English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Ve středu přijede na Hanou úřadující český mistr

Ve středu přijede na Hanou úřadující český mistr 21.10.2014 06:15:46 - autor: , přečteno 1547x


Před týdnem hrály Hanačky na Zemplíně utkání interligy na půdě slovenského mistra, ve středu přivítají ve své hale český mistrovský tým, v předehrávce 5. interligového kola. Pro příznivce olomoucké ženské házené to může být výzva, start mistrovského celku by se mohl stát svátkem házené. Co lepšího a kvalitnějšího můžeme divákovi nabídnout, než konfrontaci našich děvčat s tím nejlepším, co je na tuzemské scéně v ženském podání v házené k vidění. Také slovenský mistr Iuventa Michalovce zavítá ve středu na Moravu, v Ostravě nastoupí proti Sokolu Poruba, i když obě svá utkání v Poháru EHF proti kosovskému mistru má už Iuventa úspěšně za sebou.

Vraťme se ještě krátkou poznámkou k utkání na Zemplíně. Slovenský mistr vyrukoval do boje proti našim děvčatům i s dvojicí slovenských reprezentantek Gubíkovou a Horňákovou (ta nám vstřelila 4 branky), i když si byl dobře vědom toho, že se obě omluvily pro zranění z předchozí reprezentační akce a nesmějí tedy podle platné legislativy nastoupit k mistrovskému utkání sedm dní po skončení akce reprezentace. Bohužel legislativa na nedodržení tohoto ustanovení řeší pouze sankce pro hráčky v podobě finanční pokuty, nebo následný zákaz startu v dalších zápasech, To, že hráčky svým startem ovlivní regulérnost zápasu a jeho výsledku zůstává nepotrestáno. Náš klub samozřejmě podal proti startu uvedených hráček oficiální námitku, sklidil však zatím jen od čelného představitele slovenského klubu ironickou štiplavou poznámku.

Uplynulý víkend přinesl jedno velké překvapení. Na jižní Moravě se mladičký celek Panenek z Veselí vzepřel favoritovi a poslal porubské Sokolky domů s pořádnou náloží. Svěřenkyně slovenského trenéra Ľuboše Hudáka ukazují cestu, jak se má využívat potenciál, který dříme v mladých talentech a že ani sebevětší favorit to nemusí mít proti mladému rvavému mládí jednoduché. Trenér dává šanci několika teenagerkám a ty ji v míře vrchovaté využívají. Veselský příklad by mohl být tou správnou cestou k tomu, jak interligovou soutěž zatraktivnit. Věřme, že i naše družstvo ve středu ukáže svou lepší tvář a svede s Černými anděly vyrovnaný boj o interligové body.

Nabízíme krátké informace k oběma středečním utkáním, zbývající zápasy 5. kola, kterými se uzavře první čtvrtina dlouhodobé soutěže WHIL se budou hrát o víkendu a my vás na ně samozřejmě pozveme nabídkou v průběhu týdne.

Středa 22. 10. 2014 v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - DHK Baník Most
Hanačky neměly vstup do soutěže příliš vydařený, bodová nula na jejich kontě nahrává jejich nejbližším konkurentům v boji o play-off, kterým se naopak daří a nebezpečně unikají, navíc mají i v 5. kole "přijazekné" soupeře - Zlín hraje doma s Prešovem a Veselí jede do Bratislavy. Přitom předsezonní prognózy byly optimistické a také herní vystoupení Hanaček v obou utkáních na Slovensku proti družstvům slovenských velkoklubů v Šaľe a Michalovcích nevypadaly špatně. Chybí tomu jen bodové zisky. Jediné domácí utkání letošní sezony proti Zlínu se našim děvčatům moc nevydařilo, soupeř na ně byl po všech stránkách výborně připraven. I proto vzhlížíme ke středečnímu zápasu jako ke zlomovému momentu, kdy budou Olomoučanky chtít potvrdit svou kvalitu i výsledkově. Další utkání je totiž čeká v Edenu a ani tam to nebude procházka růžovým sadem. Jedině, že by si vzaly příklad z kolegů hokejistů, kterým se o víkendu také podařilo vyloupit Eden. Černí andělé zatím mají jen jednobodovou ztrátu z domácího zápasu se Šaľou a určitě budou chtít odjet s plným bodovým ziskem. Slovenské duo Súkenníková, Szarková už začíná šlapat naplno, prosazují se i mladé Jeřábková, Ryšánková a další. Trenér Poloz bude ještě postrádat zraněnou reprezentantku Růčkovou. Favoritkami jsou hostující hráčky, Hanačky jsou však připraveny překvapit.

 

Středa 22. 10. 2014 v 18:00 hod.: Sokol Poruba - Iuventa Michalovce
Utkání je jednoznačně považováno za šlágr pátého kola WHIL a slibuje kvalitní házenou. Domácí budou chtít jistě napravit své víkendové zaváhání ve Veselí a nejlepší odpovědí by byl zisk skalpu slovenského mistra. V obou družstvech se to jen hemží zahraničními akvizicemi, v domácím družstvu sázejí na slovenskou školu. Slovenský trenér Jan Beňadík má v družstvu hned šestici svých krajanek, Ukrajinský trenér Iuventy Borys Petrovskyj má také šest svých krajanek a k nim ještě Rusku a Slovinku. Poruba se poprvé představí ve „své" hale Sereza, předchozí dvě domácí utkání sehrála v nové hale v Bohumíně. V družstvu Poruby se zatím střelecky nejvíc daří Marčíkové a mladé Slovence Kostelné, nejlepšími kanonýrkami Iuventy jsou naturalizovaná Slovenka Tregubovová, hbité křídlo Szöllösiová a zkušená spojka Hrušáková, známá víc pod dívčím jménem Tobiášová. V tomto utkání je těžké hleat favorita, obě družstva budou chtít body, vyloučena nemusí být ani dělba bodů.