English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > V dorosteneckých soutěžích se rýsuje složení jarní 1. ligy

V dorosteneckých soutěžích se rýsuje složení jarní 1. ligy 18.11.2014 08:59:45 - autor: , přečteno 1303x


Do konce podzimní části dorosteneckých soutěží, které jsou jakousi kvalifikací o postup do 1. ligy, která se bude hrát od 31. ledna do 17. května 2015, zbývá sehrát několik posledních kol a už nyní je ve většině skupin jasno, která družstva vytvoří elitní soutěže starších a mladších dorostenek. Z družstev, která do této elitní soutěže nepostoupí, se vytvoří po dvou skupinách 2. ligy po jedné v Čechách a na Moravě. Pojďme si rozebrat situaci v jednotlivých skupinách a podívat se která družstva mají největší šanci postoupit mezi elitu.

Kategorie starších dorostenek
V soutěžích se hrají v Čechách dvě skupiny po šesti družstvech, odkud postoupí z každé první dva, na Moravě je jedna skupina se sedmi účastníky a postup má zajištěna trojice prvních tří. Jasno je dnes již dvě kola před koncem ve skupině B, odkud postoupí dvojice Slavia Praha a Sokol Písek, které mají dnes už šestibodový náskok před třetím Havl. Brodem. Vyrovnanější situace je ve skupině A, kterou vedou obě plzeňská družstva, z nichž SVŠ Plzeň má už jistotu postupu, HC si to pravděpodobně rozdá v posledním kole v přímém souboji v Mostě s Baníkem, který má zatím tříbodovou ztrátu. HC Plzeň ještě bude hrát před tímto zápasem doma derby s SVŠ Plzeň, Baník Most čeká venku utkání s poslední Mladou Boleslaví. Skupina A tedy slibuje ještě souboj doslova o všechno.

Jediná moravská skupina nabízí trojici postupujících, ale v soutěži jsou čtyři silné celky, shodou okolností ze čtyř moravských interligových klubů - Veselí, Zlína, Poruby a Olomouce. Je tedy jasné, že jeden ze čtveřice bude hrát mimo elitní 1. ligu. Zatím nejblíž postupu jsou dorostenky Veselí n. Mor., které mají plný bodový zisk, Zlín jednou prohrál, Olomouc má dvě a Poruba čtyři porážky. Za předpokladu, že tato čtveřice vyhraje všechna utkání s ostatními účastníky, což je dost reálné, je již o postupujících rozhodnuto odvetná vzájemná utkání mezi favorizovanou čtveřicíuž na tom nemůže nic změnit. Za týden se střetnou Zlín s Porubou a Veselí s Olomoucí a poslední listopadový víkend se v Olomouci představí Zlín. V prosincových termínech už bude hrát jen Veselí v Porubě a doma se Zlínem. Hanačky udělaly k postupu rozhodující krok v nedělní vysoké výhře nad Porubou, před níž má nyní náskok čtyř bodů a výhodu výher v obou vzájemných zápasech.

V porovnání s minulou sezonou se složení družstev 1. ligy příliš nezmění. Šestice družstev by měla mít stejná jména jako v minulé sezoně, určitě tam ale budou chybět družstva Pardubic a Kobylis, naopak nově v ní uvidíme jednoho z dvojice HC Plzeň, Baník Most.

Kategorie mladších dorostenek
Ze čtyř šestičlenných skupin jsou dvě v Čechách a dvě na Moravě a postoupí s nich vždy dva první týmy. V české skupině A jsou jasnými postupujícími HC Háje. Situaci si zkomplikovalo družstvo DHC Plzeň, sobotní porážkou o jedinou branku právě v Praze s Hájemi. O všem se rozhodne patrně až v posledním kole ve vzájemném utkání Plzně s Ústím n. Labem. Ústí však ještě v předposledním kole musí v Plzni vyhrát s druhým plzeňským celkem HC. Pokud nevyhraje, otevře se cesta k postupu do 1. ligy DHC Plzeň. Jinak se rozhodne až v posledním kole v Ústí n. L. a Ústí k postupu by musela svého soupeře porazit větším než čtyřbrankovým rozdílem. Ve skupině B je v čele bez ztráty bodu Slavia Praha, která má postup zajištěn. K postupu udělal v neděli důležitý krok Sokol Kobylisy, výhrou v Písku. K definitivě však Sokolky potřebují v posledních dvou kolech získat dva body z utkání doma s Jindř. Hradcem, nebo v Čes. Budějovicích

Na Moravě je jasno ve skupině C, kde obě družstva, jak Sokol Poruba, tak i HK Ivančice mají jistotu postupu. Ve skupině D vedou bez zaváhání děvčata HC Zlín. Olomouckému družstvu chybí získat jedno vítězství v souboji s oběma posledními družstvy a bude také mezi elitou.

Proti minulé sezoně by měla být stejná pětice družstev z loňské osmičky, nově tam uvidíme Slavii Praha a z české skupiny B jednoho z trojice Písek, Kobylisy, nebo Žirovnice, i když nejblíž k postupu mají Kobylisy. z moravské pak úplnými nováčky budou Ivančice. Chybět budou s jistotou loňští účaastníci 1. Ligy Baník Most a Tatran Bohunice.