English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > O víkendu se hraje kompletní 3. kolo a navíc jedna předehrávka

O víkendu se hraje kompletní 3. kolo a navíc jedna předehrávka 01.10.2014 16:41:40 - autor: , přečteno 1806x


Házenkářská interliga žen má za sebou první dvě kola, pohled na tabulku leccos napovídá, není však třeba zatím dělat jakékoliv závěry, jednak něco může ovlivnit los pro někoho příjemný, pro někoho méně příjemný, ale každopádně už začátek soutěže naznačuje, že přehlednost o průběhu soutěže bude letos asi hodně diskutabilní. Četné dohrávky a předehrávky, kdy není vůbec vzácností, že utkání se proti plánovanému rozpisu posune třeba i o pět až šest měsíců, zkresluje současné pořadí soutěže a dává i podnět k diskusím o regulérnosti jejího průběhu. Samozřejmě hlavním důvodem tohoto stavu je vstup do soutěže druhého celku z úplného východu Slovenska, kam to mají všechna ostatní družstva hodně daleko, což samozřejmě platí opačně i pro obě „východní" družstva - Michalovce a Prešov.

Na čele soutěže jsou po odehrání 11 zápasů dvě družstva s plným počtem čtyř bodů (Michalovce a Zlín), plný bodový zisk má také Poruba, která však hrála zatím jen jediné utkání. Bez bodového zisku jsou jen dva celky - Bratislava, která má jedno utkání k dobru a Hanačky, které už ztrácejí čtyři body. Příští soupeř Hanaček Sokol Písek zatím hrál všechna tři svá utkání jen na hřištích soupeřů, přiváží si ale z haly nováčka z Prešova cenný bodík. Hodně cenný bod si ze Slovenska přivezlo i Veselí z Partizánského, průběh zápasu však naznačoval i víc. Za šlágr druhého kola jsme označili utkání na severu Čech, kde se Černí andělé rozešli smírně se slovenským korunním princem ze Šaľy.

Naše družstvo vstupovalo do utkání s největším rivalem Zlínem hodně odvážně, hned v úvodu převzalo otěže zápasu do svých rukou a během sedmi minut vedlo 4:0. Další desetiminutovku však Hanačky prohrály, když Zlíňačky nastřílely sedm branek, proti jediné z ruky Ivany Salašové a otočily vývoj zápasu. V brance hostujícího družstva se k famóznímu výkonu rozchytala Zuzana Mikšovská (Mahďáková) a na problém bylo zaděláno. Hanačky sice v dalším průběhu utkání vyrovnaly hru, bohužel nikoliv skóre, největší překážkou byla Mikšovská a nepřesnosti v zakončování ze strany domácích hráček.

Nastávající víkend nabídne plný počet šesti zápasů 3. kola, navíc v neděli v Písku nastoupí domácí proti účastníkovi Poháru EHF Baníku Most v předehrávce 4. kola, které se hraje až za dva týdny 18. a 19. října 2014, a je také termínem 2. kola Evropských pohárů. Další víkend bude v interlize opět přestávka, ženská reprezentace bude mít dvoudenní přípravu v Luhačovicích a následně odjede na turnaj do Maďarska. Šlágrem 3. kola by mělo být utkání v Šaľe, kam přijedou Slavistky, zajímavé souboje slibují také zápasy ve Zlíně a ve Veselí, kam přijedou k utkáním proti zatím úspěšným východomoravským družstvům favorizovaná družstva Českých a Slovenských mistryň. Zajímavé souboje nabídne i slovenské derby v Bratislavě, kam přijede nováček z Prešova. Olomoucké házenkářky pojedou k utkání pravdy do jižních Čech, s cílem zastavit neúspěšný vstup do nové sezony. Všechna utkání 3. kola se hrají v sobotu 4. října 2014, předehrávka v Písku s Mostem v neděli 5. října.

15:00 hod.: Sokol Písek - DHK ZORA Olomouc
Hodně důležité a jistě také těžké utkání se dá očekávat v sobotním odpoledni u řeky Otavy, kde se proti místním Sokolkám postaví Hanačky. Pro Jihočešky to bude první utkání v nové sezoně v domácím prostředí, po dvou zápasech ve Zlíně a Michalovcích si připsaly na Šariši proti nováčkovi soutěže svůj první letošní bod. Družstvo vedené Janem Slavíkem nedoznalo před letošní sezonou příliš mnoho změn, družstvo omladilo, protože proti odchodům zkušených Bubeníkové, Jitky Kutlvašrové, Keslerové (po utkání v Prešově) a brankařky Stojarové stojí doplnění družstva jen o pětici dorostenek, z vlastního dorostu. Družstvo absolvovalo v létě atraktivní zájezd do Alžírska, který děvčatům evidentně svědčil. Je ale otázka, jak vážné bylo nedělní zranění jedné z tahounek družstva Vrabcové, které utrpěla v Prešově. Hostující celek z Hané jede do Písku s cílem vyhrát. Družstvo už musí konečně zabrat, nula na jeho kontě sice ještě nic neřeší, další bodová ztráta by však mohla už vážně nahlodat sebedůvěru do dalšího pokračování soutěže. Herní projev družstva není nejhorší, hráčský potenciál je hodně slibný, chce to teď jen tyto klady zúročit i do výsledku. Utkání slibuje vyrovnaný souboj, v minulé sezoně obě utkání bez problémů vyhrály Olomoučanky, které uspěly také v play-out, ve třetím utkání v jižních Čechách si však trochu nečekaně prodloužily víkend, po těsné porážce od domácího celku po remíze a střelbě 7 m hodů.

16:00 hod.: HC Zlín - DHK Baník Most
Zajímavá konfrontace se očekává v sobotu ve Zlíně. Domácí s plným bodovým ziskem po dvou kolech se postaví úřadujícímu mistru Baníku Most, který zaváhal doma proti Šaľe, která si odvezla bod. Moravanky sice žádné velké přesuny nepředstavily (jen příchod Drotárové a odchod Šárky Marčíkové), ostatní odchody nebyly pro družstvo až tak bolestné, nahradili je vlastními dorostenkami, které se hned chopily příležitosti. O jménech Kolářová, Kříčková, nebo Kučerová, toho brzy ještě hodně uslyšíme. Český mistr s exzlínským trenérem Polozem na střídačce, si určitě jede do Zlína pro sebedůvěru a plný bodový zisk by mu ji jistě řádně zvýšil. Před sezonou sice ztratil své dvě největší opory Martínkovou a Beňuškovou, reprezentační slovenské duo Súkenníková, Szarková je ale za ně dobrou náhradou. Uvidíme, jak se proti dravému zlínskému mládí s Bebe Tóthovou podporované ve výborné formě chytající Mikšovskou prosadí zkušené rutinérky v dresech Černých andělů.

16:30 hod.: Sokol Poruba - HK Slávia Partizánske
Také druhé své domácí utkání sehrají Sokolky v nové hale v Bohumíně, po dobré zkušenosti z prvního a vítězného zápasu se rozhodly bohumínskou misi zopakovat. Poté, kdy utkání proti Slavii musely odehrát bez zraněných Adámkové, Bělohoubkové, Chovancové, Poláchové a Leškové, trenér Beňadík věří, že se většina ze zraněných hráček dá do sobotu do pořádku. Slovenský soupeř měl v prvních dvou kolech výhodu domácího prostředí, vytěžil z ní ale jen jeden bod proti Veselí, na zápas se slovenským mistrem Iuventou Michalovce by v Partizánskem nejraději rychle zapomněli. Ani srbské posily Vasič a Radovanovič nezabránily vysoké porážce jedenáctibrankovým rozdílem, ztrátu Kertészové se zacelit nepodařilo.

17:00 hod. HC Veselí n. Mor. - Iuventa Michalovce
Jihomoravský „Baby team", ve kterém je s výjimkou zkušené Štetákové nejstarší hráčkou stále ještě 23 letá Jandásková, je zatím největším překvapením soutěže. Nebojácný výkon v obou zápasech proti slovenským týmům přinesl družstvu už tři body a další na sebe jistě nedají dlouho čekat. Proti slovenskému mistru to však budou mít Panenky hodně obtížné. Iuventa jde od prvních zápasů jasně za svým cílem - obhajobou prvenství ve WHIL. Nový kormidelník Iuventy - Ukrajinský trenér Borys Petrovskij naordinoval spolu s vedením klubu družstvu těžkou přípravu, proti špičkovým evropským celkům a nabyté zkušenosti se vyplácejí.

18:00 hod.: ŠKP Bratislava - Bemaco Prešov
Slovenské derby dvou družstev, která by měla svou výkonností v současnosti poněkud zaostávat za osvědčenou trojicí (Michalovce, Šaľa, Partizánske), by mohlo být vlastně prvním soubojem o postup do play-off. ŠKP má za sebou několikaleté zkušenosti z předchozího účinkování ve WHIL, nový hráčský kádr však může být zcela jednoznačně považován také za nováčka soutěže. Bude zajímavé sledovat, jak se obě družstva s touto rolí vypořádají, v obou kolektivech najdeme převážně děvčata mladších ročníků, ale s velkým potenciálem, je tedy otázka jak jej jejich trenéři využijí. Z družsta ŠKP se v Praze prosadily střelecky zejména dvě hráčky - Sláviková a Marčeková. Prešovský tým je úplným nováčkem, několik hráček (Medveďová, Nemčíková) přišly z Michalovců, oba pivoti jsou třicátnice, mezi zkušenější patří také Maďarka Kuti. Zbytek jsou převážně teenagerky. V prvních dvou utkáních se prosadily nejvíc právě Maďarka Kuti, dále pak Šutranová a Babuková. Uvidíme, další hráčky se jistě brzy také vyprofilují.

18:00 hod.: HK Slovan Duslo Šaľa - DHC Slavia Praha
Utkání vicemistrů svých zemí z minulé sezony je jednoznačně šlágrem tohoto kola. Dá se očekávat kvalitní házená dvou vyspělých kolektivů aspirujících i v letošní sezoně na nejvyšší příčky. Domácí družstvo má po dvou kolech na svém kontě tři body za výhru nad našimi děvčaty a remízu v Mostě, Slavia prohrála s Porubou a porazila Bratislavu, má tedy o bod méně. Domácí družstvo bude spoléhat na kvalitu svých brankařek, údernost spojek především Kertészové a Demajové, rychlonohá křídla především Réku Bízikovou a zkušenosti Trochtové na pivotu i v obraně. Družstvo Slavie disponuje vyvážeností svého hráčského kádru, ve kterém se snoubí zkušenost (Kutlvašrová, Keclíková, Jonášová, Stellnervá, Satrapová, Chmelařová), s progresivitou mládí reprezentované zejména Jačkovou, Kordovskou, Pokornou, nebo dorostenkami Peškovou, Chlupovou atd. Očekávat je možno vyrovnané utkání té nejvyšší úrovně.

Neděle 5. října v 17:00 hod. Sokol Písek - DHK Baník Most
Předehrávka utkání 4. kola by měla být jednoznačnou záležitostí favorita, kterým bude beze sporu úřadující český mistr. Navíc podle informací asi ještě do zápasů nezasáhne ani nejlepší hráčka týmu Vrabcová, která utrpěla zranění před týdnem v Prešově (otřes mozku ?). Přes veškerou úctu k Jihočeškám, bude asi zahrát kvalitně dvě utkání za sebou o jednom víkendu nad síly mladého celku. Baník Most má přece jen širší, zkušenější a kvalitnější hráčský kádr, u kterého může trenér rozložit zápasové zatížení na větší počet hráček.