English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V 6. kole WHIL uvidíme souboj mistrů

V 6. kole WHIL uvidíme souboj mistrů 29.10.2014 07:49:41 - autor: , přečteno 1633x


Od pátku do neděle je natažen program 6. kola interligové soutěže žen, navíc v jednom utkání kola se už body rozdaly, podělily se o ně, nováček Bemaco Prešov a Sokol Písek, když se v předehrávce hrané na konci záři rozešly smírně po remíze 20:20. V aktuální tabulce zatím dva poslední týmy budou hrát na hřištích favoritů, už v pátek se v Ostravě proti Porubě představí ŠKP Bratislava a celý program zakončí v neděli večer v Edenu Hanačky. Zbývající tři zápasy se budou hrát v sobotním podvečeru a všechny nabídnou vyrovnané souboje. Na jihu Moravy se utká zatím největší překvapení soutěže HC Veselí n. Mor. se Šaľou, v Partizánském nastoupí ambiciózní Zlín a šlágr kola uvidí diváci na Zemplíně, kam přijede český mistr Baník Most. Černí andělé si svou misi na východě Slovenska prodlouží ještě do neděle, když se přesunou do Prešova, kde nastoupí proti nováčkovi Bemaco Prešov v předehrávce 8. kola.

Minulé kolo WHIL nepřineslo žádné větší překvapení, snad jen remízu Poruby s lídrem z Michalovců nečekal hlavně Slovenský mistr. Paradoxem je, že dělbu bodů zařídila v poslední vteřině utkání mladá Slovenka Alica Kostelná, která do Poruby přišla před sezonou právě z Iuventy. Na čele tabulky se utvořil dvojblok českého a slovenského mistra, bod za nimi je třetí Slavia Praha. Nepříjemné z pohledu našeho družstva byly výhry největších rivalů Zlína a Veselí, což se ale nakonec v obou případech předpokládalo. Nejbližším soupeřem pro případné play-off, které se ale už hodně vzdaluje je v současnosti Poruba s náskokem pěti bodů, která má navíc odehrán o zápas méně. Baník Most umazal rest z 1.kola a dohrával zápas s ŠKP Bratislava, kterž porazil vysoko 41:13.

České týmy využily úterního svátečního dne a sehrály osmifinálové zápasy Českého poháru, když nastoupily v halách svých prvoligových (Most, Písek a Veselí), event. druholigových (Poruba, Olomouc, Zlína a Slavia) soupeřů. Osmá dvojice je prvoligová a utkaly se v ní J. Hradec a Sokol Kobylisy. Čtvrtfinálové zápasy se budou hrát až 25. února 2015. S výsledky zápasů ČP vás seznámíme v samostatném článku.

 

Pátek 31. 10. 2014 v 16:30 hod.: Sokol Poruba - ŠKP Bratislava
Po zápase se slovenským mistrem bude zápas Poruby druhým v domácím prostředí haly SEREZA v Ostravě. Předchozí domácí zápasy totiž hrály Sokolky v nové hale v Bohumíně. Pro páteční duel ale bude asi úplně lhostejné v jakém prostředí se utkání bude hrát, domácí družstvo bude vysokým favoritem a lze jen těžko předpokládat, že by je Slovenky mohly zaskočit.

Sobota 01. 11. 2014 v 17:00 hod.: HC Veselí n. Mor. - Slovan Duslo Šaľa
Na jižní Moravě prožívají házenkářský boom, mladý tým panenek zatím válí, zdravě ho nabudily poslední vítězné zápasy, zejména ten domácí proti silné Porubě jim nalil do žil spoustu energie. Proti nim se ale v sobotu postaví hodně silný soupeř. Šaľa je zkušeným kolektivem, který má ve svých řadách řadu výborných házenkářek. Uvidíme, jak se s tím mladé Veselanky poperou. Domácí táhne především čtveřice 20 brankových v čele se zkušenou Vargovou - posilou z Nitry, Slovákovou, Jandáskovou a mladičkou Gajdošíkovou, dorostenkou z Bytče. V záloze jsou samozřejmě i další, které se prosazují v jednotlivých zápasech. Hostující slovenský tým sází především na kanonýrku Kertészovou, Réku Bízikovou a zkušeného pivota Ivanu Trochtovou, která navíc šéfuje obraně týmu. Výsledek se neodvažujeme tipovat. Vyhraje mládí, nebo zkušenost ?

Sobota 01. 11. 2014 v 17:00 hod.: Slávia Partizánske - HC Zlín
Další vyrovnaný souboj se dá očekávat na horké půdě v Partizánskem. Domácí družstvo zatím zůstává trochu dlužno výsledkům minulé sezony, 3 body je určitě o dost méně, než se očekávalo. Slovenský tým disponuje dvojicí výborných a zcela vyrovnaných brankařek Súlovská - Škvareninová, po odchodu střelkyně Kertészové spoléhá na střeleckou potenci Kodajové a dvojici srbských spojek, rychlonohá křídla Blažeková a Szökeová jsou postrachem všech soupeřů. Moravanky táhne střelecky zatím trochu překvapivě Hradilová, třetí nejlepší střelkyně soutěže a Brandová. Trenér spoléhá na mládí, to však zatím není tak účinné jak očekával. Slovenské spojkové duo Tothová, Drotárová se teprve probouzí. V minulém ročníku oba soupeři vyhráli po jednom vzájemném zápase, zajímavé však je, že vyhráli na hřišti soupeře, doma svá utkání oba prohráli. Skončí výsledek jako loni, tedy výhrou hostujícího družstva, nebo si celky podrží domácí výhry. Uvidíme!

Sobota 01. 11. 2014 v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce - DHK Baník Most
Zápas na Zemplíně je po zásluze označen jako šlágr kola, co jiného by jím také mohlo být, když ne souboj obou mistrů svých zemí. Domácí lídr ztratil před týdnem svůj první bod v sezoně v Ostravě, i tak si ale udržuje vedení v tabulce. Obě družstva startují v Evropském poháru EHF a oba také postoupili do třetího kola. Soupeře v dalším kole však mají hodně zvučných jmen, Iuventa se utká dvakrát s rumunským Brašovem, český mistr narazí na ruský Rostov na Donu. Domácí družstvo a jeho Ukrajinský trenér Petrovskyj, sází zatím nejvíc na svou bývalou krajanku Tregubovou a Tereziu Szöllösiovou, které jsou spolu s Šaľankou Bízikovou nejproduktivnějšími křídly soutěže. Ze spojek se zatím nejvíc daří Lucii Hrušákové - Tobiášové. Družstvo Černých andělů měli naši příznivci možnost vidět minulý týden v Olomouci a i když družstvo není ani zdaleka v optimálním rozpoložení a hodně chybí hlavně několik spojek (Růčková, Jeřábková, Borovská, Weisenbilderová), přece jen hráčský kádr je tak široký, že je schopen ztráty eliminovat. Každopádně můžeme očekávat boj na ostří nože v té nejvyšší kvalitě.

Neděle 02. 11. 2014 v 18:00 hod.: DHC Slavia Praha - DHK ZORA Olomouc
Slavistky se vezou na vítězné vlně, prohrály jen v prvním kole v Bohumíně proti celku Poruby, další čtyři utkání vyhrály, což je vyneslo už na třetí příčku tabulky. O tuto svou pozici nebudou jistě chtít přijít ani v neděli proti trápícím se Hanačkám. Vzájemné zápasy bývaly v minulosti vždy ozdobou soutěží, poslední výhru nad Slavií však Hanačky zaznamenaly před Vánocemi v roce 2011. V současné době jsou obě družstva bohužel na opačných pólech tabulky, věřme však, že současnou mizérii se Olomoučankám podaří překonat a budeme schopni opět se Slavií hrát vyrovnaná a kvalitní utkání. Tentokrát asi lze jen těžko předpokládat nějaký příliš velký zlom, chtělo by to sehrát v Praze střetnutí, v němž prokáží Olomoucké házenkářky, že házenou hrát nezapomněly a že se brzy s nimi bude muset opět počítat. Vždyť v předchozích zápasech na hřištích favoritů v Šaľe a Michalovcích sehrály v podstatě vyrovnané duely i když zatím s nevýraznými koncovkami. Jednou to však přijít zase musí, pokusit se o to ale musejí děvčata v každém zápase a věřit v úspěch musíme i my ostatní.