English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Obhájkyně titulu si poradily s ambiciózní Porubou

Obhájkyně titulu si poradily s ambiciózní Porubou 21.09.2014 17:14:40 - autor: , přečteno 1469x

Sokol Poruba - DHK ZORA Olomouc 23:30 (10:16)
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:5, 2:6, 6:8, 6:12, 9:14, 10:16 - 12:16, 14:19, 16:20, 17:24, 20:28, 22:28, 23:30.

Rozhodčí: Baronová, Fridrichová        43 diváků         7 m hody: 2/2 - 5/4          vyloučení: 2 - 2

Sestavy a branky:
Poruba:
Mučková - Ritzová 3, Válová, Strnišťová, Šustková 2, Dowibrovská, Hořínková V. Janošová 7/2, Šmejkalová, Zálesná 5, Korduliaková, Tichá 1, Varmužová 5, Jadamíková.

Trenér: Aleš TROJKA

Olomouc: Beranová, Pallyová - Chlandová 1, Vaňková, Sklenářová 5, Trumpešová 4, Kratochvílová 6/2, Míšová 4, Hurychová 6/1, Večeřová, Grygarová, Kašpárková 1/1, Doleželová, V. Fryčáková 3.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Hned v 1. kole ligy starších dorostenek narazila na sebe dvě ze čtyř družstev, která se utkají v moravské skupině starších dorostenek o tři postupová místa do jarní části 1. ligy. Dalšími žhavými kandidáty jsou podle nás celky HC Veselí n.Mor. a HC Zlín a jeden z této silné čtveřice bude muset z kola ven. Hned v úvodu se potvrzuje to, co jsme tvrdili už před sezonou, o nepoměru v úrovni nejlepších družstev ve dvou českých skupinách z nichž postoupí po dvou družstvech a jedné moravské, odkud postoupí první tři, v níž ale hraje sedm týmů.

 Nechejme ale úvah a vraťme se k utkání v Ostravě. Olomoučanky i když jim citelně chyběla nejlepší jejich kanonýrka Zimová si byly velmi dobře vědomy síly soupeře, který byl hnán vidinou využití oslabení soupeře a připsat si hned v úvodu veledůležité body. Hanačky ale byly na utkání velmi dobře připraveny, soupeře si „přečetly“ na videu a od prvních minut plnily taktické pokyny, které si spolu s trenérem pro zápas připravily. Důležité pro vývoj utkání bylo také to, že se od prvních minut chytla v brance Beranová a položila tak základ k tomu, aby si družstvo vytvořilo potřebný a uklidňující náskok. Po osmi minutách vedly 1:5, poté se hra trochu vyrovnala, u domácích se začaly  prosazovat střelecky zejména Varmužová s Janošovou a ve 14. minutě byl stav jen 6:8. Zásluhou přesné střelby spojek Kratochvílové, Hurychové a Trumpešové a dvěma brankami z pivota Míšové v průběhu čtyř minut, si naše děvčata opět vypracovala šestibrankový  náskok, který svítil na ukazateli  i v poločase utkání.

Ve druhém poločase se hra vyrovnala, domácí družstvo hnáno potřebou korigovat nepříznivý stav přidalo, první desetiminutovku druhého poločasu vyhrálo 6:3 a stáhlo na tříbrankový rozdíl. Hanačky však opět zpřesnily hru, v 19.  minutě vedly rozdílem  sedmi branek a v době kdy se utkání schylovalo ke konci, náskok narostl na osmibrankový a to v době kdy zbývaly poslední čtyři minuty utkání. Konec zápasu se dohrával v klidu, hostující družstvo si své vítězství pohlídalo a závěr si v pohodě “vychutnalo“. O jejich výhře nebylo po celé utkání pochyb, předvedly v Ostravě kultivovaný a takticky vyzrálý výkon,

Pokud jde o výkony jednotlivých hráček, Dáša Beranová v brance zachytala spolehlivě, i když ve druhém poločase procento úspěšnosti jejích zásahů mírně pokleslo, bylo to však dáno i solidní obranou, která větší množství střel domácích hráček zlikvidovala. Těžiště hry a rozhodující klíčové momenty zápasu si připsala zejména základní spojková řada Kratochvílová, Trumpešová a Hurychová. Obě krajní spojky v pozici střelkyň splnily svou roli do puntíku, obě shodně zaznamenaly shodně po šesti brankách a spolu s Míšovou se zapojovaly úspěšně i do obranné činnosti, když eliminovaly střelecké pokusy vysokých domácích spojek. Duší většiny akcí však byla neúnavně bojující Jarmila Trumpešová, která uplatnila obrovskou kreativitu rozdělovala přihrávky a navíc i přesně zakončovala. Z křídel se tentokrát nejvíc prosadila Lucie Sklenářová, autorka pěti branek, Vendula Fryčáková se do hry zapojila jak na křídlech, tak i při rozehrávce. Ostatní hráčky příliš prostoru ve hře tentokrát nedostaly, jejich chvíle však určitě přijdou v dalších zápasech.

V domácím družstvu byla spolehlivá v brance Hana Múčková, nejnebezpečnější pro olomouckou branku byly Eva Zálesná, Marie Janošová a Nikola Varmužová.