English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Po dvou předehrávkách se o víkendu dohrává 5. kolo WHIL

Po dvou předehrávkách se o víkendu dohrává 5. kolo WHIL 23.10.2014 13:54:34 - autor: , přečteno 1308x


Středeční předehrávaná utkání interligy žen, která se odehrála obě na Moravě a kde soupeřkami domácích celků byly úřadující mistryně Česka a Slovenska, přinesla dva rozdílné duely. Na Hané český mistr od prvních minut třímal otěže zápasu pevně ve svých rukou a dovolil ustrašeně hrajícím domácím jen několikrát stáhnout na minimální rozdíl své bezpečné vedení, v Ostravě se odehrávala pravá házenkářská bitva a vyrovnané utkání nakonec skončilo bez vítěze, když o výhru hosty připravila mladá Slovenka v barvách Poruby - Alica Kostelná, která do Poruby přišla před sezonou právě z Iuventy (jinak je však odchovankyní MHK Bytča).

Ze zápasů 5. kola zbývá sehrát ještě čtyři, dva z nich se budou hrát v Česku, dva na jihu Slovenska. V žádném z nich neočekáváme nijak velká dramata, a favorité by si měli připsat plné bodové zisky. Pro naše děvčata to však znamená, že by se jim jejich největší soupeřky opět vzdálily a šance na případný postup do play-off se úměrně tomu snižují. Žádné ze čtyř utkání nelze označit za nijak výjimečná, z hostujících celků je favoritem Slavia v jižních Čechách a Veselí u Dunaje, z domácích celků by si Zlín měl poradit s nováčkem z Prešova, stejně jako Šaĺa proti zatím nijak výraznému Partizánskemu.


Sobota 25. 10. 2014 v 15:00 hod.: Sokol Písek - Slavia Praha
U řeky Otavy se v sobotním odpoledni střetnou domácí Sokolky se Sešívanými. Domácí děvčata měla delší přestávku, předchozí zápas v Mostě hrála 5. října a také další zápas, 6. kola v Prešově si předehrála při své anabázi na východ Slovenska. Během přestávky se tak mohlo družstvo jednak připravit na další souboje a také zapracovat do družstva další posilu, kterou je mladá Dominika Moravcová, kanonýrka z prvoligových Vršovic. Pražanky pojedou do Písku v roli favorita, mají na svém kontě šest bodů a okupují zatím bronzovou interligovou pozici. Toto lichotivé umístění by si chtěly udržet i po návratu z jižních Čech a mají k tomu výhodu dobře poskládaného kvalitního hráčského kádru doplněného před sezonou zejména o své mladé odchovankyně.

Sobota 25. 10. 2014 v 18:00 hod.: ŠKP Bratislava - HC Veselí
Zatím poslední tým tabulky bude v hlavním městě Slovenska, kam se ženská nejvyšší soutěž vrátila opět po několika letech, usilovat o zisk prvních bodů. K Dunaji ale přijede zatím největší překvapení soutěže, mladé družstvo ze Slovácka, které bude chtít rozšířit svou dosavadní sbírku 5 bodů, které ho řadí do společnosti nejlepších družstev WHIL na čtvrté místo. Celek ŠKP ale průběžně a za pochodu doplňuje svoje řady a je otázka koho se podařilo ulovit. Prozatímní výsledky však favorizují jednoznačně moravský celek, který by měl i s málo zkušenými děvčaty v Bratislavě uspět. Několik hráček Veselí bude hrát v místě svého trvalého bydliště (na příklad Štetáková nebo Varjassiová), a budou tedy mít o motivaci více. Ztráta bodu by byla pro Panenky nepříjemnou komplikací. 

Sobota 25. 10. 2014 v 18:00 hod.:Slovan Duslo Šaľa - HK Slávia Partizánske
Hlavním nábojem slovenského derby bude start bývalé hráčky Partizánskeho Andrey Kertészové v dresu domácích, kam přišla před touto sezonou, aby nahradila odchod dvojice Szarková - Súkenníková do Mostu. Zatím se jí to daří, stala se největší oporou Šaľy a vévodí tabulce střelkyň WHIL. Spolu s rychlonohou Rékou Bízikovou a zkušenou Ivanou Trochtovou jsou nejvýraznějšími tvářemi družstva. Zkušený celek Slávie sice před týdnem porazil dvacetibrankovým rozdílem ŠKP, jeho tříbodový zisk je však méně než družstvo a vedení klubu očekávali. Zatím největšími oporami jsou Michnová a mladá křídelnice Szökeová, víc si klub sliboval od srbského dua Vasič, Radovanovič. Také v tomto utkání by bodová ztráta domácího družstva byla velkým překvapením.

Neděle 26. 10. 2014 v 16:00 hod.: HC Zlín - Bemaco Prešov
Obě družstva dělí od sebe v tabulce pouhý bod, přesto se ale asi nedočkáme nijak dramatické házené. Domácí trenér Sabadka má z čeho vybírat, svůj široký kádr využívá na dvou frontách v rezervním týmu 1. ligy a v interlize. Děvčata jsou v pravidelném zápasovém rytmu a zdá se že jim to zatím vyhovuje. Mladé odchovankyně se lepší zápas od zápasu, dvě zkušené Slovenské spojky Tothová a Drotárová pak tvrdí muziku. Vynikající formu si stále udržuje brankařka Mikšovská, vévodící interligovým statistikám v počtu úspěšných zákroků. Celek Prešova si své bodové zisky připsal jen v utkáních s posledními týmy, v utkáních s Šaľou a Veselím naopak dost výrazně podlehl. Nováček se ale s kvalitnější soutěží rychle sžívá a bude jistě stále nebezpečnějším soupeřem. Střelecky zatím družstvo drží maďarská legionářka Kuti a mladičká, teprve 17 letá vysoká spojka Tatiana Šutranová. Za favority utkání považujeme domácí Zlín.