English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > Čtyřzápasový maraton v hale DHK ZORA

Čtyřzápasový maraton v hale DHK ZORA 25.09.2014 11:58:41 - autor: , přečteno 1538x


Ano, čtyři mistrovská utkání v řadě nabízí program nedělních zápasů házenkářek Zory Olomouc ve své hale, což představuje více než šest hodin zajímavého sportu pro labužníky. Druhým kolem pokračují všechny soutěže řízené ČSH, v nichž má olomoucký klub své zastoupení. Nedělní série je první ze čtyř, kdy se celá čtveřice družstev sejde v domácím prostředí a vytvoří tak blok zápasů plných házené. Obě družstva mladších dorostenek budou mít za soupeře družstva, která se poprvé v této kategorii představí v Olomouci. Budou to děvčata z Ivančic a Velké nad Veličkou. Starší dorostenky přivítají Veselí n. Mor., jednoho ze čtveřice družstev bojujících o tři postupová místa do jarní části 1. ligy. No a béčko žen bude chtít navázat na první kolo, kdy si přivezlo body z Prahy, kde porazily Sokol Vršovice. Jejich soupeřky z Havl. Brodu je ale v přípravě před měsícem na Vysočině na turnaji porazily, mají jim tedy co vracet. Všechna utkání se hrají v neděli 28. září v hale DHK ZORA Olomouc a vstup je volný.


10:15 hod. - Liga mladší dorky: DHK ZORA Olomouc „B" - HK Ivančice
Naše druhé družstvo mladších dorostenek je sestaveno z mladých děvčat, většinou ještě žákovského věku, pro které je tato soutěž šancí na sbírání cenných zkušeností. V družstvu jsou také tři děvčata z okolních klubů roč. narození 1999, které ve svých klubech nemohou hrát, protože na žákovskou soutěž jsou už staré a mladší dorostenky jejich klub nemá. Herní příležitosti tak získávají v našem družstvu. Zvědavi jsme hlavně na brankařku Lucii Mikuláškovou z Vel. Bystřice, kterou předchází výborná pověst, ale také na děvčata z Lesany Zubří a samozřejmě i na naše holky, které tvoří základ družsta. Nejvíc branek před týdnem v Ostravě nastřílely Chiara Concolno 5 a Iva Ultrychová 4. Soupeřky z jižní Moravy zahájily soutěž suverénně, rozdílem dvaceti branek porazily doma družstvo Tatranu Bohunice. Střelecky zářily zejména Natálie Svobodová a Barbora Olšová, autorky devíti branek. Naše děvčata podlehla v prvním kole v Ostravě A družstvu Sokola Poruba 35:17.


12:00 hod. - Liga starší dorky: DHK ZORA Olomouc - HC Veselí n. Mor.
Naše družstvo má na začátku soutěže velmi těžký los, když se střetne v prvních kolech se všemi kandidáty postupu, před týdnem vyhrály v Ostravě s Porubou (23:30), dnes nastoupí proti Veselí a za týden budou hrát ve Zlíně. Navíc jim stále chybí nejlepší střelkyně družstva Lucka Zimová. Věřme však, že se děvčata s touto situací poperou a tak jako před týdnem v Ostravě, podají opět kvalitní a soustředěný výkon. Trenér Krejčíř bude spoléhat opět na výkon brankařek a svou základní a osvědčenou sestavu. Celý kolektiv je připraven bojovat o co nejlepší výsledek. Družstvo hostí před sezonou posílilo zejména na postu brankařky, když ze Zlína získalo dorosteneckou reprezentantku Janu Vašulkovou. V družstvu je však řada i dalších kvalitních a dnes už i zkušených hráček - Balážová (juniorská repr.), Kožuchová a Řezáčová hrají 1. ligu žen za Kunovice, Lukšíková je v kádru interligového Veselí, Melichárková je hráčkou Velké n. Veličkou a členkou dorostenecké reprezentace, hrát by mohla i další dorostenecká reprezentantka Jana Šustková, hrající pravidelně už druhý rok v interlize za Veselí. Máme se tedy v neděli v poledne opravdu na co těšit.


13:45 hod. - Liga mladší dorky: DHK ZORA Olomouc A - SHK Velká n. Vel.
Olomoucké A družstvo mladších dorostenek je jedním z favoritů ve skupině a mělo by si s nováčkem soutěže poradit. Soupeře však nelze v žádném případě podcenit. V 1. kole vyhrál jednoznačně v Ostravě s družstvem Zábřehu, i když porovnání s tímto družstvem nedává asi nejlepší důkaz o kvalitě. Pravdou však je, že v družstvu z východu Moravy je několik vyhlášených střelkyň, na příklad Trachtulcová, nebo Melichárková, která se prosazuje i v družstvu starších dorostenek Veselí a vůbec úzká spolupráce s veselským klubem může být pro kvalitu družstva z Velké zajímavá. Naše družstvo by mělo nastoupit v kompletním složení včetně dorosteneckých reprezentantek Řezníčkové a Žáčkové, také v tomto družstvu budeme pozorně sledovat další děvčata ze Zubří - Mikulenkovou a Pšenicovou.

15:30 hod. - 1. Liga ženy: DHK ZORA Olomouc B - Jiskra Havl. Brod
Nová trenérka béčka žen Gábina Kubáčková má v hráčském kádru docela početnou skupinu kvalitních kmenových hráček družstva (na příklad Samcová, Pašková, Kosová, Kulíšková atd.), ke kterým ve spolupráci s trenéry A družstva žen, příp. i starších dorostenek budou do zápasů nasazovány hráčky těchto celků, které nebyly v utkáních svých družstev natolik herně vytíženy, že by nemohly sehrát v neděli utkání 1. ligy žen. Především jde o to, aby hráčky širšího kádru interligového celku, byly herně vytíženy zhruba stejně jako jejich kolegyně v zápasech interligy a navíc se od nich očekává i herní kvalita v soutěži o stupeň nižší, než na jakou jsou připravovány. Soupeř z Vysočiny pro letošní sezonu výrazně posílil, několik hráček přišlo z Pardubic, na Vysočinu se vrátila Monika Kratochvílová, která loni hrála v našem B týmu, nejětší posilou je však návrat Jitky Kutlvašrové, která minulou sezonu hrála WHIL za Písek, stejně jako Michaela Součková, která tam hraje i v letošní sezoně. V 1. kole prohrál Havl. Brod v Praze s béčkem Slavie jen 27:30.