English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Mistrovský Most v Olomouci nezaváhal DOPLĚN KOMENTÁŘ !!!

Mistrovský Most v Olomouci nezaváhal DOPLĚN KOMENTÁŘ !!! 23.10.2014 07:33:58 - autor: , přečteno 1687x


DHK ZORA Olomouc - DHK Baník Most 18:24 (10:13)

Průběh utkání: 0:3, 1:4, 4:4, 4:9, 6:9, 6:11, 9:11, 9:13, 10:13 - 10:15, 11:18, 13:18, 14:22, 15:24, 18:24.

Rozhodčí: Králíček, Letev          220 diváků          7 m hody: 2/2 - 3/2          vyloučení: 0 - 3

Sestavy a branky:
Olomouc:
Dederlová, Rašková - Růžičková 4, Sovová 1, Hvostaĺová 2, Berová 1, M. Salčáková, V. Fryčáková 1, Dostálová 1, Severová, Kubáčková 2/1,
Salašová, K. Salčáková 1/1,Gebre Selassie 1, Chrenková 4.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Most: Bezpalcová, Müllnerová, Smolová - Matoušková 1, Dvořáková, Ryšánková 3, Motejlovíá, M. Vysloužilová 3, Vítková 1, K. Vysloužilová, Šplechtová, Janoušková 2, Szarková 7/2, Súkenníková 2, Zachová 5.

Trenér: Dušan POLOZ

Komentář dodala asistentka trenéra Mgr. Lucie Fabíková:

Ve druhém domácím zápase nového ročníku interligy čekal na olomoucké házenkářky velký favorit celé soutěže, dvojnásobný český mistr Baník Most.Všichni Olomoučtí věřili, že to bude paradoxně tento favorit, který by mohl dostat Olomouc do hry a umožnit jí bodovat, protože Most není ve zcela optimální formě, a navíc ho trápí velká marodka, obzvláště v oblasti spojek, a protože Olomouc podala své letošní nejlepší výkony proti loňským medailistům - Šale a Michalovcům, takže všichni doufali, že tyhle výkony děvčata zopakují a konečně získají kýžené dva body.

     To vše byly předzápasové předpoklady a naděje, které ovšem zhasly teoreticky už na začátku zápasu, protože Most se rychle ujal tříbrankového vedení a olomoucká děvčata vypadala,jakoby veškerou předzpasovou bojovnost a odhodlání zapomněla v šatně, a nejen, že na hřišti působila velmi ustrašeně a bojácně, tak bohužel ani neplnila trenérovy pokyny v obraně, kde měla být zvýšená pozornost zaměřena především na ostrostřelkyni Simonu Szarkovou, a byla to právě ona, kdo nám dal nejvíce branek, tak ani v útoku, kde jsme chtěly rychlou hrou roztáhnout soupeřovu obranu a zakončovat rychlými proskoky nebo dohrávkami do křídel,a místo toho jsme furt dokola vytloukaly mostecké bloky,a Severočešky tak mohly pohodlně navýšit svůj náskok až na šest gólů.

     Jako naděje k obratu vypadal konec prvního poločasu, kdy domácí začaly dobře bránit a donutily Most k překvapivě velkému množství chyb,  které Olomouc trestala a stáhla soupeřův náskok na pouhé tři branky a zdálo se, že holky našly recept na mosteckou hru, naděje se však ve skutečnost neproměnila a našim děvčatům se druhá půle vúbec nepovedla, přestože holky poměrně dobře bránily, a Most, který měl v tomto zápase tým složený téměř jen z křídel a pivotů, si často v útoku nevěděl rady, navíc Lucie Rašková měla spoustu skvělých zákroků,získané míče jsme ale nedokázaly zúročit, protože v útoku jsme působily hodně bezzubě, a s přibývajícím časem i hodně frustrovaně, takže jsme párkrát ztrácely míče i z přemíry snahy změnit nepříznivý vývoj, a Most si tak bez problémů dokráčel pro vítězství.

 

Druhé předehrávané utkání  Sokol Poruba - Iuventa Michalovce skončilo remízou 22:22