English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > O víkendu začíná i 1. liga žen - Doplněn rozhovor !

O víkendu začíná i 1. liga žen - Doplněn rozhovor ! 16.09.2014 10:17:58 - autor: , přečteno 1637x

Současně se začátkem nového ročníku interligy žen, začínají i všechny ostatní soutěže, v nichž mají svá zastoupení zbývající družstva našeho klubu. V následující sérii článků vás chceme seznámit s novinkami v jednotlivých družstvech, o předpokládaných sestavách a ambicích v soutěžích a dalšími informacemi. Začneme u 1. Ligy žen.

Družstvo vstupuje do nového ročníku pod vedením nové trenérky, kterou se stala Gabriela Kubáčková. S novou trenérkou přichází i změna koncepce družstva, dochází k většímu propojení s interligovým družstvem žen a větší návaznost se očekává i na družstvo starších dorostenek tak, aby byla děvčata z dorostu připravena plynule přejít v potřebném čase do družstva dospělých a postupně vstřebávala odlišnosti dospělé házené, větší tvrdost, rychlost a nasazení. Z interligového družstva budou v utkáních 1. ligy za B tým nastupovat pravidelně ty hráčky (mimo osmičky hráček uvedených na soupisce A družstva žen), které nebudou mít ve WHIL příliš velké herní vytížení a ty, které bude chtít trenér A družstva žen vystavit vyššímu zatížení, rozehrání a pod.

Základní kádr družstva, se připravovalo pod vedením nové trenérky od začátku července v domácím prostředí areálu házené DHK ZORA Olomouc a v rámci přípravy absolvovalo i dva turnaje - v Havl. Brodě ze šesti účastníků obsadilo druhé místo, když porazilo svého soupeře v 1. kole 1. ligy S. Vršovice 31:20, DHK Pardubice 37:25 a ve finále podehlo domácí J. Havl. Brod 20:23. Velmi kvalitní prověrkou byla účast na domácím tradičním turnaji o Pohár míru, kde družstvo zaskočilo za slovenské Partizánske, které se na poslední chvíli odhlásilo a nevedlo si v konkurenci interligistů vůbec špatně. Interligový celek ŠKP Senec porazilo 35:27, domácímu A družstvu podlehlo 21:33 a se Šaľou prohrálo 29:35.

Trenérka Gábina Kubáčková bude mít k dispozici tyto kmenové hráčky:
Brankařka: Jaroslava Směšná,
Křídla: Martina Koppová, Renata Studená, Jana Konečná, Adéla Turková, Denisa Růžičková
Pivot: Andrea Kulíšková
Spojky: Barbora Pašková, Adéla Samcová, Lucie Hochvaldová, Pavla Macharáčková, Zdeňka Kosová

Ambice družstva do letošní sezony budou určitě vyšší než v předchozích sezonách. Velmi důstojnou roli však může sehrát družstvo i v sestavě uvedené v předchozím odstavci, kde je řada výborných zkušených házenkářek. Po případném doplnění hráčkami z interligového kádru, příp. z družstva dorostenek, by se mohla kvalita družstva ještě podstatně zvýšit. Hlavní smysl činnosti družstva však i nadále zůstává v součinnosti s družstvem A umožnit zápasové zatížení hráčkám širšího kádru interligového celku.

Družstvo zahajuje 1. ligu v neděli 21. 09. 2014 v Praze, kde nastoupí v 16:00 hod. proti Sokolu Vršovice. V minulé sezoně skončily Vršovice těsně před naším družstvem na 6. místě se stejným ziskem 22 bodů, obě vzájemná utkání vyhrála domácí družstva v Praze 30:28 a na Hané 30:29.

 

Na závěr ještě rozhovor s trenérkou družstva Gábinou Kubáčkovou:

·       V neděli začíná nový ročník 1. ligy žen, do něhož vstupuje béčko Zory s tebou, jako jeho novou trenérkou. Pověz nám něco o sobě a své dosavadní házenkářské kariéře. 

          Svoji házenkářskou kariéru jsem začala v 9- ti letech na Zoře, kde jsem hrála až do starších dorostenek. Mými trenéry byli pan Šiška, Červinka, Krejčíř, Fischerová, Gogol, doufám, že jsem na někoho nezapomněla, když tak se omlouvám. Bohužel v době, kdy jsem končila ve starších dorostenkách, nebyl B tým a  dostat se do kádru A týmu bylo velice těžké a tak jsem přestoupila do Prioru, kde jsem od roku 2000 hrála až do loňské sezóny. Pro letošní sezónu je pro mne prioritou B tým Zo

·       Představ nám základní kádr svého týmu a jak probíhala příprava na sezonu.Letní přípravu jsme zahájily tak jako A tým a dorostenky 4.8., kdy jsme využily haly a nabíraly fyzičku a sílu v domácí hale. Kádr pro letošní sezónu, se obměnil jen malinko. Ze zdravotních důvodů nebude na podzim k dispozici Bára Žáková a Míša Havlíčková, do Havlíčkova Brodu pak přestoupila Monika Kratochvílová a staronovou tváří v týmu je pak Andrea Kulíšková, jinak kádr zůstal nezměněn“. 

·       Bude družstvo do zápasů 1. ligy nastupovat jen se základním kádrem B týmu, nebo se bude doplňovat o některé hráčky z interligy, příp. ze starších dorostenek ?

          Družstvo bude do zápasů nastupovat i s některými hráčkami z A týmu, které nebudou mít velké zápasové zatížení a také se počítá se zařazením některých starších dorostenek aby si okusily i ligu žen a ten přechod poté nebyl tak problematický“.

·       Jak hodnotíš spolupráci s trenéry obou jmenovaných kolektivů, z nichž by se měly posily pro 1. ligu rekrutovat ?

          Myslím, že spolupráce probíhá výborně ,jak s trenéry A týmu, tak s trenérem starších dorostenek a doufám že celý rok bude fungovat spolupráce bez problémů“.

·       Jaký cíl si stavíš ty jako trenérka do 1.ligy a postavilo ti nějakou metu vedení klubu ?

         Jaký cíl? Od vedení klubu cíl stanoven není nebo o něm zatím nevím, ale mým cílem a myslím i cílem týmu je umístění do 5. místa a možná i výše“. 

·       O víkendu pojedete do Prahy k utkán 1. kola proti Sokolu Vršovice. Znáš hráčky družstva soupeře a s jakým výsledkem bys byla spokojena ?

          „ Ano, v neděli nás čeká první mistrovské utkání a vůbec nevím, co od něj očekávat. S týmem Vršovic jsme změřily síly na přípravném turnaji v Havlíčkově Brodě, kde jsme vysoko vyhrály. Myslím, však, že toto utkání bude úplně jiné a vůbec ne lehké. Mým přáním je dovézt z Prahy 2 body“.

Děkuji za odpovědi

Ptal se Ing. Václav Dobeš