English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > V Olomouci o víkendu mimo kvalifikaci reprezentace ještě dvě utkání ZORY

V Olomouci o víkendu mimo kvalifikaci reprezentace ještě dvě utkání ZORY 26.11.2014 19:14:11 - autor: , přečteno 1085x


Příznivci olomoucké ženské házené se budou muset o víkendu spokojit jen se dvěma mistrovskými utkáními v hale DHK ZORA. Jinak samozřejmě ženská házená bude k vidění v hale UP na Lazcích, kde česká reprezentace svede první souboje o postup na mistrovství světa v příštím roce. Pozvánku na kvalifikaci připravujeme také na naše stránky. Mimo interligového celku žen, který skončil podzimní část sezony minulý víkend domácí výhrou nad Veselím, bude mimo Olomouc také družstvo mladších dorostenek, které se v kombinované sestavě zúčastní od pátku do neděle mezinárodního turnaje v Hodoníně a svá mistrovská utkání si proto již předehrál.

V neděli po skončení kvalifikace v hale UP, budou v domácí hale Zory sehrána dvě mistrovská utkání. Nejprve od 14:30 hod. nastoupí B družstvo žen v 1. lize proti béčku Baníku Most a po nich pak budou hrát starší dorostenky DHK ZORA proti HC Zlín. Ženy budou bojovat o co nejlepší umístění v tabulce, souboj dorostenek toho v této fázi moc nerozhodne, obě družstva už mají spolu s Veselím postup do jarní části soutěží 1. ligy zajištěn, půjde ale o prestižní souboj, který by mohl mít vliv na sebevědomí pro jarní fázi soutěže starších dorostenek.

Ženy hrály v sobotu v jižních Čechách u Vajgaru proti exinterligovému celku Jindř. Hradce a přesto, že se vracely na Hanou bez získaného bodu, zanechaly v Jindř. Hradci velmi dobrý dojem a byly silnému soupeři více než vyrovnaným soupeřem. To starší dorostenky uštědřily svému soupeři první porážku v sezoně, předvedly proti extrémně silnému a favorizovanému soupeři zodpovědný, koncentrovaný výkon a nenechaly nikoho na pochybách, o tom, že jsou připraveny po novém roce v prvoligové nadstavbě opět bojovat o nejvyšší mety. Bylo to utkání v této kategorii špičkové úrovně, domácí se představily ve výborné formě, ale tentokrát to prostě na skvěle připravené Hanačky nestačilo.

Obě utkání se hají v neděli 30. listopadu v hale DHK ZORA Olomouc

14:30 hod. 1.liga ženy: DHK ZORA Olomouc B - DHK Baník Most B
Obě družstva budou mít možnost postavit do utkání řadu interligových hráček a jistě toho také využijí. Dá se tedy čekávat vyrovnaný souboj. Hanačky jsou na tom zatím v tabulce o poznání lépe, mají na svém kontě osm bodů proti 2 svých soupeřek, ty mají ale odehráno zatím o dvě utkání méně, když odložily své utkání proti B týmu Poruby. Olomoučanky si naopak předehrály zápas posledního podzimního kola, které měly hrát tři dny před vánocemi v Praze na Slavii. Olomoucké družstvo bude tedy v domácím prostředí favoritem, určitě využije všech možností, aby si zahrály v interligové pauze hráčky širšího kádru, které se na hřiště ve WHIL nedostávaly tak často, stejnou možnost ale mají také soupeřky, takže se můžeme těšit na velmi dobrou, kvalitní házenou. Domácí trenérka Gábina Kubáčková může spoléhat na výborné výkony mladé slovenské brankařky Nori Derzsiové, dalšími oporami v przatímnm průběhu sezony jsou pak dále, Zdeňka Kosová, Adéla Samcová, Andy Kulíšková, v posledních zápasech se prosazuje další Slovenka Hvostaľová a Sovová s Jansovou.Družstvo Mostu toí směsici zkušených Kovačkové, Špplechtové, K. Vysloužilové, Vostárkové, s nastupujícím mládím, rerzentovaným brankařkou Smolovou, Motýlovou, Zachovou atd.

16:30 hod.: Liga starší dorky: DHK ZORA Olomouc - HC Zlín
Střetnutí dvou družstev, které už mají jistotu postupu do jarních bojů v soutěži 1.ligy, bude podobně jako zápas našich děvčat před týdnem ve Veselí, hlavně jen prestižním soubojem dvou vyspělých házenkářských celků. Hanačky před týdnem uspěly, zejména jejich spojková řada Kratochvílová, Trumpešová, Hurychová, doplněná po zranění se vrátivší Zimovou a stále se lepšící průbojnou Kašpárkovou tím ještě posílila svou palebnou sílu, což by měla potvrdit i v nedělním utkáním proti Zlínu. Kvalita je však i na straně křídel (Sklenářová, Chlandová a další) a spolehnutí je i na hru pivotů, zejména Míšové. Družstvo Zlína může pro utkání vybírat minimálně z dvacítky hráček, které se v předchozích utkáních v družstvu objevily, hrávají však také za ostatní zlínská družstva od mladších dorostenek, přes 1. Ligu žen až po WHIL, která v termínu uvedeného utkání nehrají, takže výběr bude zajímavý. Je tedy otázka, jak trenérka Renáta Gerychová nedělní utkání v Olomouci pojme, zda jako prestižní duel, nebo otestování si některých hráček svého týmu, případně soupeře. Necháme se překvapit. Každopádně se můžeme těšit na výjimečně kvalitní a zajímavé střetnutí o jehož kvalitě svědčí zejména to, že na hřišti by se mohlo objevit cekem 14 hráček mládežnických výběru České republiky - 5 z družstva juniorek v dresu Olomouce, stejný počet v barvách Zlína a navíc čtveřice dorosteneckých reprezentantek hrajících za Zlín.

Určitě jsou oba zápasy dobrým tipem pro příznivce, prodloužitsi nedělní odpoledne dalšími velmi hodnotnými zápasy.