English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Hanačky uštědřily Veselankám první porážku v soutěži

Hanačky uštědřily Veselankám první porážku v soutěži 23.11.2014 20:06:45 - autor: , přečteno 1548x


HC Veselí n. Mor. - DHK ZORA Olomouc 32:38 (18:19)


Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:4, 4:6, 6:6, 6:8, 8:8, 8:11, 10:13, 12:13, 14:14, 15:17, 16:19, 18:19 - 19:20, 21:22,22:25, 25:28, 26:31, 28:35, 30:37, 32:38.


Rozhodčí: Videcký, Vítek          57 diváků             7 m hody: 5/5 - 5/5                            vyloučení: 7 - 6, Adriana Míšová (Olomouc) červená karta za třetí vyloučení.


Sestavy a branky:

Veselí: Vašulková, Mikesková - Balážová 8, Kožuchová 6, Lukšíková 5/1, Trlidová, Smetková 2, Mikesková, Klempířová 2/1, Kubešová, Melichárková 6/2, Soldánová 3/1.

Trenér: Miroslav SLOVÁK

Olomouc: Pallyová, Pašková - Chlandová 3, Zimová 1, Sklenářová 3, Trumpešová 8, Kratochvílová 10/5, Klevetová, Míšová 3, Hurychová 5, Večeřová, Grygarová 1, Kašpárková 4, Doleželová.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

 O tom, kdo postoupí ze sedmičky moravských celků starších dorostenek do jarního pokračování v nejvyšší soutěži  je už delší dobu jasno, zejména dorostenky Veselí si počínají hodně suverénně, když v předchozích osmi utkáních neztratily ani bod. V neděli ve Veselí však narazila kosa na kámen, Hanačky, které zatím s oběma lídry skupiny, Veselím a Zlínem své zápasy prohrály,  se nechtěly s pozicí toho třetího vzadu spokojit a znovu potvrdily, že se s nimi musí stále vážně počítat.  Domácí družstvo ale nehodlalo nic ze své suverenity ztratit a od prvních minut  drželo své ambice hodně vysoko. Zejména  Anna Balážová z prostoru levé spojky, se neomylně trefovala do horních růžků branky Zory a hodně otřásala sebevědomím mladé olomoucké brankařky Pallyové. Dosavadní olomoucká brankařská jednička Dáša Beranová si totiž v sobou při kurzu trenérské licence poranila kotník, takže do utkání nemohla zasáhnout.

Také Hanačky ale při vědomí toho, že v utkání jde už především jen o prestiž, zahájily utkání sebevědomě a nenechaly nikoho na pochybách, že dnes chtějí uspět. Pustily domácí celek do vedení v zápase jen v samotném úvodu, když ty se ujaly vedení 1:0, poté už až do konce utkání kralovalo stále hostující družstvo a povolilo tak domácím jen dotahovat svůj náskok a ten jen tu a tam vyrovnat. Náskok Hanaček se pohyboval mezi jednou až třemi brankami, poločas skončil nejtěsnějším rozdílem. Přetahovaná pokračovala dále i po změně stran, hosté opět několikrát vedli tříbrankovým rozdílem, až na začátku poslední desetiminutovky se jim podařilo zvýšit své vedení na 26:31 později ještě i na 28:35, což bylo sedm minut před koncem utkání. To už ale v brance domácích stála Mikesková, která vystřídala prozatímní neotřesitelnou jedničku v brance domácích  Vašulkovou, která byla strůjkyní výhry Jihomoravanek v prvním vzájemném utkání v Olomouci, která ale nezvládla několik střel Olomoučanek a doslova z branky utekla. Hanačky tak své trochu nečekané vítězství uhájily a připsaly si nejen dva cenné body, ale také velký kus sebevědomí do dalších zápasů.

Olomoucké družstvo sehrálo jednoznačně své podzimní nejlepší utkání, zahrálo velmi odpovědně a plně koncentrovaně a přesvědčilo přihlížející příznivce domácího celku, že s nimi musí i ostatní družstva stále vážně počítat. Olomoucká brankařka Pallyová, sice na začátku zápasu vystřihla parádní zákrok, poté však jen s obtížemi odvracela lavinu střel domácích, kdy si po dlouhé minuty vůbec nesáhla na míč a celé utkání až do 57 minuty, kdy se do branky za stavu 28:35 postavila mladičká Pašková, ukončila s bilancí osmi úspěšných zákroků, tedy jen o jediný zákrok víc než v prvním utkání v Olomouci dosáhly obě naše brankařky. Podobnou bilanci však mělo na druhé straně hřiště i veselské brankařské duo, což je hlavní příčinou vysokého počtu branek dosažených oběma družstvy v zápase. Hanačky v utkání hodně odpovědně bránily, byly dobře připraveny na způsob střelby domácích kanonýrek, které to zkoušely ze všech možných pozic, hodně jejich střel skončilo na blocích našich děvčat, nebo jim ve finální fázi v pokusu o zakončení zabránily úspěšným obranným zákrokem.        

Útočnou činnost olomouckého družstva dirigovala, tak jako v předchozích zápasech neúnavná Jarmila Trumpešová, která byla opět duší družstva a vtiskla mu svou ofenzivní tvář. Hrála rychle, nápaditě, její kreativita byla obdivuhodná. Tentokrát k tomu, aby jen řídila hru, přidala i větší počet střeleckých a nutno říci i úspěšných střeleckých pokusů.  Obě krajní spojky základní sestavy – Kratochvílová a Hurychová byly opět těmi kanonýrkami, na jejichž branky družstvo spoléhá a kterými mu hodně pomáhají. K nim se v zápase připojila opět velmi dobrým výkonem Magda Kašpárková, jejíž výkonost roste zápas od zápasu. Potěšitelný je návrat po vleklém zranění další z kanonýrek Lucky Zimové, takže olomoucké družstvo už je znovu v plné palebné síle a bude tedy pro obrany soupeřů ještě méně čitelné než dosud. Na křídlech největší prostor dostaly tentokrát Sklenářová a Chlandová, které svůj úkol splnily, zejména mladá Chlandová prokazuje velké zlepšení a stává se oporou týmu, a zejména variantou při absenci Venduly Fryčákové. Trochu smolný zápas sehrála na pivotu Míšová, začala ve velkém stylu, tři branky v prvním poločase byly výborným vstupem, v průběhu utkání však několikrát trochu přehnala obrannou aktivitu a deset minut před koncem po třetím vyloučení musela na tribunu.

Domácí družstvo i přes porážku prokázalo svou vysokou výkonnost, i přesto, že brankařka Vašulková nebyla evidentně ve své kůži, je stále jednou z nevětších osobností družstva, jednou z nejlepších gólmanek soutěže, její parametry ji k tomu předurčují. Ostré spojky Balážová a Lukšíková jsou hodně nebezpečné, rozehrávku tentokrát převážně obstarávala Smetková.  Další juniorská reprezentantka Kožuchová na pivotu využívá hlavně výborné a přesné přihrávky svých spoluhráček, a s úspěchem je zakončuje brankami. Velkým příslibem do budoucnosti je mladičká Barbora Melichárková (1999), která je hráčkou Velké n. Veličkou, kde hraje za mladší dorostenky a ve Veselí hostuje. Už dnes je komplexní hráčkou s velkým potenciálem, je však třeba ji asi už trochu brzdit. Má totiž na svém kontě v podzimních soutěžích už 17 startů a 104 branky, což je na tak mladou hráčku dost velká porce. Družstvu evidentně chyběla další ze spojek Řezáčová, která absentuje už poslední tři utkání družstva.