English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Rozhovor s olomouckou odchovankyní - Míšou Hrbkovou

Rozhovor s olomouckou odchovankyní - Míšou Hrbkovou 09.10.2014 08:57:59 - autor: , přečteno 1280x

Rozhovor s olomouckou odchovankyní - Míšou Hrbkovou

Olomoucká odchovankyně Michaela Hrbková, která má stále trvalé bydliště v Olomouci se poprvé od svého letního přestupu ze Sokola Poruba, kde poslední čtyři sezony hrála, objevila v Česku, absolvuje od pondělí soustředění reprezentačního celku v Luhačovicích, který je přípravou před víkendovým turnajem v Maďarsku. Na soustředění vznikl rozhovor s pracovníkem sekretariátu ČSH, který vplném znění přetiskujeme.

 Házenkářsky se prý ještě úplně nenašla, ale život v chorvatském hlavním městě Záhřebu si při svém prvním zahraničním angažmá v kariéře užívá. „Až začne Liga mistrů, tak se snad už rozjedeme a bude nám to šlapat. Zatím se však hledám," přiznává pravé křídlo české reprezentace Michaela Hrbková, která se s národním týmem připravuje v Luhačovicích na víkendový turnaj v Maďarsku. Už v pátek proti Slovensku by si mohla/měla připsat jubilejní stý reprezentační start. Nejen o tom mluví pravé křídlo národního týmu a Lokomotivy Záhřeb Michaela Hrbková v rozhovoru pro oficiální internetové stránky Českého svazu házené.

Zmizela jste z republiky, hodně jste se po více než dvou měsících těšila do Česka?

Tak se to dá říct. Zpočátku jsem toho měla v Záhřebu až nad hlavu, protože jsme skutečně hodně makali. Ale hlavně jsem se těšila na holky, protože jsme se od června neviděly, takže jsme byly rády, že jsme se sešly a mohly si také trochu ‚pokecat'.

Pro vás je Záhřeb prvním zahraničním angažmá. Už jste se aklimatizovala?
Mimo házenou už zcela bez problémů. Představovala jsem si, že to bude jiné, horší, ale klub se výborně postaral, nic mi nechybí. Pokud přece jen, tak stačí říct. Zpočátku jsme si myslela, že problémem bude jazyková bariéra, kdy jsem to zkoušela anglicky, ale teď už stále víc chorvatsky.

Takže skutečně spokojená?
Ano. Velmi mi pomohlo, že šel se mnou i přítel, který mi byl v prvních týdnech fakt oporou. I v okamžicích, kdy začala příprava a já chodila domů schvácená.

Je chorvatské házená a příprava jiná než česká?
To ano. Po házenkářské stránce to ještě úplně ono. Stále si musím zvykat. Mnoho věcí dělají jinak. Třeba se tolik neběhá na vytrvalost, při tréninku se vše dělá s míčem. A hra je zaměřená především na obranu, protože se hraje silová házená.¨

Co to pro vás s menší postavou znamená?
Víc posiluji. Ale to mi nevadí. Vím, že potřebuji být silná a vidím, že mi posilovna prospívá. Věřím, že jakmile vstoupíme do Ligy mistrů, tak se nám začne víc dařit a ještě víc se sehrajeme. A pak už to bude všechno v pořádku.

 

Zdroj: web ČSH