English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Víkendové 4. kolo WHIL jen se čtyřmi zápasy

Víkendové 4. kolo WHIL jen se čtyřmi zápasy 15.10.2014 12:09:11 - autor: , přečteno 1428x


Dnes večer bude na Zemplině sehráno již druhé utkání čtvrtého kola WHIL, kde se proti slovenskému mistru Iuventě Michalovce postaví olomoucká Zora. Jedno ze šesti utkání 4. kola už svůj výsledek zná od předminulého víkendu, kdy si předehrával utkání Evropského poháru EHF český mistr Baník Most, který v domácí hale deklasoval jihočeský Sokol Písek 35:19. Interliga po dvoutýdenní reprezentační přestávce nasazuje svůj obvyklý rytmus, narušovaný jen předehrávkami družstev hrajících evropské poháry. Po dvou předehrávkách ze 4. kola o kterých jsme se zmínili, budou i příští týden ve středu k vidění další dvě utkání účastníků Poháru EHF. V Olomouci se představí český mistr Baník Most a v Ostravě bude hrát slovenský mistr Iuventa Michalovce.

Minulý týden se reprezentace obou zemí, jejichž družstva startují v interlize, střetly na turnaji Provident Cupu v maďarském Szigetszentmiklósi. Úspěšnější tentokrát byly Slovenky, které náš tým porazily 22:21. Češky prohrály i další dvě utkání s Rakouskem a domácími Maďarkami, ale zejména v posledním utkání zanechaly velmi dobrý dojem, když hodně potrápily domácí favoritky. Jak v České, tak i Slovenské reprezentaci hrála řada hráček z interligových týmů, uvidíme tedy jak si povedou v klubových celcích. O zápase Michalovce - Olomouc jsme informovali v samostatném článku, pojďme si v krátkosti přiblížit čtveřici víkendových utkání, která jsou tentokrát rozložena na dva zápasy v Česku a dva se budou hrát na Slovensku. Zajímavé je, že v utkáních hraných v ČR se střetnou jen česká družstva, v Prešově a Partizánskem přivítají jen slovenské soupeře.

Sobota 18.10. v 17:30 hod.: Slávia Partizánske - ŠKP Bratislava
Utkání dvou slovenských družstev ze spodních pater současné tabulky má favorita v domácím celku. Ten však zatím zůstává dlužen svému loňskému postavení, kdy skončil jako druhé slovenské družstvo celkově na čtvrté pozici ve WHIL. Faktem je, že se trenér Olšavský musí obejít bez své elitní střelkyně Andrey Kertészové, která už střílí branky za Duslo Šaľa, ale Klaudia Michnová a dvojice srbských legionářek Vasič a Radovanovič by ji měly nahradit. Slávia měla na začátku ročníku velmi silné soupeře, doma hostila Iuventu a Veselí a hrála v Ostravě s Porubou, jediný bod je ale od bronzového slovenského týmu minulého ročníku přece jen méně než se čekalo. Jejich soupeřky zatím konsolidují svůj hráčský kádr a nedá se příliš očekávat, že by byly vážnějšími soupeřkami zkušenému celku domácí Slávie.

Sobota 18.10. v 18:00 hod.: Bemaco Prešov - Slovan Duslo Šaľa
Domácí nováček se zatím drží sympaticky v polovině tabulky, má na svém kontě úplnou sérii výsledků od porážky ve Veselí, přes domácí remízu s Pískem až po vítězství u Dunaje nad ŠKP Bratislava. Je pravda, že soupeři se kterými Prešov zatím bodoval, nepatří mezi největší favority, přesto mladé družstvo z východu, s hráčkami jejichž jména většinou nejsou zatím příliš v házenkářském světě moc známá a budeme si na ně muset postupně zvykat. Nejvýraznějšími jmény jsou zatím Maďarka Kuti a mladé Šutranová a Babuková a samozřejmě ostřílená brankařka Medveďová, posila z Michalovců. Soupeřky nováčka - Duslo Šaĺa budou naopak vystupovat i ve svém čtvrtém letošním startu jako favorit, přestože jejich bodová bilance je úplně stejná jako mají prešovská děvčata, ale soupeřky byly přece jen o něco zvučnějších jmen. Šaľu jsme měli možnost vidět před sezonou na turnaji v Olomouci a jejich výkon i bez Súkenníkové se Szarkovou, které odešly do Mostu, byl hodně dobrý a dával naděje do sezony. Zejména kanonýrka Kertészová a Réka Bíziková na křídle předvedly hodně dobrý výkon, však také ne nadarmo jsou obě v čele tabulky střelkyň WHIL. Duslo v rozletu trochu zbrzdila domácí prohra s pražskou Slavií, která tam vyhrála po více než čtyřech letech.

Sobota 18. 10.: v 18:00 hod.: HC Veselí n. Mor. - Sokol Poruba
Moravské derby slibuje velký boj, lze jej asi považovat za utkání kola. Obě družstva zatím patří k příjemným překvapením soutěže. Domácí Panenky, v jejichž hráčském kádru došlo před sezonou doslova k zemětřesení a jen málokdo očekával takový nástup mládí mezi elitu ukazuje, jak je prozíravé věřit mladým talentům a dát jim šanci a tu slovenský trenér Luboš Hudák dává měrou vrchovatou. Mladičká šestnáctiletá odchovankyně Šustková, jen o málo starší Slováková, která ještě před dvěma roky hrála v družstvu olomouckých dorostenek, nebo Slovenská juniorka Gajdošíková jsou toho dokladem. Výborným tahem bylo získání talentovaného křídla Terezy Vysloužilové na hostování z Otrokovic. Velkou posilou je Jasmína Vargová z Nitry. Sokol Poruba přijede na jižní Moravu v postavení družstva se 100 % bodovým ziskem ze dvou zápasů, oba však hrála v domácím prostředí (v nové hale v Bohumině), porazila zde však silnou Slavii Praha a Partizánske. Sokolky vstupovaly do soutěže bez své nejlepší střelkyně Míši Hrbkové, která střílí branky v Chorvatsku, zraněn je i reprezentační pivot Petra Adámková. Brankově zatím Porubu nejvíc táhne posila ze Zlína Šárka Marčíková a silná slovenská enkláva Kostelná, Tomašechová, Minarčíková, Rechtorisová. Prosazuje se také další ze zlínských odchovankyň Leona Šviráková.

Neděle 19.10. v 17:00 hod.: DHC Slavia Praha - HC Zlín
V pražském Edenu nastoupí proti sobě dvě česká družstva, která mají shodně po čtyřech získaných bodech. Domácí Slavia po nejtěsnější porážce v Bohumíně, kde neuspěla proti Porubě, získala čtyři body v souboji se slovenskými soupeři. Nejprve povinná vysoká výhra doma s ŠKP a v minulém kole trochu překvapivý import dvou bodů z horké půdy v Šaľe. Domácí hřiště a stabilizovaný hráčský kádr pomýšlející na nejvyšší příčky, favorizuje v tomto utkání sešívané. Slavia může nabídnout dobrou střeleckou formu spojek Kutlvašrové a Rajnohové, stabilní výkony brankařek Satrapové a Sedláčkové a nástup dravého mládí - Kordovskou, Frankovou, Chlupovou a další. Pro Moravanky bude Slavia už čtvrtým českým soupeřem, zatím si poradily se svými souputníky z dolních pater tabulky minulé sezony - Olomoucí a Pískem, naopak neuspěly v domácím prostředí v souboji s mistrovským Baníkem Most. Nejvíc se zatím daří Hradilové, Nudni a Sobieské, po zranění se teprve rozehrávají Slovenky Tóthová a Drotárová. Velkou oporou je brankařka Zuzana Mikšovská, známá více pod svým dívčím jménem Mahďáková.