English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Osmé kolo WHIL se dohrává v sobotu

Osmé kolo WHIL se dohrává v sobotu 12.11.2014 19:29:55 - autor: , přečteno 1298x


Po středeční předehrávce dvou zápasů, které má „na svědomí" start v Evropských pohárech a jedné předehrávce, která už je staršího data, nastoupí v sobotu šestice družstev, aby zkompletovala výsledky všech zápasů osmého kola interligové soutěže, Zbývá tedy sehrát tři zápasy, z nichž jeden bude čistě českou záležitostí, jeden naopak bude mít jen dva slovenské soupeře a v jednom se utkají česko - slovenští soupeři.

V obou středečních předehrávkách vyhrála domácí družstva, z předpokládaného šlágru podzimu prvních dvou týmů tabulky nakonec byla jednostranná záležitost Iuventy, která Slavii dokonale převálcovala a vyhrála rozdílem 11 branek (34:23). Také ve druhém utkání splnila Poruba roli favoritek a jednoznačně v moravském derby svého soupeře - HC Zlín přehrála, když v průběhu vedla už více než desetibrankovým rozdílem, Zlín v závěru výsledek uipravil kosmeticky, na body to ale nestačilo.

Přibližme si tedy trojici sobotních zápasů, mezi kterými není nijak výrazně očekávané utkání z pohledu celé soutěže, které by mohlo být označeno za šlágr, pro všechna dotčená družstva však má zisk bodů, nebo jejich ztráta úplně stejnou hodnotu,, jako střetnutí s vysokým fsvoritem.

Sobota 15. 11. v 15:00 hod.: ŠKP Bratislava - Slovan Duslo Šaľa
V městě na Dunaji přivítají po slovenském mistru, který zde hrál před týdnem a odvezl si výhru 16:39, slovenského vicemistra Duslo Šaľa, tedy znovu soupeře z těch nejvyšších pater tabulky. ŠKP je po minulém víkendu už jediným týmem bez bodového zisku a okupuje tedy poslední příčku. Ani v souboji s dalším kvalitním soupeřem se nedají čekat nijak velké zázraky, spíše půjde o výši vítězství, které si Šaľanky odvezou. V letošní sezoně zatím družstvo příliš nezáří, ztratilo už body jak venku tak i na domácím hřišti, nejvíc však tým kolem trenéra Petrikoviče mrzí jejich poslední porážka z jižní Moravy od veselských Panenek. Zopakují-li však výkon a nasazení, které předvedly před týdnem doma v souboji s Porubou, kde zářila především kanonýrka Andrea Kertészová a křídla Pocsiková s Rékou Bízikovou, pak nebude co řešit. Ztráta byť jen jediného bodu by byla obrovským překvapením.

Sobota 15.11. v 17:00 hod.: Slávia Partizánske - DHK ZORA Olomouc
V táborech obou soupeřů panují po minulém víkendu zcela opačné nálady. Zatímco Slovenky, prohrály v jižních Čechách s domácím Sokolem Písek trochu nečekaně, i když nejtěsnějším rozdílem jediné branky, na Hané vládne spokojenost z prvních bodů po jednoznačné výhře nad nováčkem z Prešova a víra, že se družstvo konečně zvedlo. Trenér Slávie Peter Olšavský po porážce v Písku žehral především na velký počet technických chyb ze strany svých svěřenkyň, na výpadek ve výkonu brankařek a zklamáním pro něj byl i výkon nejzkušenějších hráček družstva. Z minulých ročníků, ale i z předchozích zápasů však víme, že Partizánske je především družstvem těžícím z domácího prostředí, i letošní zatím pětibodový zisk je z domácí palubovky, kde prohrálo jen s Iuventou a bod ztratilo s Veselím. Oporami družstva jsou obě vyrovnané brankařky Súlovská a Škvareninová, které patři ke spolehlivým strážkyním branky, největšími hvězdami týmu jsou především reprezentantky Michnová a křídlo Blažeková a obě srbské legionářky Vasič a Radovanovič. Hanačky pojedou na Slovensko s optimismem a vírou, že už mají to nejhorší za sebou. Pro úspěch však musejí podat nadstandardní výkon a potvrdit, že domácí výhra nad nováčkem byla tím správným impulsem pro cestu tabulkou vzhůru. Olomoučanky doufají také v úplné probuzení svých největších předpokládaných opor, zejména Chrenková a Růžičková, ale i některé další hráčky zatím zůstávají dosti dlužny svým předpokladům. Příjemným zjištěním byl nebojácný výkon mladičké Venduly Fryčákové.

Sobota 15.11. v 17:00 hod.: HC Veselí n. Mor. - Sokol Písek
Veselské Panenky se vezou na vítězné vlně, před týdnem sice oba body nezískaly, přesto však z haly svého soupeře ze Zlína odjížděly spokojeny i jen s polovičním bodovým ziskem. Ten se podle nich rovná výhře, protože jej získaly až v posledních sekundách utkání ze 7 m hodu. Veselanky mají sice na svém kontě až překvapivě vysoký počet získaných bodů (10) a okupují celkově čtvrtou příčku tabulky, přesto jsou nyní uprostřed série zápasů, které by mohly mít zásadní vliv na jejich konečné pořadí v soutěži. Po zisku bodu ve Zlíně hrají v sobotu se Sokolem Písek a za týden pojedou na Hanou k utkání s probouzející se olomouckou Zorou. Pokud projdou touto sérii úspěšně, začnou se ohlížet zcela oprávněně po těch nejvyšších patrech tabulky a ti nejvěhlasnější soupeři se budou muset před nimi mít hodně na pozoru. V závěru první poloviny dlouhodobé části soutěže je čekají hned po novém roce dva zápasy doma s českým mistrem Baníkem Most a v Praze se Slavií. Sokolky před týdnem doma získaly další dva body, když porazily Partizánske a posunují se do středu tabulky. Na jižní Moravě to ale budou mít proti rozjetému mladému družstvu Veselí hodně těžké. Favoritkami budou domácí házenkářky.