English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Starší dorky vezou z Hodonína povinné dva body

Starší dorky vezou z Hodonína povinné dva body 25.10.2014 17:17:26 - autor: , přečteno 1311x


HK Hodonín - DHK ZORA Olomouc 19:40 ( 9:20)


Sled utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 6:9, 9:11, 9:20 - 10:21, 10:24, 12:27, 13:32, 16:35, 18:378, 18:40, 19:40.

Rozhodčí: Bujnoch, Koleček         30 diváků      7 m hody: 6/4 - 2/2              vyloučení: 1 - 3

Sestavy a branky:
Hodonín: Čižmářová - Bydžovská 3, Kolísková 4/1, Štěrbáková 1, Višńovská 2, Jastrábová 1, Kosířová, Kalinová 7/3, Nováková 1.

Trenér: Antonín STŘELEC

Olomouc: Beranová, Pallyová - Chlandová 2, Sklenářová 2, Trumpešová 7, Kratochvílová 4, Klevetová 1/1, Míšová 4, Vaňková 3, Hurychová 4/1, Večeřová 4, Kašpárková, Doleželová 4, V. Fryčáková 5.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Utkání v Hodoníně bylo vyrovnané pouze prvních 15 minut, kdy byl stav na ukazateli 7:9 a domácí hráčky, kterých do utkání nastoupilo pouze devět, stačily na své soupeřky zejména po fyzické stránce. Poté se začala projevovat herní i fyzická převaha hostujícího družstva a skóre začalo v jeho prospěch utěšeně narůstat. Poslední desetiminutovku prvního poločasu vyhrály mladé Hanačky jednoznačně 0:9 a do šaten odcházely jako jednoznačně vedoucí celek.

 Do druhého poločasu poslal trenér Krejčíř postupně celou lavičku ale nebylo to na výkonu a navyšování vedení příliš znát.  Děvčata Zory, která se v některých těžkých zápasech s nejlepšími družstvy (Zlín, Veselí, Poruba) na hřiště moc nedostávala, jakoby se chtěla trenérovi ukázat a s chutí si zahrála a zastřílela. Druhý poločas gólově vyzněl podobně jako ten první.    

 Od domácích se očekával přece jen větší odpor, svěřenkyně zkušeného trenéra Střelce předváděla  v předchozích zápasech zajímavé výkony, zvědavi jsme byli zejména na střelkyně Bydžovskou, vysokou Kolískovou a Simonu Višňovskou, která se výrazně prosazuje i ve druholigovém družstvu žen. Všechny tyto hráčky byly ze strany našich děvčat účinně bráněny a příliš se tentokrát neprosadily.  

 Pokud jde o výkony našich děvčat, dá se jednoznačně říci, že se svého úkolu zhostily velmi dobře. Obě brankařky zachytaly spolehlivě, obě svorně zaznamenaly po devíti úspěšných zákrocích, Dáša Beranova zneškodnila dvě sedmičky, na druhé straně ale třikrát hodila nepřesně přihrávky do rychlého útoku. Podle očekávání se nejvíc prosadila základní spojková řada Kratochvílová, Trumpešová, Hurychová, obě krajní spojky nastřílely po čtyřech brankách, Jarmila Trumpešová se stala nejlepší střelkyní, když se jí dařily zejména průniky do brankoviště, za zmínku stojí také osm gólových přihrávek spoluhráčkám. V dobrém světle se předvedly také další spojky - Večeřová se prosadila i střelecky, Kašpárková byla hodně aktivní, jako jediné se však nepodařilo dát gól. Křídlům se dařilo zvlášť v prvním poločase, kdy zaznamenala Vendula Fryčáková všech pět svých gólů, velmi dobře zahrála také Chlandová, která hodně hýřila aktivitou. Lucka Sklenářová tentokrát na hřišti moc dlouho nepobyla, šanci dostaly víc ostatní, přesto zaznamenala 2 branky z 50 % procentní úspěšnosti.

 Z pivotů hrála Míšová jen v prvním poločase a zaznamenala čtyři úspěšné trefy, většinou ale z rychlých útoků, ze svého postu na pivotu moc šancí neměla. Ve druhém poločase hrála na pivotu Vaňková, která se několikrát uvolnila a z prostoru pivota i úspěšně zakončila. Klevetová po zdravotních problémech nastoupila poprvé, hrála na křídle, i ona si vypracovala šance, gól však zaznamenala až ze 7 m hodu. Výborné zakončení předvedla Jana Doleželová, když se jí podařilo v poslední patnáctiminutovce nastřílet čtyři branky.