English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Ve středu se hrají dvě předehrávky 8. kola WHIL

Ve středu se hrají dvě předehrávky 8. kola WHIL 10.11.2014 14:02:29 - autor: , přečteno 1422x


Příští víkend jsou na pořadu první zápasy 3. kola Evropských pohárových soutěží ve kterých sen představí také trojice družstev interligové soutěže. V poháru EHF nastoupí slovenský mistr v domácím prostředí proti silnému rumunskému celku ASC Corona 2010 Brasov a český místr Baník Most odletí do Ruska, kde nastoupí v Rostově na Donu proti místnímu celku. Třetím účastníkem je Sokol Poruba, startující Challenge Cupu, kde sehraje obě utkání kola v domácím prostředí v sobotu a v neděli proti portugalskému družstvu Juve Lis.

Zatímco český mistr Baník Most své utkání 8. kola již předehrál před několika dny v Prešově, kde vyhrál 18:24, slovenský mistr Iuvneta Michalovce své utkání sehraje právě ve středu a jeho soupeřem bude současný český lídr Slavia Praha. Sokol Poruba bude mít v předehrávce kola ve středu za soupeře v moravském derby družstvo HC Zlín. Přibližme si v krátkosti obě předehrávaná utkání, o trojici zbývajících zápasů 8. kola budeme informovat v samostatném článku v růběhu týdne.

Středa 12. 11. v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce - DHC Slavia Praha

Jestliže o utkání před týdnem na Zemplíně mezi Iuventou a Bankem Most se na Slovensku hovořilo a psalo jako o šlágru podzimu, nadcházející předehrávka nebude o nic menším představením, protože se opět utkají první s druhým současného pořadí interligové soutěže. Slovenky jsou stále jediným neporaženým týmem soutěže, svůj jediný bod ztratily před dvěma týdny v Ostravě v utkání se Sokolem Poruba a o víkendu měli snadnou práci v Bratislavě s posledním družstvem tabulky ŠKP Bratislava. Ukrajinský trenér Petrovskyj šetřil své největší hvězdy aby byly fit na nastávající náročný program. To Slavia měla určitě těžší práci na severu Čech, v repríze finále českého play-off a vyšla z něj se ctí, když dokázala úřadujícímu mistru Baníku Most, který už nastoupil i s Jeřábkovou a Růčkovou vracejícím se po zraněních, uštědřit v krátké době druhou porážku, tentokrát na vlastním hřišti před tisícovkou diváků. V družstvu Slavie se zaskvěla ve střelecké formě Hana Kutlvašrová, na kterou bude trenér Hlavatý spoléhat i v souboji s Iuventou. V Michalovcích se opět očekává plný dům, uvidíme, co se sešívanými udělá náročný program, kdy po těžkém zápase v Mostě musejí na středeční utkání cestovat až na východ Slovenska.

Středa 12. 11. v 18:00 hod.: Sokol Poruba - HC Zlín
Moravské derby bude utkáním dvou sousedů v tabulce, obě družstva mají na svém kontě po sedmi bodech, domácí však mají k dobru odložené utkání v Prešově. Sokolky v sobotu prohrály v Šaľe, přesto byl s výkonem družstva trenér Beňadík mimo několik výpadků v obraně spokojen. Hrálo se ve vysokém tempu před skvělou kulisou plného hlediště. Ve vyrovnaném duelu rozhodl o vítězství Šaľy ekxcelentní výkon kanonýrky Kerstěszové a několik zbytečných chyb Poruby v závěru utkání. Z družstva Poruby se dařilo nejvíc mimo slovenské enklávy i dvěma exzlínským Marčíkové se Švirákovou. Družstvo Zlína hrálo v neděli ve své hale se štikou soutěže Veselím a připsalo si bod za remízu 24:24, i když ve Zlíně počítali určitě s plným bodovým ziskem. Hvězdou zlínského týmu byla znovu Lenka Hradilová s 10 přesnými zásahy, které ji zařadily na čtvrté místo elitních střelkyň soutěže. Očekáváme vyrovnané střetnutí, domácí prostředí by mohlo být tím jazýčkem na vahách pro roli favorita utkání.