English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Deváté kolo WHIL je posledním v roce 2014

Deváté kolo WHIL je posledním v roce 2014 20.11.2014 07:53:19 - autor: , přečteno 1317x

Víkendové 9. kolo interligové soutěže je posledním v tomto kalendářním roce, dokončení první poloviny základní části uvidí diváci až v novém roce 2015. Důvodem přerušení soutěže je start slovenského reprezentačního družstva na závěrečném turnaji ME, který se uskuteční od 7. do 21. prosince v Maďarsku a Chorvatsku. kam se české ženy bohužel neprobojovaly.

O víkendu se hrají také poslední zápasy 3. kol Evropských soutěží a dvojice Most a Michalovce budou hrát své odvety (Poruba už si zajistila postup ve dvou domácích zápasech před týdnem). Proto také oba mistrovské týmy svá utkání 9. kola WHIL předehrávala ve středu. Baník Most si po boji zajistil po vyrovnaném prvním poločase oba body v souboji s Partizánským (27:22) a slovenský mistr hrál v Šaľe v derby dvou nejlepších slovenských družstev a musel se spokojit s importem jednoho bodu, když vedení o jedinou branku ztratil ze sedmičky nařízené několik sec. před závěrečným signálem z ruky domácí Kerstészové (31:31).

Zbývající tři utkání kola se pak budou hrát v pátek 21. listopadu, poslední čtvrté pak v neděli ve Zlíně, kam přijede ŠKP Bratislava. Zajímavostí je to, že všechny čtyři zápasy jsou na pořadu v Česku. Ve dvou zápasech, v pátek v Praze a v neděli ve Zlíně budou favority domácí celky, se zájmem je očekáváno utkání v jížních Čechách, kam sice Poruba přijede také v roli favorita, ale v dobré paměti máme před dvěma týdny utkání Jihočešek doma také s favorizovaným Partizánským. V jižních Čechách půjdou diváci na interligu i v sobotu, z Prahy po zápase na Slavii si své utkání předehraje Prešov, který stejný postup umožnil svému soupeři již před několika týdny, po jeho zápase v Michalovcích. Jednoznačným šlágrem, alespoň z našeho pohledu pak bude na Hané duel druhého celku interligy Veselí, kterého budou chtít o dva body obrat domácí Hanačky, které hrály v minulých dvou kolech jako pokropené živou vodou. Pojďme si přiblížit čtveřici zbývajících zápasů 9. Interligového kola, které začínají v 18:00 hod. Sobotní předehrávka v Písku, se hraje už od 15:00 hod.

Pátek 21. 11.: DHK ZORA Olomouc - HC Veselí n. Mor.
Oba soupeři nastoupí v pátek v Olomouci ke svému vzájemnému už 41. střetnutí v interlize (včetně play-off a nadstavby) a ve statistikách je zatím o krůček vpředu hostující Veselí, které vyhrálo 21 zápasů, tedy o dvě víc než domácí Hanačky, dvakrát se oba soupeři rozešli smírně. Celkové skóre 990 : 889 ve prospěch Zory napovídá, že bychom se měli dočkat 1 000 branky vstřelené Hanačkami svému soupeři. V posledních dvou letech obě utkání ve Veselí vyhrály domácí, v Olomouci se zrodila remíza 20:20 a v minulé sezoně vyhrálo domácí družstvo 27:19. Statistiky jsou jedna věc, vlastní zápas pak může vypadat úplně jinak. Každopádně půjde o derby a v těch jak známo většinou favorit nevyhrává. A favoritem bude každopádně hostující družstvo, které má v aktuální tabulce na 2. místě o osm bodů na svém kontě víc než Hanačky. Domácí družstvo má za sebou dva zápasy, v nichž získalo tolik potřebné výhry a všichni proto věří, že konečně nastal obrat a domácí házenkářky budou opět hrát tak, jak jsou na to jejich příznivci zvyklí. Do Olomouce však přijede největší překvapení soutěže, a současně nejmladší družstvo, které má ve svém středu několik -náctiletých talentů, kteří už ale vystrčili drápky. Muziku pak tvrdí zkušená posila z Nitry Jasmínka Vargová, která se usídlila v elitní desítce nejlepších střelkyň interligy. Zapamatujme si však jména některých dalších - Klára Jandásková, Kateřina Slováková, nebo nejmladší, teprve 16 letá Jana Šustková, nebo jen o rok starší slovenská juniorka Tatiana Gajdošíková. V Olomouci se očekává plný dům a pravé házenkářské peklo, které určitě vyplní i početná skupina Veselských příznivců. Velká podpora se ale očekává i od domácích diváků v hledišti.


Pátek 21. 11.: Sokol Písek - Sokol Poruba
V jižních Čechách proběhne u Otavy sokolské derby, kde přivítají čerstvého osmifinalistu Evropského poháru (Challenge Cup) Porubu. Domácí družstvo má na svém kontě pět bodů, dvakrát vyhrálo ve své hale a bod si přivezlo s Prešova. Jihočešky spoléhají na domácí prostředí, kde v této sezoně prohrály jen se Slavií Praha. Nejlepší střelkyní družstva je zatím Vrabcová, družstvo spoléhá také na řadu hráček, které v družstvu hostují, na příklad Součková, Palasová, Šichmanová, Michková, nebo brankařka Šibrová. V družstvu Poruby to nejlíp střílí exzlínskému duu Šárce Marčíkové s Leonou Švirákovou, dalšími oporami pak jsou především Slovenky v jejich dresu (Tomašechová, Kostelná, Rechtorisová, Minarčíková atd.). Favoritkami jsou hostující hráčky, domácí ale umějí zabojovat.

Pátek 21. 11. : Slavia Praha - Bemaco Prešov
V pražském Edenu se představí nováček z Prešova, který po utkání odjede do jižních Čech k dalšímu zápasu WHIL proti Písku. Favoritkami utkání budou domácí Slavistky, které si zatím vedou více než dobře, všechna tři svá utkání v domácím prostředí vyhrály a připsaly si tak plný bodový zisk. Střelecky zatím září spojková řada Kutlvašrová, Rajnohová a Keclíková, prosazují se už také ty nejmladší - Kordovská, Chlupová a Franková, které jsou budoucností pražského celku. Slovenky mají na svém kontě zatím tři body, další import z Edenu se však očekávat nedá. Favoritkami jsou domácí děvčata.

Sobota 22. 11.: Sokol Písek - Bemaco Prešov
Sobotní utkání v jižních Čechách je předehrávkou 17. kola WHIL, které má řádný termín až 28. února 2015. Oba soupeři se už střetli v rámci 6. kola na Šariši a soupeři se rozešli smírně po remíze 20:20. Také tentokrát se dá očekávat vyrovnaný souboj, je ale otázka, jak se v cizím prostředí slovenský nováček vyrovná s dvojitou zátěží, dosud sehrál dvojzápasy pouze na východním Slovensku. Za mírné favority považujeme domácí Sokolky, které mají přece jen širší a zkušenější hráčský kádr.

Neděle 23. 11. : HC Zlín - ŠKP Bratislava
Ve Zlíně se dá očekávat jednoznačná záležitost domácích a jejich další bodový zisk, i když Slovenky v posledním utkání v domácím prostředí proti Šaľe podaly asi zatím svůj nejlepší výkon, když dokázaly svému věhlasnému soupeři nastřílet 26 branek. Zlíňačky ale měly jistě o své hře a výsledcích v posledních zápasech trochu jiné představy, bod z utkání s Veselím a porážky v Partizánskem a Porubě jim asi moc radosti nepřinesly. V domácím prostředí s posledním týmem tabulky si však určitě poradí.