English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Tři zápasy v řadě zisk šesti bodů pro ZORU - DOPLNĚN KOMENTÁŘ !!!

Tři zápasy v řadě zisk šesti bodů pro ZORU - DOPLNĚN KOMENTÁŘ !!! 21.11.2014 21:27:12 - autor: , přečteno 1846x


DHK ZORA Olomouc - HC Veselí n. Mor. 30:24 (15:12)


Průběh utkání: 0:1, 2:1, 5:6, 7:6, 9:8, 9:11, 15:11, 15:12 - 12:12, 18:15, 22:15, 25:18, 28:21, 29:22, 29:24, 30:24.

Rozhodčí: Točík, Zych 360 diváků 7 m hody: 7/6 - 9/7 vyloučení: 5 - 4.

Sestavy a branky:
Olomouc: Rašková, Dederlová - Růžičková 2/1, Jansová, Sovová, Hvostaľová 2, Berová 3, M. Salčáková, V, Fryčáková 3, Dostálová 5, Severová 2, Kubáčková 7/5, Salašová 2, K Salčáková 2, Gebre Selassie 2.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Veselí n. Mor.: Nejezchlebová, Lekešová, Stojarová - Varjassiová, Vysloužilová 1, Jandásková 5, Lukšíková, Slováková, Vinklárková, Šustková 4, Gajdošíková 4, Vargová 9/6, Štetáková 1.

Trenér: Ľuboš HUDÁK

Komentář od Mgr. Lucie Fabíkové - asistentky trenéra:

Dramatickou podívanou sliboval poslední zápas letošního ročníku Whilky mezi našimi hráčkami a silným Veselí, které je velkým překvapením interligy. Proti sobě nastoupily dva týmy, které jsou nejen velkými rivaly, ale jsou to také týmy, které se snaží hrát podobný styl házené, navíc vedené trenéry, kteří mají reprezentační zkušenosti - jeden jako hráč, druhý jako trenér. Veselí bylo velmi povzbuzeno ze svého výborného vstupu do soutěže a z aktuálního druhého místa v tabulce, Olomouci dodala sebevědomí poslední dvě vítězství proti Prešovu a v Partizánském, kdy ji obzvláště vysoká výhra v Partizánském hodně nakopla, takže bylo na co se těšit.

   Už první minuty ukázaly, že zápas nezůstane svým předpovědím nic dlužen, a skóre se dlouho přelévalo z jedné strany na druhou. Domácí chtěly soupeře zaskočit osobní obranou na jejich rozehrávačku, aby narušily souhru veselských spojek, a tahle obrana jim vydržela zhruba deset minut a hodně otupila ostří veselských spojek, pak se však soupeřky vzpamatovaly a začaly nás trápit dohrávkami na pivota na zkušenou Štětákovou, takže jsme obranu změnili na ofenzivní agresivní 0:6 což se nám vyplatilo, velitelskou úlohu převzala Lucie Severová a záhy se k ní přidaly i její spoluhráčky, Lucie Rašková zavřela bránu a Veselí se začalo hodně trápit a nedokázalo si s naší obranou poradit.

     Úspěch v obraně nám dodal sebevědomí a začaly jsme si věřit i vepředu. Vyrážely jsme do rychlých breaků, které zakončovala zejména křídla, Kristýna Salčáková, Vendula Fryčáková a Lucie Dostálová, postupný útok dirigovala Anička Gebre Selassie a společně s ní se dařilo i dalším spojkám - velmi agilně hrála Katarina Berová, Tereza Kubáčková a Ivana Salašová si rozdělily úkoly - "Saly" nebojácně proskakovala a získávala "sedmičky", Tereza je suverénně proměňovala a k tomu přidala i krásné střely z dálky, hlavně v druhém poločase, a výborný výkon i v útoku předváděla Lucie Severová, důležitým gólem v oslabení podržela svůj tým Kateřina Růžičková, a když se to vše dalo dohromady, odcházely jsme do šaten s třígólovým vedením, které ale mohlo být ještě větší, neproměnily jsme totiž několik vyložených šancí a Veselí rychle kontrovalo ,hlavně Klárou Jandáskovou, takže náš náskok nemohl narůstat.

     Po změně stran se nám podařilo pokračovat v nastolené hře,a  i když se veselské spojky Vargová, Šustková a Gajdošíková hodně snažily nepříznivý stav změnit, tak se nám podařilo udržet si koncentraci, a náš náskok tak mohl narůstat. 

     Velmi důležité bylo, že jsme hrály týmově, když nemohla jedna, zaskočila druhá, takže např., když se zranila výborně hrající Lucie Dostálová, naskočila Katarina Hvostalová a hned se zapsala do střelecké listiny, když nastoupila Míša Dederlová, tak nejen, že zlikvidovala Vargové sedmičku, ale přidala i další důležité zákroky, kterými podržela svůj tým, zkrátka všechny hráčky plnily své úkoly a hrály s obrovským nasazením a nadšením, což vedlo k zaslouženému vítězství.

    Domácí házenkářky se tak tímto vítězstvím s letošním rokem rozloučily tím nejlepším možným způsobem a všichni věříme, že po zimní pauze budeme pokračovat přesně tam, kde jsme skončily.

    Všem našim fanouškům bychom chtěli poděkovat za jejich přízeň a popřát pohodový a bezstresový advent, příjemné prožití vánočních svátků a do nového roku jen to nejlepší:-)