English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Druhé kolo WHIL se šlágrem Most - Šaľa

Druhé kolo WHIL se šlágrem Most - Šaľa 24.09.2014 22:08:56 - autor: , přečteno 1843x

Ani druhé kolo interligy se neodehraje s plným počtem zápasů, známé je to, že kluby Prešova a Poruby se dohodly na tom, že jejich vzájemné utkání 2. kola se bude hrát až v únoru, kdy Poruba bude hrát v sobotu 21. 02. v Michalovcích a v neděli pak nastoupí v Prešově. Po stránce ekonomické jsou samozřejmě takové změny logické, co to ale udělá s regulérností, ale zejména s přehledností vlastní soutěže, o tom se dá již dnes vážně pochybovat. Spíše to navozuje již dříve diskutované návrhy upravit rozpis soutěže WHIL tak, aby se vzhledem k obrovským vzdálenostem mezi některými družstvy, vytvořily geograficky příbuzné „dvojičky" a soutěž se hrála v systému sobota - neděle, čímž by se eliminovaly dopady na zbytečné cestování. Některé dvojice se nabízejí zcela logicky, na příklad Michalovce - Prešov, Šaľa - Senec, Poruba - Olomouc, Zlín - Veselí, Slavia - Most, kontinuitu trochu narušil sestup Jindř. Hradce, z dvojičky s Pískem, ale i tak by se mohla tato myšlenka pro další sezony znovu oživit. Vyřešilo by se tak i dlouholeté volání trenérů a to nejen reprezentačních o nedostatku volných termínů.

Stále nedořešená je také zatím problematika družstva ŠKP Senec. Žádné novější informace ze Slovenska nepřicházejí, předpokládáme tedy, že se vše vyřešilo a zápas v Edenu se hrát bude a Slavia zde Senec opravdu v neděli přivítá. Šlágrem kola bude jistě sobotní utkání mezi českým mistrem Baníkem Most a slovenským vicemistrem Duslo Šaľa, podtržené i trochu emotivním odchodem dvou klíčových hráček Šaľy, právě do celku českého mistra. Zajímavé může být také střetnutí na Slovensku mezi Slávii Partizánske a HC Veselí n. Mor. Z našeho pohledu bude pozornost příznivců směřovat do naší haly, kde přivítáme geograficky nejbližšího a historicky nejčastějšího soupeře HC Zlín, navíc jednoho z největších našich soupeřů v boji o postup do play-off. Jak se často s nadsázkou říká, ve hře budou čtyři body. Nyní krátce k jednotlivým utkáním, které budou o víkendu k vidění. Sobotní utkání mají začátky v 17:30 hod. s výjimkou zápasu v Mostě, který začíná od 18:00 hod. Nedělní zápas v pražském Edenu má začátek v 17:00 hod.

Sobota 27. září: DHK ZORA Olomouc - HC Zlín
Sobotní derby bude od roku 2002, kdy začala WHIL již 32. vzájemným mistrovským utkáním, z toho 20 krát vyhrály Hanačky,10 utkání skončilo výhrou Zlína a v jdnom se soupeři rozešli smírně.. Na půdě olomouckého celku se hrálo 16 krát a jen třikrát si body odvezly Zlíňačky. Statistiky hovoří jasně, realita zejména v utkáních považovaných za derby však bývá někdy dost ošidná, zejména to platí ve fotbale. Házená však není fotbal a v Olomouci všichni věří, že domácí hráčky budou pokračovat v naplňování historických výsledků a že body zůstanou na Hané. Olomoučanky k mírnému optimismu může vést vcelku dobrý výkon před týdnem v Šaľe, kde sice podlehly domácím dvougólovým rozdílem, zanechaly tam ale velmi dobrý dojem a byly domcím více ne vyrovnaným soupeřem. Věřme, že jim forma a chuť do hry vydrží i v domácím prostředí. Jejich soupeřky si bez problémů před týdnem poradily i bez svých velkých opor Tóthové a Drotárové s Jihočeským Pískem, který vyprovodily s desetibrankovou porážkou. Písek ale není Šaľa, kvalita obou soupeřů Zory a Zlína není souměřitelná, pravda se ukáže až v přímém souboji na hřišti. Je otázkou, zda už trenér Sabadka přijede i s oběma jmenovanými Slovenkami a také to, zda se v brance neobjeví také legenda - Lenka Černá, které se doma v Olomouci proti Zoře vždy dokázala nabudit. Každopádně se v sobotu máme na co těšit.

Sobota 27. září: HK Slávia Partizánske - HC Veselí n. Mor.
V minulém ročníku vyhrálo oba vzájemné zápasy Partizánske nejtěsnějším rozdílem jediné branky, takže se dá i v sobotu očekávat vyrovnaná a dramatická házená. Oba celky se musely vypořádat s odchody svých klíčových hráček, Slovenkám odešla kanonýrka Kertészová, Panenkám zejména Bačíková a Chrenková, ale i Tomečková se Zvoničovou. Po prvním kole se zdá, že v Partizánskem odchod nahradily dvojicí Srbek - Vasič a Radovanovič, které se proti Michalovcům prosadily i střelecky. Bude zajímavé, jak se proti zkušenému soupeři bude dařit mladým Veselským nadějím, které si před týdnem poradily doma s nováčkem z Prešova. I když Moravanky v nové sezoně všechna svá utkánízatím vyhrály, přece jen favorizujeme domácí družstvo.

Sobota 27. září: Iuventa Michalovce - Sokol Písek
Na Zemplíně by utkání mělo být jednoznačnou záležitostí pro domácí, jejichž hráčský kádr je s tím píseckým nesrovnatelný. Slovenské mistryně si před týdnem bez problémů poradily v Partizánskem s domácími a porazily je bez většího vypětí sil rozdílem jedenácti branek. Prosadily se zejména křídla Holešová, Tregubová, Szöllösiová a Levčenko. Družstvo Písku prohrálo desetibrankovým rozdílem ve Zlíně a na svého soupeře jednoznačně nemělo. Podobný scénář a průběh utkání se dá očekávat i v tomto utkání na Slovensku.

Sobota 27. září: DHK Baník Most - Slovan Duslo Šaľa
Jednoznačný šlágr se dá očekávat na severu Čech. Pikantním se tento souboj stal právě před touto sezonou, kdy do hráčského kádru Černých andělů odešly z Dusla dvě slovenské reprezentantky Súkenníková a Szarková za trochu emotivních okolností, spojených zejména se jménem trenéra slovenské reprezentace Poloze. Z družstva Baníku odešla dvojice klíčových hráček Martínková, Beňušková, které byly dlouhodobě spojovány s klubem a jeho úspěchy, které uvedené slovenské duo spolu s mladými Plzeňačkami Zachovou a Smolovou jednoznačně nahradí. Také Duslo získalo za odchod svých hvězd náhradu v podobě kanonýrky Kertészové. Půjde o vyrovnané utkání, favoritkami jsou domácí hráčky, přestože roli favorita Dušan Poloz odmítá. Pro Most bude utkání letošní mistrovskou premiérou.

Neděle 28. září: DHC Slavia Praha - ŠKP Senec
Nejen problémy, které potkaly Senec v podobě řešení existenčních starostí, staví do role jednoznačného favorita domácí celek Slavie. Rozdíl v kvalitě hráčských kádrů je jednoznačný, vždyť před sezonou slovenský tým na turnaji v Olomouci porazilo vysoko i olomoucké prvoligové béčko. Pražanky před týdnem sice prohrály v Bohumíně se Sokolem Poruba, byl to však boj od začátku až do konce a vyhrát mohli oba ze soupeřů. Dá se říci, že vyhrál ne lepší, ale šťastnější tým a tím byly tentokrát Sokolky. Bude-li se utkání vůbec hrát, favoritkami budou jednoznačně Slavistky.