English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Reprezentační trenéři mají problémy se svými klubovými družstvy.

Reprezentační trenéři mají problémy se svými klubovými družstvy. 09.10.2014 09:29:17 - autor: , přečteno 1567x

České házenkářky zahájily ve Sportovním centru v Luhačovicích přípravu na turnaj v Maďarsku, na kterém se od pátku 10. října střetnou se Slovenkami, Rakušankami a Maďarkami. Klání v maďarském městě Szigetszentmiklós, 22 kilometrů již od Budapešti, je pro tým trenéra Jana Bašného posledním testem před vstupem do první části kvalifikace mistrovství světa 2015, která se uskuteční v listopadu v Olomouci.

Paradoxní a z pohledu zvenčí i trochu úsměvný je fakt, že oběma trenérům reprezentace Bašnému ani Bělkovi se na začátku sezony s jejich klubovými týmy zatím příliš nedaří. Jan Bašný, který od roku 1990 pobývá převážně na Korsice, letos v létě přesídlil na francouzskou pevninu do Nantes, kde trénuje tamní ženský celek Loire Atlantique. Jeho tým získal ve francouzské lize zatím jediný bod, Bělkova Zora Olomouc v interlize zatím ani jeden.

České házenkářky se 28. a 30. listopadu letošního roku utkají v Olomouci v kvalifikačním turnaji s Ázerbájdžánem a Litvou o jediné postupové místo do další části kvalifikace o MS 2015 v Dánsku.


Program turnaje házenkářek v Maďarsku:
Pátek 10. října - 16.15 hodin: Maďarsko - Rakousko, 18.30: Česko - Slovensko.
Sobota 11. října - 14.00: Maďarsko - Slovensko, 16.15 hodin: Česko - Rakousko.
Neděle 12. října - 12.00: Rakousko - Slovensko, 14.00 hodin: Česko - Maďarsko.


Na soustředění a pro turnaj v Maďarsku mají trenéři k dipozici tyto hráčky:

Brankářky: Dominika Müllnerová (Baník Most), Barbora Raníková (AS Cannes, Francie), Lucie Satrapová (Slavia Praha).
Spojky: Martina Crhová (Kristianstad, Švédsko). Kateřina Keclíková, Hana Kutlvašrová (obě Slavia Praha), Šárka Marčíková (Sokol Poruba), Hana Martinková (Sachsen Cvikov, Německo), Helena Štěrbová (AS Cannes, Francie), Markéta Jeřábková (Baník Most).
Křídla: Michaela Hrbková (Lokomotiva Záhřeb, Chorvatsko), Michaela Janoušková (Baník Most), Jana Knedlíková (Mosonmagyaróvár, Maďarsko), Romana Chrenková, Kristýna Salčáková (obě Zora Olomouc), Veronika Malá (Sokol Písek).
Pivotky: Dominika Selucká (HSV Marienberg, Německo), Lucie Severová (Zora Olomouc), Alena Stellnerová (Slavia Praha).

Na soustředění chybí zraněné Petry - Růčková z Mostu a Adámková z Poruby.

Trenéři: Jan Bašný, Jiří Mika, Jan Bělka.