English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Zlín byl na Hané lepší DOPLNĚNO !!!

Zlín byl na Hané lepší DOPLNĚNO !!! 28.09.2014 04:08:33 - autor: , přečteno 1676x

 


DHK ZORA Olomouc - HC Zlín 18:23 ( 7:11)

 

Průběh utkání: 4:0, 5:2, 5:7, 6:7, 6:10, 7:11 - 7:12, 9:12, 9:14, 10:16, 13:18, 15:19, 16:20, 16:23, 18:23.

Rozhodčí: Kosa, Švidernoch        220 diváků       7 m hody: 3/2 - 5/4         vyloučení: 7 - 1

Sestavy a branky:
Olomouc: Rašková, Dederlová - Růžičková, Hvostaľová 1, Berová 2, M. Salčáková, Dostálová 2, Severová, Kubáčková, Salašová 5, Kalová 1, K. Salčáková 2/1, Ždánská, gebre Selassie 3 Chrenková 2/1.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Zlín: Mikšovská, Túrociová - Nudni 2, Tóthová 2, Sobieská 1, Nygrýnová, Očadlíková 2, Drotárová, Kříčková, Hradilová 7/3, Novotná, Vlková 1, Kolářová 2, Kamenářová 2, Brandová 4/1, Budayová.

Trenér: Peter SABADKA

Komentář poskytla asistentka trenéra Mgr. Lucie Fabíková:

K prvnímu domácímu zápasu nastoupily olomoucké házenkářky proti svému odvěkému rivalovi ze Zlína. Naše děvčata měla stále v paměti poslední měření sil mezi oběma soupeři, které skončilo vítězně pro zlínský tým, a to stálo Olomouc postup do play off, proto měla Zlínu co vracet. 

     Tomuto faktu odpovídaly hned první minuty zápasu, Olomoučanky do něj vletěly jako uragán, na soupeřky vyrukovaly s hodně agresivní vysunutou obranou, která zlínský útok do ničeho nepustila a která přinesla brzké vedení 3:0, a vše napovídalo tomu, že to bude Zora, kdo ovládne olomouckou palubovku, což se také stalo, ale trvalo to bohužel pouze prvních 15 minut prvního poločasu. Domácí hráčky ztratily trpělivost a jakoby chtěly zápas hned rozhodnout. V obraně přestaly být tak důrazné, ale i přesto nebyla obranná fáze takovým problém jako útok. Děvčata přestala dodržovat taktické pokyny a místo toho, aby si pečlivě připravovala akce, které celý týden na Zlín trénovala, začala hrát každá sama za sebe, což velmi usnadňovalo práci zlínské obraně, která pak snadno nutila Olomouc k chybám a ze získaných míčů rychle skórovala. Úspěšná obrana dodala zlínským hráčkám sebevědomí i v útoku a obzvláště vysoké spojky jako Brandová a Nudni dostaly velkou střeleckou chuť a Olomoučanky na to až do konce poločasu nenašly odpověď.

     Začátek druhého poločasu chvíli ukazoval, že by přece jen mohlo dojít k obratu a že se domácí hráčky vrátí zpět do hry, začaly znovu tvrdě bránit, získaly hodně míčů a stáhly zlínský náskok na rozdíl pouhých 3 branek, útočná fáze však stále neklapala, a když už jsme se dostaly do opravdu vyložených šancí, tak jsme je neproměnily, což nás sráželo na kolena a většinou pak platilo - nedáš - dostaneš, a takto si Zlíňačky pohlídaly náskok až do konce zápasu.

     Zlín podal bojovný kolektivní výkon a ukázal velký potenciál ve své mládeži, a jak se říká - s jídlem roste chuť, takže když se družstvu dařilo, s velkou vervou se přidaly i mladé juniorky jako například Vlková a Kolářová, které ukázaly, že se o stabilní místo v sestavě určitě poperou, Olomoučanky zůstaly naopak daleko za svým potenciálem a bohužel nepotvrdily velmi dobrý výkon ze Šaly, dobrý výkon podala snad jen Ivana Salašová, ostatní hráčky asi podlehly nervozitě z prvního domácího zápasu a z velkého očekávání.

     Další zápas hr hrajeme v Písku, kde nás také nečeká nic lehkého, ale pevně věříme, že nervozita už je setřepána a že náš pomalejší rozjezd bude rychle vyměněn za získané body.