English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky předehrávají 4. kolo na Zemplíně

Hanačky předehrávají 4. kolo na Zemplíně 13.10.2014 07:38:06 - autor: , přečteno 1415x


Ke svému nejvzdálenějšímu interligovému soupeři do Michalovců, zamíří ve středu 15. října 2014 Hanačky, které musejí své utkán 4. kola WHIL předehrát v týdnu, protože jejich soupeřky budou hrát o víkendu 18. a 19. října dvě utkání Poháru EHF proti kosovskému týmu KHF Kastrioti. Vedení olomouckého klubu vyvinulo ihned po rozhodnutí o zařazení celku Bemaco Prešov do interligy velké úsilí k tomu, aby se se svými partnery dohodlo na přeložení obou zápasů na východním Slovenku tak, aby bylo možno je sehrát o jednom víkendu a nemuselo tak absolvovat dlouhou cestu dvakrát. Bohužel v první fázi s touto variantou nesouhlasil Prešov i když už dnes je jasné, že minimálně dvakrát je tato varianta použita, Písek už svá utkání na východě odehrál a na podobném způsobu se dohodly oba slovenské kluby i s Porubou.

Protože v našem případě je určitá komplikace při účasti Iuventy v Evropském poháru, bylo naším zájmem sehrát utkání v Michalovcích alespoň v termínu, který by nenarušil pracovní a studijní povinnosti našich hráček, pokud se utkání bude hrát v pracovní den. Náš soupeř Iuventa však bohužel neakceptoval naše návrhy, na příklad na sehrání utkání v den českého státního svátku 28. 10. a proto bude muset olomoucké družstvo na Zemplín odjet v normální pracovní den podle reglementu WHIL. Český mistr Baník Most hraje stejný pohár jako Iuventa, a svůj zápas 4. kola WHIL se Sokolem Písek si už předehrál minulou neděli. Zbývající čtyři utkání 4. kola interligy budou sehrána v plánovaném termínu 18., resp. 19. října 2014 a informace k nim přineseme v průběhu týdne.

Středa 15. 10. 2014 v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce - DHK ZORA Olomouc
Iuventa Michalovce vstoupila do nového ročníku interligy třemi výhrami a bude si chtít i v tomto utkání svou stoprocentní úspěšnost udržet. Tak jako před každou sezonou došlo v týmu k řadě změn, ke kterým přispěl i nový trenér týmu Ukrajinec Borys Petrovskyj, který si přivedl několik svých krajanek - Krasko, Levchenko, z hostování se vrátila Krebs a po mateřské Julija Kucher, kterou jsme znali pod jménem Bachyrieva. Družstvo opustily po loňské sezoně dvě balkánské hráčky Kiridič a Markovič. Novou tváří v družstvu je také odchovankyně Bačíková, vracející se z hostování ve Veselí. Družstvo bylo doplněno také několika vlastními dorostenkami a celý kolektiv tvoří velmi silný tým. Naše děvčata to nebudou mít vůbec lehké. Začátek sezony je nezastihl v optimální formě a pohodě, po nadějném a sympatickém vystoupení v Šaĺe přišly dvě studené sprchy v podobě porážek se Zlínem a v Písku a před nimi je hodně nepříjemná série, když za týden budou doma hostit českého mistra Most a poté pojedou do Prahy na Slavii. Právě proto nemají na východním Slovensku co ztratit, mohou se pokusit překvapit, což se jim už na Zemplíně v minulosti třikrát podařilo, naposled však už před pěti lety, kdy tam vyhrály 25:28 (zajímavé je, že i tenkrát je vedl trenér Petrovskij).