English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Družstva DHK ZORA pocestují za soupeřkami do všech koutů republiky

Družstva DHK ZORA pocestují za soupeřkami do všech koutů republiky 22.10.2014 12:32:14 - autor: , přečteno 1298x

Velký rozptyl bude mít čtveřice družstev DHK ZORA Olomouc, hrajících celostátní soutěže ve svých kategoriích o blížícím se víkendu. Zatímco interligové družstvo žen hrálo své utkání doma s českým mistrem Bankem Most ve středu, všechna dorostenecká družstva klubu a prvoligové béčko žen se rozprchne doslova do všech koutů republiky. Nejdál to bude mít právě rezerva žen, která v neděli zamíří až do západních Čech, hrát bude v městě piva Plzni. Do nové haly v Bohumíně si A družstvo mladších dorostenek pozval Sokol Ostrava Zábřeh, hrající normálně své zápasy v Paskově. Zbývající dvojice družstev se vydá jižním směrem, druhé družstvo mladších dorostenek pojede do Brna, k utkáním s Tatranem Bohunice a starší dorky nastoupí ke svému utkání v moderní hale v Hodoníně.

Podívejme se na všechna utkání v krátkém přehledu a zvažme ambice Hanaček v jednotlivých zápasech. Dorostenecká družstva budou hrát všechna v sobotu 25. října 2014 se začátky mezi 12:30 do 15:00 hod., ženy do Plzně pojedou už v zimním čase v neděli a nastoupí tam ve 14:30 hod.

Mladší dorky B: Tatran Bohunice - DHK ZORA Olomouc B
Oba soupeři se krčí na posledních dvou místech tabulky, moravské skupiny C, Brňanky jsou po čtyřech zápasech bez bodu, naše družstvo si připsalo skalp Ivančic a má tedy 2 body. Děvčata Tatranu dosáhly zatím paradoxně lepších výsledků na hřištích soupeřů, když pětibrankovým rozdílem prohrály v Havl. Brodě a o jedinou branku před týdnem v Pardubicích, naopak na domácím hřišti utrpěly dva debakly, s Ivančicemi rozdílem 20 a s favorizovaným celkem Poruby devatenáctibrankovým rozdílem. Naše děvčata výrazně prohrála jen v Porubě (18 brankovým rozdílem), ostatní výsledky byly vcelku vyrovnané, před týdnem prohrály doma s Havl. Brodem, nastoupily však notně oslabeny o několik svých klíčových hráček. Věřme, že do Brna pojedou děvčata již v plné síle a potvrdí dobré předchozí výsledky. Nejlepší střelkyní Bohunic byla zatím Přichystalová, před týdnem v Pardubich však poprvé v sezoně nastoupila i Silvie Polášková, dorostenecká reprezentantka ČR, která hned zaznamenala 9 branek. Nejvíc branek olomouckého týmu má zatím na svém kontě Chiara Concolino a Eliška Konvičná.

Mladší dorky A: Sokol Ostrava-Zábřeh - DHK ZORA Olomouc A
Zatímco ostravské družstvo je zatím poslední bez bodového zisku, mladé Hanačky patří mezi dvojici velkých favoritů této skupiny, usilujících o postup do jarní části 1. ligy. V tomto utkání by měly bez problémů splnit úlohu vysokého favorita a připsat si oba body. Při vší úctě k soupeři, ten zatím všechna utkání prohrál rozhodným způsobem, když nejtěsnějšími porážkami jsou devítibrankový rozdíl doma s předposledním B týmem Poruby a v Karviné. Nejvýraznější střelkyní družstva je Markéta Zmydlochová (roč. 2000), autorka 20 branek. Olomoucké družstvo prochází soutěží s jediným zaváháním, když o jedinou branku podlehlo ve Zlíně, dalšího soupeře Velkou nad Veličkou, který má zatím také jedinou porážku a to ze vzájemného utkání, porazily Hanačky doma osmibrankovým rozdílem. Z Olomouckého týmu jsou nejlepšími střelkyněmi dorostenecké reprezentantky Žáčková a Řezníčková (obě roč. 1998), trenérka Jana Fischerová se může spolehnout také na vyrovnanou dvojici brankařek Pašková, Ošlejšková.

Starší dorky: HK Hodonín - DHK ZORA Olomouc
Pohled na tabulku soutěže starších dorostenek by mohl svádět k domněnce v očekávání vyrovnaného souboje na ostří nože. Obě družstva totiž jsou sousedy v tabulce a mají na svém kontě stejný počet dvou bodů. Při vším respektu k slováckému soupeři však je třeba mít na paměti i další aspekty této situace. Hodonínská děvčata vyhrála své utkání v Otrokovicích, další zápasy s favorizovanými celky Zlína a Poruby jednoznačně prohrála i když předehrávku v Porubě zvládla vcelku dobře. Z favorizovaných družstev je v první polovině čeká ještě souboj s Veselím a s našimi děvčaty, které už mají naopak všechny soupeře, usilující o postup do 1. ligy za sebou. Olomoucké družstvo samozřejmě nepojede do Hodonína na výlet, trenér Lub. Krejčíř je si dobře vědom kvality Slováckého družstva i toho, že na lavičce soupeře sedí zkušený trenér Antonín Střelec, který má za sebou roky činnosti u řady interligových družstev. Ambiciózní družstvo Hodonína má ve svém středu výbornou zkušenou brankařku Veroniku Čižmárovou a druhou nejlepší střelkyni soutěže Simonu Višńovskou, hrající stabilně spolu s jmenovanou brankařkou za družstvo žen ve 2. lize. Také mladé Bydžovská s Kalinovou jsou příslibem do budoucnosti. Pikantní na souboji bude také návrat olomoucké brankařky Dáši Beranové na místo činu, je totiž hodonínskou odchovankyní. Trenér Krejčíř bude spoléhat na osvědčenou sestavu spojkové řady Kratochvílová, Trumpešová, Hurychová a pivota Míšovou, očekává také kvalitní výkon dalších hráček. Kanonýrka Zimová si s návratem na hřiště bude muset ještě pár týdnů počkat.

1.liga ženy: HC Plzeň - DHK ZORA Olomouc B
Plzeňský celek HC obhajuje loňské 5. místo v soutěži, prozatímní účinkování tuto pozici potvrzuje. Po Jeřábkové odešla do Mostu i další z opor Zachová, družstvo však zatím utrpělo pouze jedinou porážku, když v minulém kole prohrálo 28:25 ve Zlíně s tamním B týmem. Doma jsou Západočešky zatím stoprocentní a budou chtít tuto tradici udržet. Do jaké míry jim naše děvčata budou schopna jejich plány ztížit, záleží také na tom, kdo z hráček našeho týmu ze široké palety možností do Plzně nakonec pojede. A družstvo hrálo své utkání interligy ve středu, trenérka Gábina Kubáčková tak bude mít možnost zařadit do sestavy včechny ty, které budou zdravotně fit a nefigurují na soupisce A družstva pro interligu. Z domácího družstva si budou muset Hanačky dát pozor na spojky Vlachovou a Kubišovou, nebo levoruké křídlo Šelajsovou. Trenérka Škvařilová spoléhá také na brankařky Vidršperkovou a Boháčkovou. Z olomouckých děvčat se zatím střelecky nejvíc prosazují Adéla Samcová, Klára Sovová a Andy Kulíšková.