English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Padesátka nepadla - starší dorky jsou už ale třetí

Padesátka nepadla - starší dorky jsou už ale třetí 02.11.2014 21:23:22 - autor: , přečteno 1179x


DHK ZORA Olomouc - TJ Jiskra Otrokovice 49:17 (23: 7)


Průběh utkání: 0:2, 5:4, 7:6, 18:6,18:7, 23:7 - 27:8, 33:11, 39:13, 40:15, 44:16, 45:17, 49:17.

Rozhodčí: Planka, R. Smékal        40 diváků                  7 m hody: 5/4 - 2/2                    vyloučení: 2 - 3

Sestavy a branky:
Olomouc:
Beranová, Pallyová - Chlandová 4, Vaňková 1, Sklenářová 6, Trumpešová 4, Kratochvílová 6, Klevetová 3/1, Míšová 1, Hurychová 7/2, Večeřová 5, Grygarová 4, Kašpárková 5/1, Doleželová 3.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Otrokovice: Majzlíková, Šímková - Tesařová, Sekaninová, Fuksová 6/1, Hanáková, Bertgerová 2, Holubová 5/1, Škodová, Mudříková, Dlabajová 3, Jašková 1, Chuťková, Vojáčková.

Trenér: Zbyšek CILEČEK

Ve svém pátém utkání dosáhly starší dorostenky na hladké vítězství, i když prvních deset minut se nemohly dostat  houževnatému soupeři „na kobylku“ . Po 10 minutách byl stav na ukazateli skóre 7:6, víc už  toho ale domácí družstvo soupeři nedovolilo. Za dalších dvanáct minut nasázely do branky soupeře 11 branek a v poločase už vedly rozdílem 16 branek. Druhý poločas nasadil domácí trenér dost málo praktikovanou osobní obranu po celém hřišti, čímž zaskočil nejen soupeře, ale po hříchu i některé své „ovečky“.  Nicméně i s touto na fyzičku hodně náročnou hru naše děvčata zvládla a nebýt několika nepřesností v závěru utkání, mohla dosáhnout bez problémů na kýženou „padestku“, Nakonec se domácí brankostroj zastavil na čísle 49, ale i to je pro hostující celek hodně krutý výprask.  

Dvoubodový zisk v utkání však pro Hanačky znamená, že se konečně posunuly na postupovou příčku a věřme, že už natrvalo. Druhý poločas nakonec znamenal trochu divokou přestřelku, naše holky se časem s osobním bráněním vyrovnaly a většinou se jim dařilo vypichovat soupeřkám míče při jejich driblinku a tím si vytvářely četné brejkové situace, kterými také brankový rozdíl rychle narůstal v jejich prospěch. I když vše nedopadlo tak jak si trenér představoval, alespoň si vyzkoušel, jak jsou na tom jeho svěřenkyně v ostré konfrontaci jedna na jednu a jak jsou odolné zvládnout i nezvyklou obrannou variantu. Samozřejmě i hra se stala hodně netradiční, většina akcí byla zakončována z volné ruky po samostatném uvolnění, o čemž svědčí nakonec 16 branek v síti hostujícího celku po brejcích, na druhé straně ale také soupeř takto nastřílel 6 branek ve druhém poločase, když se jeho hráčkám podařilo uvolnit z osobního bránění,. hodně jim toho ale také naše brankařka Pallyová zneškodnila.  

Pokud jde o výkon jednotlivých hráček. V prvním poločase chytala Dáša Beranová, která chytala jako na houpačce. Do 10. minuty všech šest pokusů Otrokovic skončilo v síti, od té doby zase za svá záda pustila jen jedinou střelu. O výkonu Pallyové již bylo řečeno všechno, neměla to vůbec lehké. Krajní spojky dostály svému postavení, byly nejúspěšnějšími kanonýrkami, jak Hurychová, tak I Kratochvílová s Kašpárkovou nastřílely 7, 6 a 5 branek, střelecky se dařilo i oběma středním spojkám, které přidaly i gólové asistence. Prosadila se i všechna křídla, podle času, které strávily na hišti. Z pivotů toho tentokrát nejméně odehrála Míšová, která byla stoprocentně vytížená v předchozích zápasech, tentokrát dostala od trenéra „volno“, pobyla na hřišti jen první čtvrthodinku. Vaňková a Klevetová, které ji nahradily splnily svou roli, Vaňková prokázala své schopnosti zejména v obraně, Klevetová si našla příležitosti k přesnému zakončení.

Z družstva hostí na sebe střelecky upozornily jen Fuksová s Holubovou..