English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Starší dorky se přiblížily těsně na dosah postupu do jarní 1. ligy

Starší dorky se přiblížily těsně na dosah postupu do jarní 1. ligy 16.11.2014 20:32:21 - autor: , přečteno 1643x


DHK ZORA Olomouc - Sokol Poruba: 37:22 (18: 8)


Vývoj skóre: 0:1, 5:1, 8:3, 11:4, 13:5, 16:6, 16:8, 18:8 - 21:8, 25:9, 28:11, 30:16, 33:18, 36:19, 37:20, 37:22.

Rozhodčí: Kremláček, Matuška                   60 diváků                   7 m hody: 7/7 - 3/3                      vyloučení: 3 - 3.

Sestavy branky:
Olomouc
: Beranová, Pallyová - Chlandová 1, Vaňková, Sklenářová 3, Trrumpešová 2, Kratochvílová 12/6, Klevetová 1, Míšová 4, Hurychová 2/1, Večeřová 2, Grygarová 1, Kašpárková 3. V, Fryčáková 6.

Trenér: Mgr.Lubomír KREJČÍŘ

Poruba: Mučková, Šteffková - Ritzová 3, Strnišťová, Piatková 2, Šustková, Blanarová, Hořínková, Janošová 4/3, Smejkalová 1, Zálesná 5, Pudichová 1, Jadamíková 5, Varmužová 1.

Trenér: Roman TICHÝ

Starší dorky olomoucké Zory udělaly v neděli další důležitý krok k tom, aby nechyběly v jarní čásrti nejvyšší soutěže śvé kategorie, kam z jejich - moravské skupiny postoupí trojice nejlepších. Mají totiž se svým soupeřem Porubou v současné tabulce příznivější bilanci o dvě porážky méně a obě družstva hrají do konce dlouhodobé soutěže už jen obě utkání se soupeři silné čtyřky, když výhry s ostatními při vší úctě k jejich kvalitě se jaksi automaticky předpokládají, protože rozdíl ve výkonnosti je prostě takový. Navíc obě vzájemná utkání s Porubou mají Hanačky daleko příznivější,když obě utkání s přehledem vyhrály. Do utkání nastupovaly domácí děvčata s rerpektem ke kvalitě hráčského kádru soupeře, který do Olomouce přijel s tím nejlepším co má k dispozici, včetně hráček, které pravidelně nastupují v 1. lize žen za B tým, který své utkání v Mostě hraje až v  pondělí. Na hřišti se také objevila v porovnání s prvním utkáním v Ostavě, po zranění juniorská reprezentantka Anna Pudichová, která ještě údernou sílu družstva navýšila.

Děvčata do utkání vstooupila naprosto zkoncentrovaně s velkým sebevědomím a od prvních minut svého soupeře doslova válcovala.  Vytvořila trvalý tlak na soupeře, který nestačil čelit útokům našich děvčat, které se dostávaly do vyložených pozic, končících často sedmimetrovými hody. V prvních deseti minutách jsme zahrávali tři, které Hanka Kratochílová bezpečně proměňovala. Na druhé straně naše obrana fungovala spolehlivě, nebezpečné střely vysokých spojek končily na blocích našich hráček a to co prošlo likvidovala v pohodě Dáša Beranová v brance, která se stala v tomto utkání základním pilířem naší obranné činnosti. Hru v obraně i útoku dirigovala především Jarmila Trumpešová, která byla u zrodu většiny útočných akcí a svými přesnými a nápaditými přihrávkami vyzývala spoluhráčky k úspěšnému zakončování. Brankový rozdíl ve prospěch domácího týmu neustále narůstal, za deset minut hry vedly 8:2 a pět minut před poločasem dosáhl poprvé deseti branek (16:6).

Ani po změně stran tlak domácích nepolevoval, přestože se na hřiště postrupně dostávaly i další hráčky z lavičky, první polovinu druhého poločasu vyhrály Hanačky 10:3 a navýšily své vedení až na rozdíl 17 branek. Až poslední čtvrtina utkání byla jakž takž vyrovnaná, bylo potěšitelné, že i ty, které nevstupovaly do utkání v základní sestavě na svého soupeře stačily a držely s ním více než vyrovnanou partii. 

Samozřejmě, že na celkový vývoj zápasu měla prvořadý vliv výborná hra základní sestavy počínaje řadou výborných zásahů brankařky Beranové, která zaznamenlala v utkání 18 úspěšných zákroků. I když obrana nebyla úplně bez chyb, přece jen prokázala svou vysokou kvalitu, snad jen bránění dobře fyzicky disponoaných pivotů (Varmužová, Jadamíková) nám nadělala trochu víc problémů.  Spolehlivý výkon odevdla opět naše trojice spojek, o řídící funcki Trumpešové už byla řeč, tentokrát se blýskla opět Hana Kratochvílová, autorka 12 branek, z nichž celá polovina byla ze 7 m hodů. Méně se tentokrát prosazovala  při zakončování Hurychová, jejíž střely často končily na tyčích nebo blocích bránících hráček soupeře. Výborným tahem bylo zařazení Venduly Fryčákové na levé křídlo která získala po několika vydařených startech v interligovém týmu obrovskou sebedůvěru. Zejména pětiminutovka v závěru poločasu byla famozní, nastřílela v ní čtyři branky a hodně tím družstvu pomohla. Velmi dobře si vedla na pivotu Míšová až na netaktický faul skoro na polovině hřiště, za což byla podruhé v utkání zcela zbytečně vyloučena. Poměrně velký prostor ke hře dostaly i další hráčky, a i když je z jejich hry často cítit určitá herní nevyzrálost, přesto se dá na jejich výkonu stavět, jejich hra se neustále zlepšuje a je příslibem do budoucnosti. Velký pokrok v tomto smru udělala především Magda Kašpárková, často se zapojujícíc do hry při střídání, která si říká i o místo v základní sestavě.  

K vysoké herní  kvalitě samozřejmě přispěl svým výkonem i soupeř. Kvalitní výkon podala brankařka Mučková, vysoké spojky Janošová, Pudichová, nebo Zálesná ukázaly několikrát co v nich je, naše děvčata v obaně jim však tentokrát moc nedovolila, dobře četla jejich hru a jejich střelbu měly více - méně pod kontrolou.