o víkendu 20. a 21. září 2014.

Tomu se přizpůsobil také termín našeho turnaje. Bohužel čas ukázal, že to nebylo nejšťastnější rozhodnutí. Tradice Pohár míru je dlouhá, většinou se hrálo za účasti kvalitních soupeřů s mezinárodním věhlasem, převážně účastníků Evropských pohárů. Okolní země, které byly ve většině případů účastníky našeho turnaje (Polsko, Rakousko, Německo, Maďarsko atd.) v letošním termínu Poháru míru už začaly své mistrovské soutěže, nemohly tedy přijat naše pozvání k účasti, ta se tedy omezila pouze na družstva interligy WHIL. Původní účastníci, kteří svou účast potvrdili již v jarních měsících - Šaľa, Partizánske, Senec a Olomouc skýtaly za daných podmínek alespoň přijatelnou úroveň a kvalitu. Bohužel před několika dny, přesně 14. srpna 2014 oznámila Slávia Partizánske, že se turnaje nezúčastní. Důvodem podle prezidenta klubu pana Ericha Kadnára je, že klub zvážil správnost a vhodnost zápasové konfrontace s družstvy s nimiž hraje ve stejné soutěži a uvážil že konfrontace se soupeři z WHIL není žádoucí, budou prý hrát přípravné zápasy jen s pro ně neznámými soupeři.

Vzniklou situaci jsme se snažili alespoň částečně řešit a zajistit adekvátní náhradu. Oslovili jsme postupně Bemaco Prešov (nováček WHIL), HC Veselí n. Mor., proligové Otrokovice a Kunovice, všichni však z nejrůznějších důvodů účast odmítli. Proto se STK a vedení klubu rozhodlo na svém zasedání 25. srpna, zařadit jako čtvrtý tým, kombinované družstvo juniorek Olomouce, které by se vytvořilo z kmenových hráček prvoligového B družstva Zory, posílené několika mladými hráčkami z kádru A žen, případně starších dorostenek. Varianta s doplněním z družstva starších dorostenek však je bohužel po víkendovém turnaji dorostenek v Olomouci, kdy se zranily čtyři klíčové spojky družstva nereálný.

I přes výše uvedené peripetie,  se můžeme těšit na kvalitní házenou. Oba dlouholetí interligisté Šaľa i naše družstvio zaručují pravou bitvu, družstva v přípravě finišují, hráčky bojují o místo v základích sestavách a jejich motivací je přesvědčit trenéry o svých kvalitách. Zajímavým týmem můe být ŠKP Senec,  strále doplňující svůj hráčský kádr, který by měl hlavnímu slovenskému městu Bratislavě oět po letech nabídnou nejvyšší soutěž házenkářek. Své zápasy by měl hrávat prvávě v Bratislavě. Také naše juniorka by neměla být obětním beránkem. V družstvu hraje na příklad dvojice zkušených interligových hráček - Adéla Samcová a Barbora Pašková, ale také několik mladých talentů. Určitě se přijďte na ženskou házenou podívat.

Vstup na všechna utkání je volný !!

V příštích dnech uvedeme některé zajímavosti z historie Poháru míru i novinky z kuchyně účastníků letošního ročníku. Dnes předkládáme časový rozpis víkendového turnaje.

Rozpis turnaje
Sobota 06. 09. 2014
09:00 Juniorky Olomouce (CZE) - DHK ZORA Olomouc (CZE)
11:00 HK Slovan Duslo Šaľa (SVK - ŠKP Piccard Senec

16:00 ŠKP Piccard Senec - Juniorky Olomouce (CZE)
18:00 DHK ZORA Olomouc (CZE) - HK Slovan Duslo Šaľa (SVK)

Neděle 07. 09. 2014
09:00 Juniorky Olomouce (CZE) - HK Slovan Duslo Šaľa (SVK)
11:00 DHK ZORA Olomouc (CZE) - ŠKP Piccard Senec
12,45 Slavnostní ukončení turnaje