English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Béčko žen završilo černý víkend Hanaček ve Zlíně

Béčko žen završilo černý víkend Hanaček ve Zlíně 06.10.2014 07:53:17 - autor: , přečteno 1423x


HC Zlín „B" - DHK ZORA Olomouc „B" 29:27 (12:12)


Průběh utkání: 3:0, 4:2, 7:2, 7:4, 8:6, 10:6, 10:8, 11:12, 12:12 - 12:15, 17:15, 19:16, 19:19, 25:25, 29:25, 29:27.

Rozhodčí: Fukala, Mohyla 56 diváků          7 m hody: 5/4 - 2/2                              vyloučení: 3 - 3

Sestavy a branky:
Zlín B: Krajčová, Kryšková, Benedíková - Očadlíková 4, Kučerová 1, Novotná 1, Fabíková, Marčíková, Brandová 3, Kamenářová 5, Dufková 6, Kříčková 1, Kalivodová 1, Kolářová 7/4.

Trenér: Peter Sabadka

Olomouc B: Derzsiová, Směšná - Gebre Selassie 5, Kulíšková 6, Konečnáu, Hochvaldová 1, Růžičková D., Kosová, Samcová 6, Turková 1, Koppová 2, Studená, Sovová 5/2, Pašková 1.

Trenérka: Gabriela Kubáčková

Olomoucká rezerva sehrála poslední víkendové utkání v sérii zápasů Hanaček ve Zlíně a ani ony neodjížděly z města obuvi s bodovým ziskem. Černý víkend olomouckých družstev se završil, tentokrát se družstvům z Hané v hale odvěkého rivala vůbec nedařilo. Olomoucké béčko ale mohlo ze Zlína odjet se vztyčenou hlavou. Proti silnému favorizovanému soupeři se děvčata vypnula k dobrému výkonu a podlehla až v samotném závěru utkání. Přitom domácí házenkářky nastoupily do utkání s tím nejlepším, co momentálně měl trenér Sabadka k dispozici. Domácí nastoupily se sedmičkou hráček, které předtím bojovaly proti mistrovskému Mostu v utkání interligy. Na druh straně v důsledku souběhu utkání našeho A družstva v Písku se ve líně představily z A týmu pouze Gebre Selassie a z širšího kádru Sovová a brankařka Derzsiová.

Začátek utkání až do 20. Minuty byl jedniznačně v rukou domácího družstva, které vedlo většinou rozdílem čtyř branek. Poslední desetiminutovka už však byla v režii Hanaček, které ji vyhrály 2:6 a vyrovnaly tak stav po prvních 30 minutách na 12:12.  Začátek druhé půlky zastihl v pohodě hrající hostující celek v nástupu, třemi brankami poodskočily soupeři a zdálo se, že začínají mít v utkání navrch. Zlíňačky se však nevzdaly, pěti brankami v řadě otočily vývoj vedly 17:15, v polovině druhé půle však bylo vyrovnáno na 19:19. AYž do 22.- minuty, kdy byl stav 25:25 se obě družstva tahala o každý míč, koncovka však lépe vyšla domácím, kterým se podařilo zejména zásluhou Dufkové a Brandové čtyřmi brankami zajistit si náskok, který hostující celek  dokázal jen kosmeticky upravit na konečný dvougólový  rozdíl.

Komentář trenérky:Gábiny Kubáčkové:

Utkání ve Zlíně bylo velice těžké a výsledek tomu také odpovídá. Skore celého utkání se přelévalo z jedné strany na druhou, kdy v první půli za delší konec tahaly domácí hráčky. Nám se podařilo ke konci poločasu vyrovnat a tak se šlo do šaten s výsledkem 12:12.

Druhý poločas jsme začaly výborně, kdy jsme soupeři odskočily na rozdíl 3 branek a vypadalo to že nyní bude zápas v našich rukou.  Zlín se však nechtěl tak lehce vzdát a skóre vyrovnal. Zhruba od 16. minuty do 23. minuty druhého poločasu se skóre opět měnilo na obou stranách. Bohužel nám nevyšel závěr utkání, kdy několik technických chyb a i únava se podepsala, že nám soupeř utekl na rozdíl čtyř branek a my už jsme pouze dokázaly zkorigovat na konečný výsledek 29: 27 pro Zlín.

Určitě velikou pochvalu zaslouží oba pivoti, Andrea Kulíšková a Klára Sovová, které hrály velice dobře a fungovala spolupráce spojka- pivot a také brankářka Nori Derzsiová časo družstvo svými zákroky podržela. Ze spojek se tentokráte prosadila nejvíce Adéla Samcová a Anna Gebre Selassie.

Celý tým bojoval až dokonce, bylo to dobré a náročné utkání, štěstí však bylo tentokráte na straně Zlína.