English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Blíží se další víkend dorostenek a béčka žen

Blíží se další víkend dorostenek a béčka žen 29.10.2014 21:32:17 - autor: , přečteno 1321x


Druhý čtyřzápasový blok v hale DHK ZORA budou absolvovat družstva klubu první listopadovou neděli. S výjimkou starších dorostenek, které se utkají s dorostenkami Otrokovic, budou soupeřkami ostatních olomouckých týmů, družstva jednoho klubu - Sokola Poruba. Jak je známo, podzimní část dorosteneckých mistrovských soutěží je v podstatě kvalifikací na jarní pokračování, kde již půjde do tuhého. Z podzimního zápolení našich družstev, které se odehrává až na výjimky na Moravě, je hlavním úkolem a cílem postup do jarní části soutěží 1. ligy. V mladších dorostenkách postoupí ze dvou moravských skupin první dvě družstva, z jediné skupiny straších dorostenek pak postoupí z Moravy první tři celky. Na rozdíl od dorosteneckých soutěží hraje B družstvo žen svou soutěž i na podzim hned vlastně na ostro.

Obě moravské skupiny mladších dorostenek mají za sebou první polovinu soutěží a po té je ve skupině C v čele bez ztráty bodu Sokol Poruba. O druhé postupové místo ještě svedou ostatní družstva zajímavý souboj, zatím nejlépe probíhá ve prospěch Ivančic a Pardubic, třetím vzadu je zástupce Vysočiny - Havl. Brod. Míchat karty však mohou i zatím poslední Bohunice. Do družstva v posledních dvou utkáních zřejmě po nemoci, nebo zranění naskočila talentovaná Silvie Polášková, která umí sama rozhodovat zápasy, takže soupeři - pozor na Bohunice ! Naše děvčata jsou zatím na čtvrté pozici sbírají zkušenosti, ale potýkají se se zdravotními problémy. Ve skupině D, zatím bez porážky kralují děvčata HC Zlín, naše družstvo je na druhé postupové pozici, na třetím místě s dvoubodovou ztrátou je ambiciózní Velká n. Veličkou v čele s exklusivní střelkyní Melichárkovou, s průměrem více než 10 branek na utkání. Naše děvčata by měla za normálních okolností své postupové místo potvrdit. V obou českých skupinách mladších dorostenek jsou zatím na postupových místech  favorizované celky, ve skupině A  SVŠ Plzeň a HC Praha Háje a ve skuopjně B - Slavia Praha a Sokol Kobylisy.

V soutěži starších dorostenek postupuje z Moravy trojice družstev, naše děvčata zatím na postupové pozici nejsou. Se dvěma porážkami jsou čtvrté. Tabulce vévodí HC Zlína a Veselí, které jsou zatím bez ztráty bodu, o víkendu se utkají ve Zlíně o vedení v tabulce. Naše družstvo má do ukončení první poloviny soutěže před sebou ještě poslední dva týmy tabulky, měly by si tedy ještě pro druhou polovinu své postavení vylepšit. Na postupových místech v obou českých skupinách, odkud postoupí první dvě družstva jsou zatím ve skupině A - HC Plzeň a SVŠ Plzeň a v B skupině: Slavia Praha a Sokol Písek 

B družstvo žen v neděli prohrálo v Plzni poměrně hladce 39:30. Zatím se po odehrání pěti kol družstvo drží na 7. místě, když ze čtyř odehraných zápasů 2 vyhrálo a ze dvou odešlo poraženo. V domácím prostředí hrála děvčata zatím jen jednou.

Všechna uveden utkání našich družstev budou sehrána v neděli 2. listopadu 2014 ve sportovní hale DHK ZORA Olomouc. Vstup na všechna střetnutí je volný.

V 10:15 hod.: liga starší dorky: DHK ZORA Olomouc - Jiskra Otrokovice
V utkání bude favoritem domácí celek, jehož cílem je postup mezi elitu, t.zn. že musí v podzimní části obsadit jedno ze tří prvních míst. V dosud odehraných čtyřech zápasech naše děvčata prohrála dvakrát, doma s HC Veselí n. Mor. a ve Zlíně, naopak porazila jednoho z dalších adeptů postupu Sokol Poruba a před týdnem v Hodoníně domácí družstvo výrazným rozdílem. Soupeřky z Otrokovic mají na svém kontě zatím pouze dva body, když porazily outsidera skupiny HC Ostrava. Domácí družstvo by mělo nastoupit s výjimkou zatím nedoléčené Lucie Zimové v kompletní sestavě, ve které odehrálo většinu zápasů. Hostující celek má zatím nejlepší střelkyně v trojici děvčat ze Zlína - Fuksová, Holubová, Škodová, které jsou v družstvu Otrokovic na limitovaném přestupu. Domácí trenér Lub. Krejčíř bude spoléhat především na vyrovnanou brankařskou dvojici Beranová - Pallyová a spojkovou řadu Kratochvílová, Trumpešová, Hurychová. Také ostatní hráčky, které dostaly větší prostor před týdnem v Hodoníně potvrdily, že jsou připraveny kdykoliv do utkání naskočit a podat kvalitní výkon.

12:00 hod.: mladší dorky B: DHK ZORA Olomouc B - Sokol Poruba A
V tomto utkání se dá očekávat, že domácí děvčata potáhnou asi za kratší konec, proti nim budou stát favoritky nejen jedné z moravských skupin, ale podle výkonu, které družstvo předvedlo na předsezonním turnaji v Olomouci, bude patřit i k velkým adeptům na mistrovský titul. Naše družstvo se v posledních dvou utkáních potýkalo s velkou marodkou, je otázka komu se podaří zdravotní problémy překonat a do utkání nastoupit. Nejlepšími hráčkami hostujícího družstva Poruby jsou zatím mimo brankařky Blahové střelkyně Denisa Přečková a Michaela Konečná.

13:45 hod.: mladší dorky A: DHK ZORA Olomouc A - Sokol Poruba B
Od dalšího utkání nedělního programu se dá očekávat zhruba stejný scénář, ale v opačném gardu jako v předchozím, za delší konec by měly tahat domácí hráčky, naopak v roli „obětního beránka" by se mělo představit B družstvo Poruby. Také porubské družstvo je vytvořeno převážně z hráček žákovského věku, pro které soutěž představuje vítanou možnost výkonnostního růstu. Domácí družstvo disponuje dvojicí kvalitních brankařek (Ošlejšková, Pašková) ke dvojici spojek Žáčková, Řezníčková se postupně dotahují dvě odchovankyně Žeravické házené Bajerová a Oravcová. Z děvčat, která v družstvu hostují z Lesany Zubří se zatím nejvíc prosazuje Mikulenková. Také v B celku Poruby najdeme talentované tváře, střelecky na sebe upozorňují především Dluhošová a Novobilská.

15:30 hod.: 1.liga ženy: DHK ZORA Olomouc B - Sokol Poruba B
Pohled na tabulku 1. ligy je dost netypický. Béčko Poruby je na úplném chvostu tabulky bez jakéhokoliv bodového zisku a to v něm pravidelně nastupuje celá řada známých jmen z interligového hráčského kádru (brankařka Bártová, Maiwaelderová, Bělohoubková, Revajová, Varmužová, Chovancová a další. Sokolky sice hrály na hřištích favoritů, v Jindř. Hradci a v Edenu, dvě jednobrankové porážky jen s průměrnými týmy Čes. Budějovic a Havl. Brodu v domácím prostředí jsou však jen těžko omluvitelné. Nedělní utkání v Olomouci se však může stát zlomem. Zatímco interligové družstvo Poruby předehrává své utkání už v pátek a trenéři pošlou na Hanou určitě maximálně možný soubor posil a to i z prestižních důvodů, naše družstvo žen hraje interligu v neděli v Praze se Slavií, prakticky ve stejnou dobu jako béčko v Olomouci, takže se dá těžko očekávat nabitá sestava děvčat ze soupisky našeho A týmu žen. Věřme ale, že trenérce Kubáčkové se podaří postavit sestavu plnou bojovnic, které budou chtít navázat na svou domácí výhru v zatím jediném domácím utkání a udržet své zatím výborné postavení v polovině tabulky. Domácí trenérka Kubáčková bude spoléhat zejména na mladou slovenskou brankařku Nori Derzsiovou, exinterligové spojky Samcovovou a Paškovou, zkušenou Zdenu Kosovou, oba pivoty Kulíškovou a Sovovou a další.