English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Po dvou letech bez prohry starší dorky padly podruhé v řadě

Po dvou letech bez prohry starší dorky padly podruhé v řadě 04.10.2014 17:56:51 - autor: , přečteno 1743x


HC Zlín - DHK ZORA Olomouc 23:22 (11:14)


Vývoj skóre: 0:2, 1:2, 1:4, 2:6, 6:6, 6:8, 10:8, 10:10, 11:10, 11:14 - 13:16, 14:18, 16:19, 19:21, 19:22, 23:22.

Rozhodčí: Fukala, Mohyla          42 diváků               7 m hod: 3/2 - 3/3                            vyloučení: 3 - 1

Sestavy a branky:
Zlín:
Kryšková, Rybníčková - Baumbachová 1, Krajčová, Polomíková 5, Lapčíková 1, Kučerová 2, Mizerová 5/1, Cundová, Jurečková, Gärtnerová 4, Letochová 1, Horňáková 1, Andrýsková 3/1.

Trenérka: Mgr. Renata Gerychová

Olomouc: Beranová, Pallyová - Chlandová 2, Vaňková, Sklenářová 2, Trumpešová 2, Kratochvílová 8/3, Míšová 2, Hurychová 4, Večeřová, Grygarová, Kašpárková 1, Doleželová, V. Fryčáková 1.

Trenér: Mgr. Lubomír Krejčíř

 

Utkání plné výsledkových zvratů v jeho průběhu, nakonec se šťastným koncem pro domácí, znamená druhou porážku Hanaček ve dvou zápasech následujících  bezprostředně po sobě. Začátek zápasu patřil jednoznačně hostujícímu týmu, který vedl brzy 2:6, za několik minut však domácí skóre srovnaly. Olomoučanky šly znovu do dvoubrankového vedení, domácí se však čtyřgólovou šńůrou dostaly poprvé v utkání do vedení, což se jim podařilo ve 20. minutě utkání. Závěr poločasu vyšel výborně hostujícím děvčatům, čtyřmi zásahy v řadě, když ten poslední byl těsně před závěrečným klaksonem, když Míšová zužitkovala přihrávku v brejku od Chlandové a zvýšila na tříbrankové poločasové vedení.   

Do poloviny druhého poločasu si hostující družstvo stále hlídalo své vedení, které kolísalo od dvoubrankového po čtyřbrankový náskok. Ve 24 minutě druhého poločasu zvýšila nejlepší střelkyně utkání Hana Kratochvílová střelou ze střední vzdálenosti na 19:22, to ale bylo ze strany Hanaček bohužel všechno. Podobně jako před týdnem proti Veselí, kdy nedotáhly do vítězného konce ani pětibrankové vedení v posledních devíti minutách, tentokrát neudržely tříbrankové vedení posledních pět minut a v dramatické koncovce několik vteřin před koncem brankařka Beranová kapitulovala  po střele z velké vzdálenosti z ruky vysoké střelkyně Andrýskové.

Utkání se ve prospěch Hanaček vůbec neyvíjelo špatně. Na rozdíl od předchozího zápasu s Veselím dosáhla brankařka  Beranová na 16 úspěšných zákroků, což je solidní číslo, trochu jej však znehodnocuje poslední branka v naší síti, kterou soupeř dosáhl střelou z hodně velké vzdálenosti a Dáša svou reakcí nabídla prakticky střelu do volné poloviny branky. Důležitým momentem pro vývoj utkání bylo zranění naší klíčové hráčky Jarmily Trumpešové v 10. minutě druhého poločasu, která musela pro bolestivé zranění odstoupit ze hry. Tím se rozpadla do té doby dobře fungující  spolupráce s krajními  spojkami  a otupilo se tak ostří útočného tlaku. Bohužel Vendule Fryčákové se na střední spojce nedařilo tak, jak by bylo potřeba, zejména 5 technických chyb za posledních 20 minut bylo hodně. Dalším a dá se říci jedním z nejdůležitějších faktorů, vedoucích ve svém důsledku k porážce byl neobvykle vysoký  počet technických chyb družstva, číslo 20 je pro vyrovnaný duel neúnosný počet, zvlášť překvapilo osm odpískaných porušení pravidel o krocích.     

Z individuálních výkonů potěšila střelecká aktivita a úspěšnost Hanky Kratochvílové, střelecky se prosadila také Markéta  Hurychová. Velmi dobré herní momenty měla v zápase na křídle Míša Chlandová. Domácí družstvo disponuje zejména silnou spojkovou řadou vysokých urostlých děvčat  - Mizerová, Gärtnerová, Andrýsková, dařilo se také na pivotu Polomíkové

Utkání opět, tak jako zatím všechna odehraná utkání mezi družstvy silné trojky, splňovaly všechny parametry kvalitní házené. I proto není třeba nad porážkou dlouze meditovat, tak to ve sportu vyrovnaných soupeřů prostě chodí, jednou vyhraje jeden, příště zase ten druhý. Z každého utkání je třeba si vzít ponaučení,  i porážka družstvo zocelí, pokud se z chyb, které k ní vedly, poučí. A to je věřme, právě případ našeho družstva.