English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Po selance s posledním čekají na Hanačky dva zápasy s lídry

Po selance s posledním čekají na Hanačky dva zápasy s lídry 17.11.2014 20:35:43 - autor: , přečteno 1206x

DHK ZORA Olomouc - HC Ostrava 37:10 (17: 4)

Průběh utkání: 0:1, 8:1, 12:2, 16:3, 17:4 - 22:4, 28:5, 33:7, 35:9, 37:10.

Rozhodčí: Valášek, Vychodil          30 diváků            7 m hody: 8/3 - 3/2             vyloučení: 1 - 4

Sestavy a branky:
Olomouc: Pallyová, Beranová - Chlandová 7, Vaňková, Zimová 3/1, Sklenářová 1, Trumpešová 1, Klevetová 4, Míšová 3, Hurychová 3/2, Večeřová 5/1, Grygarovcá 3, Kašpárková 4/1, Doleželová 3.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Ostrava: Koláčková, Dočkalová - Nováková 1 Svobodová 2/1, Pařízková 3/1, Mikulová 1, Véghová 2, Michalíková 1, Rybová.

Trenér: Jaroslav MACIOLEK

Pondělní předehrávka ligy starších dorostenek se soupeřem, se kterým jsme před týdnem hráli  v Ostravě,, bylo druhým vékendovým zápasem. V tom prvním hrály Hanačky s družstvem patřícím do silné čtyřky moravské skupiny - Sokolem Poruba a v pondělí s dalčím družstvem z Ostavy, figurujícím na posledním místě tabulky. Rozdíl v herní kvalitě obou soupeřů byl obrovský, výsledky obou duelů však až tak roztdílné nebyly. Porubu porazilo naše družstvo 37:22, tedy rozdílem 15 branek, druhé družstvo pak 37:10, tedy rozdílem 27 branek. Jak obrovský rozdíl v kvlálitě hry našeho družstva, v nasazení a úsilí musel v obou utkáních být je na bíledni. Děvčata si tedy mohla dovolit ve druhém utkání, přistoupit ke hře jak jim soupeř dovolil, byl to zkrátka jen jakýsi herní trénink, který toho ale moc kvalitně připravenému týmu moc nedal. Přece je ale možno si z toho vzít to pozitivní. Tím bylo především to, že po většinu času byla do hry nasazena děvčata, která nejsou až tak moc v zápasech vytěžována, předevedla v něm jak jsou na tom a jak s nimi může trenér počítat. Tato zjištění dopadla ve většině případů dobře.  Tím druhým pak bylo to, že se po dlouhé době na hřišti objevila po zranění Lucie Zimová, která sice ještě nechodila do všech soubojů naplno a více méně hrála jen levou rukou, včetně střeleckého zakončování. A i to dopadlo  také dobře.

Jinak mnoho velkých rozborů hry a výkonů v takovémto utkání ani není třeba. Ta důležitější utkání nás teprve teď čekají. Příští  dva duely by mohly být utkáními pravdy, současná fáze soutěže a postavení kandidátů na postup v ní, už ale dávají téměř jistotu, kdo z moravské skupiny postoupí do 1. ligy. V neděli nastoupíme ve Veselí proti zatím stoprocentně úspěšnému domácímu družstvu a za týden pak doma proti Zlínu. V obou utkáních by mělo jít především o testování před rozhodujícími boji, které čekají všecxhna družstva na začátku roku 2015.