English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Starší dorostenky Zory zahajují novou sezonu

Starší dorostenky Zory zahajují novou sezonu 17.09.2014 11:07:41 - autor: , přečteno 1245x


Informacemi o družstvu starších dorostenek pokračujeme sérii článků o dění v jednotlivých družstvech DHK ZORA Olomouc před zahájením nové sezony. Družstvo starších dorostenek vstupuje do nové sezony v trochu nevděčné roli dvojnásobného vítěze této soutěže a dvojnásobného českého mistra. Každý ze soupeřů si brousí zuby na skalp našich děvčat, který je pro ně velkou motivací. Proto do každého utkání budou muset děvčata vstupovat s plným nasazením, budou muset podávat nadstandardní výkony a v samotných zápasech přesvědčovat o svých kvalitách.

Letošní sezona bude mít stejně jako ta loňská dvě fáze. Na podzim budou hrát všechna česká družstva této kategorie, kterých je celkem 19, což znamená úbytek proti minulé sezoně o jeden tým. V Čechách se budou hrát dvě skupiny po 6 družstvech a první dvě družstva z nich postoupí do jarní 1. ligy, na Moravě se bude hrát jediná skupina se sedmi účastníky a postup do 1. ligy si z ní zajistí první tři družstva. Podle zkušeností a kvality družstev z předchozích roků to vypadá tak, že o tři postupová místa se svede na Moravě velký souboj mezi naším družstvem, Porubou, Zlínem a Veselím, ale ani zbývající trojice - Hodoniín HC Ostrava a Otrokovice nebude chtít určitě prodat svou kůži lacino.

Složení družstva starších dorostenek se proti loňské sezoně až tak moc nezměnilo. Z věkových důvodů družstvo opustily brankařka Nováková a hráčky Brandýsová a Palátová, do interligového kádru žen našeho klubu byly povolány sestry Vendula a Tereza Fryčákovy, které však mohou v případě potřeby zasáhnout i do hry v družstvu starších dorostenek. Naopak do družstva přišly, také z věkových důvodů děvčata z mladších dorostenek - brankařka Pallyová a dále pak Kašpárková, Večeřová, Grygarová, Chlandová,,Klevetová a Vaňková, která ale může ještě hrát i v mladším dorostu.

Přípravu družstvo zahájilo na začátku srpna, opět pod vedením trenéra Mgr. Lubomíra Krejčíře, novou tváří je jeho asistent Damir Bešič, původem z Bosny, který v Olomouci studuje na FTK. Po týdenním soustředění, které proběhlo tradičně v Ústí nad Orlicí, se další fáze odbývaly v areálu klubu s využitím haly, venkovních hřišť a také okolních terénů. Herní příprava byla zakončena poslední srpnový víkend vítězným turnajem v Olomouci, za účasti družstev - Iuventy Michalovce, Slavie Praha, Sokola Poruba a našich děvčat, který svou kvalitou a sportovní úrovní, splnil veškeré požadavky a očekávání trenérů. Jedinou, zato velkou skvrnou na této akci bylo zranění několik klíčových hráček družstva - Zimová, Hurychová, Kašpárková, a dalších, které bohužel zasáhne také do sestavy v podzimní části soutěže.

Trenér Krejčíř, kterému se zatím daří sladit povinnosti při vedení nováčka extraligy mužů Tatranu Litovel a starších dorostenek Zory Olomouc, naopak se někdy zdá, že množství práce a povinností má na něj pozitivní vliv, bude mít pro sezonu k dispozici hráčský kádr v tomto složení:
Brankařky: Dagmar BERANOVÁ a Kristýna PALLYOVÁ,
křídla: Lucie SKLENÁŘOVÁ, Jana DOLEŽELOVÁ, Gabriela GRYGAROVÁ, Michaela CHLANDOVÁ,
Pivoti: Adriana MÍŠOVÁ, Markéta KLEVETOVÁ a Barbora VAŇKOVÁ,
Spojky: Jarmila TRUMPEŠOVÁ, Markéta HURYCHOVÁ, Lucíe ZIMOVÁ, Hana KRATOCHVÍLOVÁ, Magda KAŠPÁRKOVÁ, Natálie VEČEŘOVÁ.

Mimo obou trenérů tvoří realizační tým vedoucí družstva Ing. Václav DOBEŠ a masér Robin PALÁN.

 

Starší dorky DHK ZORA Olomouc vstoupí do nového ročníku v neděli 21. září 2014, kdy nastoupí v Ostravě v hale Sareza proti domácímu Sokolu Poruba. Utkání začíná ve 13:00 hod. V domácím prostředí je uvidíme za týden na Václava 28. září, kdy v pravé poledne nastoupí proti daslšímu z favoritů na postup - HC Veselí n. Mor.

 

Na pár otázek nám odpověděl trenér Mgr. Lubomír Krejčíř:

Do nové sezony vstupuješ s družstvem opět v pozici obhájce mistrovského titulu, na které hráčky budeš zejména v nové sezoně spoléhat ?
Jako obvykle na reprezentantky - Zimovou, Trumpešovou, Míšovou, Hurychovou, ale
také na, Sklenářovou i Kašpárkovou".

Proběhla příprava na sezonu podle tvých představ ?
Příprava až do turnaje 30.8. probíhala podle našich představ. Velká série zranění na tomto turnaji vše poznamenala a může ovlivnit celou podzimní část".
- Jak se ti daří skloubit vedení extraligového týmu mužů T. Litovel a povinnosti u dorostenek Zory ?
Zatím bez problému . Pouze hlášenkový systém některých utkání dorostenek nedává jasné odpovědi na některá utkání".
- Na přípravném turnaji došlo k několika zraněním hráček. Budou k dispozici na první zápasy ? Jak se s jejich případnými absencemi družstvo vyrovná ?
To se ptám i já".
- Podzimní část sezony se bude hrát podobně jako loňská, tedy zvlášť v Čechách a na Moravě a teprve na jaře se vytvoří skupina 1. ligy hrající o medaile. Jak hodnotíš tento systém soutěže ?
Není zcela špatný. Ve světle naší zdravotní situace si však kladu otázku, zda případná zranění na podzim neovlivní složení soutěží v jarní části".
- Cílem družstva na podzim bude jistě postup do jarní 1. ligy, kam postoupí první trojice družstev z moravské skupiny. Která družstva považuješ za vaše největší soupeře v boji o postup ?
Zlín, Veselí, Poruba, Otrokovice".
- V prvním kole budete hrát v Ostravě v hale jednoho ze spolufavoritů. Cílem bude asi přivézt oba body. Vidíš to také tak ?
„Ano".

Děkuji za odpovědi
Ptal se Ing. Václav Dobeš