English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší dorostenky > Mladší dorky Zory opět v soutěži na dvou frontách

Mladší dorky Zory opět v soutěži na dvou frontách 18.09.2014 05:03:20 - autor: , přečteno 1258x


Mladší dorostenky DHK ZORA Olomouc vstupují do mistrovských soutěží o víkend opět se dvěma družstvy. Model, který si vyzkoušely v minulé sezoně se osvědčil, příležitost ke hře v období přechodu z žákovské kategorie do dorostenek si tak může vyzkoušet daleko širší okruh děvčat. Dalším důvodem bylo, že představitelé olomouckého klubu oslovili některé okolní kluby (Lesana Zubří, Velká Bystřice, Litovel atd.) a nabídli děvčatům ročníku narození 1999, hrát v družstvech mladších dorostenek v Olomouci, protože v mateřských klubech neměly dostatek děvčat k vytvoření vlastního družstva ml. dorostenek a musely by proto s házenou skončit, na žákovskou soutěž už jsou totiž „staré". Do přípravy v Olomouci se tak zapojila celkem čtyři děvčata ze Zubří a dvě z Velké Bystřice.

Také soutěž mladších dorostenek se hraje ve stejném modelu jako před rokem, dvě skupiny v Čechách a dvě na Moravě sehrají dvoukolovou soutěž na podzim a v první dvě družstva ze všech čtyř skupin vytvoří v jarní části 1. ligu, ostatní budou hrát ve dvou skupinách 2. lig. Olomoucké družstvo, které bude hrát jako družstvo DHK ZORA „A" bude hrát v moravské skupině „D", spolu s favoritem HC Zlín, Sokolem Karviná, S. Ostrava-Zábřeh a SHK Velká n. Veličkou a Sokolem Poruba „B", druhé družstvo hrající jako DHK ZORA Olomouc „B" startuje v moravské skupině „C", kde je největším favoritem, Sokol Poruba „A", dále Jiskra Havl. Brod, DHK Pardubice, HK Ivančice a Tatran Bohunice.

Trenérkou A družstva je Mgr.Jana Fischerová, B tým povede zkušený trenér Alois Lasovský. Mladší dorostenky absolvovaly přípravu společně, začaly v prvním týdnu srpna soustředěním v Ústí n. Orlicí, zbývající čas probíhala příprava v prostorách areálu klubu. Družstvo absolvovalo silně obsazený turnaj své kategorie v Olomouci, kde obsadilo třetí místo, po remíze s Iuventou Michalovce a výhře 24:23 nad Slavií Praha. Se Sokolem Poruba prohrálo 20:26. Herní přípravu z velké části obstarávala vzájemná utkání všech děvčat, z nichž se nakonec vykrystalovalo rozdělení na družstvo A a B. Toto rozdělení není striktně podle výkonnosti, trenérům šlo především o to, aby v podzimní části dostaly všechny hráčky pokud možno co nejvíc příležitostí v zápasech, (prostě aby si zahrála a vyhrála se) a teprve v jarním pokračování bude rozdělní odpovídat více aktuální výkonnosti a herní formě.

Po loňské sezoně odešlo z mladšího dorostu celkem 8 děvčat ročníku narození 1997, které musely přejít do starších dorostenek, dvě z nich však s házenou skončily. Odcházející hráčky patřily však v minulé sezoně k nejlepším (např. Kašpárková, Večeřová, Grygarová, Chlandová).

Hráčky byly pro první polovinu sezony rozděleny do dvou družstev a jsou uvedeny na soupiskách, nelze je tedy mezi oběma družstvy v průběhu podzimu měnit. V družstvu, které bude hrát jako DHK ZORA „A" bude mít trenérka Jana Fischerová k dispozici:
Brankařky: Sylva Pašková a Michaela Ošlejšková
Křídla: Monika Bajerová, Kateřina Králová, Iveta Mikulenková,
Pivoti: Johana Gazdíková, Barbora Vaňková,
Spojky: Diana Řezníčková, Karolína Žáčková, Kateřina Pšenicová, Monika Oravcová, Nikola Glogarová.

Hráčský kádr trenéra Aloise Lasovského, který bude hrát jako DHK ZORA Olomouc „"B" tvoří:
Brankařky: Lucie Mikulášková, Kristýna Hašlarová, Barbora Švábová
Hráčky: Chiara Concolino, Kristýna Vítková, Barbora Lindnerová, Tereza Mejtská, Muchaela Soukupová, Eliška Konvičná, Iva Ulrychová, Michaela Tkadlecová, Hana Černá, Markéta Dobrovská, Kristýna Očenášková, Jana Havlíčková, Nikol Hrabalová, Klaudie Kleslová, Denisa Loutocká, Klára Nytrová, Tereza Veselá.

Obě družstva nastoupí ke svému prvnímu utkání v neděli 21. září 2014 v Ostravě,.kde od 09:00 hod. nastoupí DHK ZORA Olomouc „A" proti Sokolu Poruba „B" a od 11:00 hod. nastoupí DHK ZORA Olomouc „B" proti Sokolu Poruba „A".

K začátku sezony nám poskytla odpovědi na několik otázek trenérka Jana Fischerová:

- Klub opět přihlásil po loňských pozitivních zkušenostech do soutěže dvě družstva mladších dorostenek. Příprava proběhla společně, bude těžké rozdělit děvčata do obou družstev ?                                         " Rozdělit hráčky do dvou družstev bude opravdu problém, protože v současnosti je 17 hráček do pole a 4 brankářky, bude nutno doplnit opět do potřebného počtu děvčata ze starších žaček roč, narození 2000."
- Jak probíhala příprava ? Jaká je spokojenost ?
" Příprava byla podobná jako loni. Výbornou kvalitu mělo soustředění v Ústí nad Orlicí".
- Jaká je podle tebe kvalita hráčského kádru ? Je srovnatelná s předchozí sezonou ?
" Kvalita a herní vyzrálost hráček neustále klesá: po kvalitním ročníku 1996 následoval slušný ročník 1997, ročník 1998 byl už slabší a současný 1999 je bohužel zase o něco horší. Musíme se s tím prostě poprat".
- Počítá se opět s některými děvčaty ze starších žaček pro zápasy ligy mladších dorostenek „B" ?
" B tým musí každopádně doplnit žačky, aby k utkání nastoupil optimální počet hráček, s tím se samozřejmě počítá".
- Podzimní část sezony se bude hrát podobně jako loňská, tedy zvlášť v Čechách a na Moravě a teprve na jaře se vytvoří skupina 1. ligy hrající o medaile. Jak hodnotíš tento systém soutěže ?
" Systém považuji za dobrý".
- Cílem družstva na podzim bude jistě postup do jarní 1. ligy, kam postoupí první dvě družstva z každé skupiny. Která družstva považuješ za vaše největší soupeře v boji o postup z obou moravských skupin ?
! Favority jsou určitě Poruba a Zlín".
- V prvním kole budou hrát obě družstva mladších dorek v Ostravě v hale jednoho z favoritů. Výhra našeho A týmu s porubským béčkem je asi povinností. Vidíš to také tak ?
" Výhra by měla být povinností, mám však obavy, protože hráčky podávají značně nevyrovnané výkony a není v družstvu hráčka, na kterou by se bylo možné stoprocentně spolehnout. V tomto směru nás čeká ještě hdně práce a dlouhá cesta".

Děkuji za rozhovor
Ptal se Ing. Václav Dobeš