English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > V neděli se v hale DHK ZORA hraje několik důležitých zápasů

V neděli se v hale DHK ZORA hraje několik důležitých zápasů 13.11.2014 10:02:19 - autor: , přečteno 1776x


V průběhu neděle a pondělního svátečního dne odehrají družstva dorostenek a béčko žen ve své hale celkem šest, převážně důležitých utkání a navíc béčko ještě v pondělí pojede do Prahy, kde v Edenu nastoupí proti svému soupeři v 1. lize v předehrávce zápasu, který se podle rozpisu měl hrát až 21. prosince, tedy tři dny před vánočními svátky. Nedělní program zahájí od 10:15 hod. B družstvo mladších dorostenek, od 12:00 hod, nastoupí starší dorky k jednomu z klíčových zápasů o postup do jarní části 1. ligy proti Sokolu Poruba. Neméně důležitý zápas sehrají mladší dorostenky A proti svému rivalovi z HC Zlín, kde půjde o první místo ve skupině. Nedělní program ukončí utkání 1. ligy žen, kde naše B družstvo nastoupí od 15:30 hod.proti Kunovicím. V pondělí17. listopadu budou v hale Zory k vidění dvě utkání, Nejprve nastoupí od 13:30 hod. B družstvo mladších dorostenek v předehrávce proti Tatranu Bohunice a po nich pak starší dorky proti HC Ostrava.

Neděle 10:15 hod.: liga mladší dorky DHK ZORA Olomouc B - DHK Pardubice
Utkání Béčka mladších dorostenek slibuje vyrovnaný zápas, první ukání v Pardubicích vyhrály Východočešky těsně 24:22. Svěřenkyně domácího trenéra Lasovského budou chtít určitě přidat další body a odpoutat se tak od předposledního místa tabulky. Určitě na to kvalitu mají, podávají sympatické výkony i proti silnějším a starším soupeřkám. Oporami družstva jsou obě brankařky Hašlarová a Mikulášková. Nejlepšími střelkyněmi jsou Chiara Concolno a Konvičná. Z družstva Pardubic je nejlepší střelkyní Lévajová.

Neděle ve 12:00 hod.: Liga starší dorky: DHK ZORA Olomouc - Sokol Poruba
Klíčové utkání z pohledu našeho družstva. Moravská skupina má sedm účastníků a postupují tři družstva. Skupinu však tvoří čtveřice kvalitních soupeřů (shodou okolností družstva ze všech moravských interligových klubů), postoupit však mohou jen tři. Nepočítáme-li zbývající družstva ve skupině, která výkonnostně za čtveřicí zaostávají, rozhodnou vzájemná utkání čtveřice nejlepších. V první polovině soutěže je Veselí bez ztráty bodu, Zlín prohrál jedno, naše děvčata dvě a Poruba tři utkání. Naše družstvo Porubu v Ostravě v prvním kole porazilo 23:30, v případě nedělní výhry už by byly hodně blízko postupu do 1. Ligy, v opačném případě by si cestu dost zkomplikovaly. Olomoučanky sázejí zejména na svou spojkovou řadu Hurychová, Kratochvílová, Trumpešová, družstvo Poruby má ve svém středu nejlepší střelkyni soutěže Janošovou, ale i několik dalších výborných hráček, které sbírají zkušenosti v prvoligovém týmu žen Poruby B, Varmužová se začíná prosazovat už i v interligovém celku žen.

Neděle ve 13:45 hod.: Liga mladší dorky: DHK ZORA Olomouc A - HC Zlín
Utkání o první místo ve skupině D bude mít především prestižní náboj. Obě družstva jsou již prakicky v 1. lize, Zlín je bez ztráty bodu, Hanačky ztratily jen dva body právě se Zlínem v prvním zápase, který Zlín vyhrál 32:31. V obou družstvech je řada talentovaných děvčat, trenérka domácího celku Jana Fischerová má k dispozici vyrovnanou dvojici spolehlivých brankařek Ošlejšková, Pašková a zejména trojici kanonýrek Žáčková, Bajerová, Řezníčková. V družstva Zlína je oporou brankařka Rybníčková, která obléká i dres dorostenecké reprezentace ČR, střelecky se nejvíc daří Holeňákové, hrající i v družstvu starších dorostenek, prosazují se ale už i nejmladší, hráčky roč. 1999 a 2000, na příklad Uchytilová, Ševčíková, nebo Janebová.

Neděle 15:30 hod.: 1. liga ženy: DHK ZORA Olomouc B - SHK Kunovice
Obě družstva se pohybují uprostřed prvoligové tabulky, a dělí je jediný bod, což by mohlo být předpokladem vyrovnaného souboje. Domácí děvčata přivezla před týdnem z Prahy důležitý a i trochu překvapivě skalp družstva Kobylis, patřící do špičky soutěže. Zejména proto, že jely do Prahy v hodně okleštěné sestavě, jen s osmi hráčkami a jedinou brankařkou, v sestavě chyběla na příklad nejlepší střelkyně družstva Samcová a několik hráček z širšího kádru družstva WHIL. Všechny ale s úpspěchem zastoupily střelecky disponované Zdenka Kosová a Nikola Jansová, vracející se zpět k házené po více než rok trvajících zdravotních komplikacích. Velkou oporou byla také, tak jako i v předchozích zápasech mladá brankařka Nori Derziová. Nedělní soupeř ze Slovácka má v sestavě několik hráček hostujících z Veselí (Kožuchová, Balážová, Pauříková), ale i několik exinterligových hráček, Romanovou, Kratochvílovou, Štěrbovou, ale především velezkušenou a nestárnoucí (1975) Lenku Flekovou, patřící k nejlepším střelkyním soutěže.

Pondělí 13:30 hod.: Liga mladší dorky: DHK ZORA Olomouc B - Tatran Bohunice
Utkání je předehrávkou z 30. 11., některé hráčky našeho družstva budou hrát v družstvu Jany Fischerové na mezinárodním turnaji v Hodoníně, proto své utkání předehrávají. V prvním vzájemném utkání v Brně vyhrály Bohunice 21:15, když se prosadily především dvě hráčky: Přichystalová a Silvie Polášková. Naše družstvo však bude chtít body získat zpět a pokusí se o odvetu.

Pondělí 15:30 hod.: Liga starší dorky: DHK ZORA Olomouc - HC Ostrava.
Sváteční termín starších dorostenek je dán rozpisem soutěže, jde o poslední podzimní kolo, které se mělo hrát těsně před vánočními svátky. Stejní soupeři se střetli před týdnem v Ostravě, kde naše děvčata v omezené sestavě (bez brankařky Pallyové a Hany Kratochvílové), vyhrály vysoko 12:47. Dá se očekávat, že by neměly mít problém ani v odvetě, která by měla být jen lehčím tréninkem.