English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Víkendové kolo WHIL nabízí řadu zajímavých soubojů

Víkendové kolo WHIL nabízí řadu zajímavých soubojů 06.11.2014 15:21:54 - autor: , přečteno 1452x


Minulé kolo svedlo proti sobě oba mistrovské týmy svých zemí - Michalovce a Most a na Slovenskuu mu dali správný přívlastek šlágr podzimu. Utkání to bylo vyrovnané, před velkou diváckou kulisou, vhodnou předchozího přívlastku. Body nakonec zůstaly doma, český mistr nepřijel v optimálním složení ani rozpoložení, což se nakonec potvrdilo i v nedělní předehrávce v nedalekém Prešově, kde domácí nováček českému mistru dlouho vzdoroval, aby ještě osm minut před koncem prohrával jen dvoubrankovým rozdílem. Hodně překvapivě skončilo pro mnohé utkání na Slovácku, kde mladý domácí tým vyučil matadorky z Šaľy a poslal je domů s jednoznačnou porážkou. V ostatních utkáních už k překvapením nedošlo a i když Hanačky odjížděly do Edenu nabuzeny s vůlí překvapit, překvapily jen samy sebe a odjely domů s nejtěžší letošní porážkou dvacetibrankovým rozdílem.

Také o víkendu bude k vidění několik zajímavých střetnutí jak družstev z popředí tabulky, na příklad souboj loňských finalistů českého play-off Most - Slavia Praha, nebo v Šaľe, kam přijede Sokol Poruba. Zajímavé zápasy se dají očekávat v Písku, kde přivítají Slávii Partizánske a ve Zlíně, kam přijede k moravskému derby černý kůň soutěže HC Veselí n. Mor. Na Hanou zavítá po 21 leté přestávce nováček ze Šariše, který už ukázal své ostré zuby, nicméně Hanačky jsou připraveny konečně prolomit prokletí, provázející je od začátku letošní sezony a vymazat nulu na svém bodovém kontě.

Program 7. kola začne už v pátek u Dunaje pod Devínem, kam zajíždí slovenský mistr z Michalovců a po čtyřzápasovém sobotním menu skončí v nedělním odpoledni moravským derby ve Zlíně. Připravili jsme pro vás krátkou procházkou víkendovými střetnutími, zde jsou:

Pátek 07. 11. V 18:30 hod.: ŠKP Bratislava - Iuventa Michalovce
Ve sportovní hale v Domě sportu v Bratislavě, která leží v těsné blízkosti fotbalových stadionů na Pasienkoch bude v pátek v roli vysokého favorita vystupovat dosud neporažený lídr tabulky Iuventa Michalovce, která si do hlavního města Slovenska jede pro povinné dva body. Přesto nechtějí v žádném případě soupeře podcenit ale hrát sebevědomě s cílem neponechat nic náhodě. Jejich soupeřky zatím hledají svou tvář, v družstvu je řada mladých nezkušených hráček, které si na nejvyšší soutěž teprve zvykají. Přesto už vystrčili drápky a na jména na příklad Nikola Ďuriníková, nebo Annamária Marčeková si budeme muset začít zvykat.

Sobota 08. 11. V 15:00 hod.: Sokol Písek - Slávia Partizánske
Zahajovací sobotní utkání bude mít také svého favorita, kterým bude hostující celek Partizánskeho, jehož forma začíná stoupat, o čemž se před týdnem přesvědčil Zlín, který si nedaleko za slovenskou hranici přijel pro jasnou porážku. Slovenkám se konečně chytily jejich srbské posily, které měly nahradit Kertészovou, která odešla do Šaľy. Zejména Vasič přesvědčila o vysokém potenciálu, který v ní dřímal. Jihočešky měly minulý týden volno, své utkání v Prešově měly předehráno, mají za sebou však dvě celkem vysoké porážky v Mostě a se Slavií doma, od jejich jediné výhry s Hanačkami už uplynul více než měsíc a je tedy otázkou jak jsou na tom s aktuální formou. Hodně naznačoval příchod Moravcové z Vršovic, která však ve WHIL nastoupila jen jednou a není nám známo co se v jejím případě děje. Pokud nastoupí stouply by šance domácích i v sobotním zápase.

Sobota 08. 11. V 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - Bemaco Prešov
Na Hané proběhlo v týdnu jednání hráček a realizačníhoi týmu s vedením klubu, kde si obě strany vzájemně vyříkaly situaci. Herní krize snad není ani tak házenkářským problémem, děvčata snad házenou hrát nezapomněla, problém bude asi jak se rádo říká v hlavách, děvčata si po prvním nezdaru přestanou věřit, začnou kupit chyby nad nimiž často zůstává rozum stát a na problém je zaděláno. Všichni v Olomouci věříme, že sobotní utkání bude tím správným odrazovým můstkem, po kterém by se mělo družstvo postupně vracet na pozice, kam by svou herní kvalitou mělo patřit. Nebudou to mít ale vůbec lehké. Nováček z Prešova ve svých předchozích vystoupeních, především před týdnem proti Mostu naznačil svou vysokou kvalitu, když nezkušenost svého mládí jsou schopny nahradit vysokým nasazením a bojovností. V jejich řadách však nejsou jen samí nezkušení zajíci, brankařka Meveďová už má něco za sebou a patří podle statistik mezi nejúspěšnější brankařky interligy, Marianna Nemčíková hrála roky úspěšně v Iuventě i slovenské reprezentaci a o maďarské legionářce Kuti hovoří samo její postavení v první desítce tabulky střelkyň interligy. Doufáme, že příznivci na naše děvčata nezanevřeli a že jim pomohou v jejich těžkém boji.

Sobota 08.11. v 18:00 hod.: DHK Baník Most - DHC Slavia Praha                                   Vysokou herní kvalitu, napětí a vyrovnanou házenkářskou bivu nabídne jistě střetnutí finalistů loňského českého play-off, tedy zápas  dvou nejlepších současných českých ženských kolektivů. Mistrovský Baník sice zápasil v poslední době s řadou zanění, jejich sestava v utkáních nebyla optimiální, viděli jsme na příklad, že na rozehrávce zaskakovala Petra Vítková, situace se ale začíná postupně lepšit, před týdnem na východním Slovensku se v sestavě objevily už i Růčková a Jeřábková. Pražský celek se může v posledních zápasech pochlubit výbornou formou, po porážce v prvním kole s Porubou má na svém kontě už pět výher v řadě, které je katapuiltovaly na třetí místo průběžné tabulky soutěže. V družstvu se začaly prosazovat i mladé hráčky dorosteneckého věku Chlupová, Franková, Pešková a další, největší opory Kutlvašrová s Rajnohovou však stále družstvo táhnou. V tomto duelu je těžké určit favrita, utkání může skončit jakkoliv, vyloučena nemusí být ani dělba bodů.

Sobota 08. 11. 18:00 hod.: HK Slovan Duslo  šaľa - Sokol Poruba                       Slovenský celek bude chtít co nejrychleji zapomenout na svůj týden starý výprask na Slovácku od Panenek, podle očitých svědků šlo především o výbuch všech tří brankařek Dusla, které prostě neměy svůj den. To se ale sává a určitě už v sobotu bude všechno jako dřív a celé družstvo bude šlapúat jako strojek ve švýcarských hodinkách. Právě o to to budou mít Ostravanky těžší. Pokud se Šaľe daří, od kanoýrky Kertészové, přes rychlonohou Réku Bízikovou a obranný tank Trochtovou, jsou hlavně doma k neporažení. Ale i zde mají letos už svůj vroubek, od Slavie, což by mohlo zase naopak být velkou motivací pro Moravanky. Každopádně i v tomto utkání se mohou diváci těšit na kvalitní házenou. Mírnými favoritkami zůsávají domácí hráčky. 

Neděle 09. 11. v 16:00 hod.: HC Zlín - HC Veselí n. Mor.                                     Moravské derby dvou geograficky nejbližších sousedů je očekáváno s velkým zájmem nejen v obou klubech a u příznivců obou celků, zajímavý bude výsledek také pro naše děvčata, pro které oba soupeři zůstávají potenciálně největšími soupeři v dalším průběhu WHIL. Zlín před týdnem trochu zaváhal v nedalekém Partiznskem, svěřenkyně trenéra Sabadky určitě jely na Slovensko s ambicemi na bodový zisk. Domácí  Partizánky ale byly, tentokrát ve výborné formě a Zlínu toho v podstatě moc nedovolily. V neděli v domácím prostředí ale může být všechno jinak. Bude zajímavé sledovat, jak se s ltakem, který bude derby určitě provázet, vyrovnají Veselanky.. V družstvu se již adaptovala zkušená Jasmína Vargová, která přišla z Nitry a stala se velkou oporou. Obě družstva budou spoléhat především sama na sebe. Domácí Zlín bude vybírat ze svého širokého hráčského kádru a bude důležité jak šťastnou ruku při výběru hráček, které pošle na hřiště bude Peter Sabadka mít. To hostující družstvo bude mít při výběru hráček jinou roli. Kádr není tak široký, aby výběr hráček dělal trenéru Hudákovi problém. Ani v tomto utkání si neroufáme stanovit, kdo je favoritem. Prostě to necháme na hráčkách obou týmů.