English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky konečně bodovaly - Doplněn komentář !!!

Hanačky konečně bodovaly - Doplněn komentář !!! 08.11.2014 22:30:37 - autor: , přečteno 1650x


DHK ZORA Olomouc - Bemaco Prešov 30:19 16:13)


Vývoj skóre: 0:1, 2:2, 4:4, 4:6, 5:8, 7:8, 8:10, 11:10, 11:11, 12:12, 16:12, 16:13 - 17:14, 1915, 25:15, 27:17, 30:17, 30:19.

Rozhodčí: Bečička, Horák                230 diváků               7 m hody: 5/5 - 2/2                  vyloučení: 6 - 6 + Marianna Nemčíková - červená karta(Prešov) za třetí vyloučení, Viktória Vencúriková červená karta za hrubý faul

Sestavy a branky:
Olomouc:
Dederlová, Rašková - Růžičková, Sovová 1, Hvostaľová 2, Berová 1. M. Salčáková 1, V. Fryčáková 3, Dostálová 1, Severová 2, Kubáčková 9/5, Salašová 4, M. Salčáková 4, Gebre Selassie 2,Chrenková.

Trenér:Mgr. Jan BĚLKA

Prešov: Medveďová, Goboňová, - M.Kundratova, Falisová, Nemříková 6, Novická 2, Šutranová 6, Pavůková, Babuková 2, Kuti 3/2, BVencúriková, Feňovčíková, Jevčáková.

Trenér: Roman LAMAČ

Komentář dodala asistentka Mgr. Lucie Fabíková:

Veledůležitý zápas čekal na olomoucké házenkářky v sedmém kole interligy proti nováčkovi z východoslovenského Prešova.

Děvčata byla pod velkým tlakem, neboť nad nimi visel Damoklův meč, že tentokrát už opravdu musí bodovat a podle toho také vypadal začátek zápasu. Holkám nešla upřít snaha a bojovnost, ale byla znát tíha okamžiku a jakási psychická deka, která se podepsala na křečovitém výkonu s velkým množstvím chyb, které se mnohdy děly z přemíry snahy. Zatímco naše hra byla velmi těžkopádná a upracovaná, soupeřky hrály naopak s lehkostí, bez jakéhokoli tlaku, což vedlo k tomu, že si vypracovaly náskok až o tři branky.

V těchto těžkých chvílích držela domácí nad vodou především mladinká křídelnice Vendula Fryčáková, které se žádný psychický tlak očividně nedotýkal a která se sebevědomě a se zdravou dávkou drzosti nebála ani střelby z horších úhlů, a kromě pěkných gólů připravila gólové šance i pro své spoluhráčky, a hodně tak svému týmu pomohla s návratem do zápasu.

Děvčata přitvrdila v obraně, kterou dirigovala především Lucie Severová, která se kromě obrany blýskla i několika krásnými útočnými akcemi, které byly buď zakončeny góĺem, nebo ziskem sedmimetrového hodu, a díky zlepšené obraně se nám podařilo dát několik jednoduchých gólů z rychlého útoku, a tak jsme do šatny odcházely s třígólovým náskokem.

Ve druhém poločase už holky držely otěže pevně ve svých rukou, a po dlouhé době to vypadalo, že děvčata hrají zase s chutí, že se nebojí, že mají z házené zase radost, zkrátka že se našly a že házenou rozhodně nezapomněly. Kromě už zmiňovaných Lucie Severové a Venduly Fryčákové to nejvíce ukazovaly Lucie Rašková, která předvedla skvělý výkon, a nejen, že pochytala spoustu vyložených šancí, ale připsala  si několik zisků míče při chycení odražených střel, stejně tak si připsala několik gólových asistencí, dále potom Tereza Kubáčková, která nejen, že našla svou střeleckou formu, kterou jsme tolik potřebovali, ale velké penzum práce odvedla i v obraně, v těžkých chvílích jako správná kapitánka podržela svůj tým důležitými góly Kristýna Salčáková  a několik svých typických "kamikadze" proskoků předvedla Ivana Salašová.Pochvala však patří celému týmu,který držel za jeden provaz a ukázal, že házenou nezapomněl a že když takto bude pokračovat, je na správně cestě zpět nahoru.