English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Starší dorky válí, po Veselí vyplatily doma i Zlín

Starší dorky válí, po Veselí vyplatily doma i Zlín 01.12.2014 06:29:48 - autor: , přečteno 1159x


DHK ZORA Olomouc - HC Zlín 35:27 (15:11)
Vývoj skóre: 0:1, 2:1 2:4, 4:4, 4:5, 8:6, 14:6, 15:7, 15:11 - 19:11, 22:13, 25:16, 27:20, 33:24, 35:25, 35:27.

Rozhodčí: Suchánek, Pluhař              70 diváků                     7 m hody: 6/6 - 9/8           vyloučení: 5 - 4 + Monika Kříčková (Zlín) červeni katrta za třetí bvyloučení.

Sestavy a branky:
Olomouc: Pallyová, Beranová - Chlandová 2, Zimová, Sklenářová 5, Trumpešová 2, Kratochvílová 14/6, Klevetová, Míšová 7, Hurychová 4, Večeřová, Grygarová, Kašpárková 1, Doleželová.

Trenér: Mghr. Lubomír KREJČÍب

Zlín: Sedláková, Řezníková - Baumbachová 1, Krajčová, Polomíková, Lapčíková 2, Kříčková 3, Kolářová, Mizerová 15/6, Holčíková 2, Jurečková, Gärtnerová 4/2, Letochová, Horňáková.

Trenérka: Mgr. Renáta GERYCHOVÁ

Hostující družstvo Zlína pojalo utkání velmi prestižně, přijelo na Hanou v té nejsilnější sestavě, dokonce pro trojici hráček, v čele se dvěma, které pravidelně nastupují v interlize (Kříčková a Kolářová) bylo toto utkání prvním v letošní sezoně v družstvu starších dorostenek a na lavičce další z velkých posil, legendární brankařka Lenka Černá v roli asistentky trenérky, to měly být největší trumfy hostujícího celku. Zlíňačky také vlétly na domácí družstvo jako uragán, první desetiminutovka také patřila jim a vytvořily si vedení 2:4. Za další tři minuty však Hanačky srovnaly krok i skóre, ujaly se vedení 8:5 a ve 23. minutě svítil na ukazateli skóre dokonce stav 14:6 pro domácí. Úsek od 12. do 23. minuty domácí děvčata vyhrála 10:1, teprve v závěru poločasu se podařilo hostujícímu celku snížit na poločasový čtyřbrankový náskok.

Začátek druhého poločasu se zase lépe vydařil domácím, které čtyřmi brankami v řadě navýšily své vedení na 19:11 a když v 10. minutě druhé půlky vedly desetibrankovým náskokem vypadalo to na pěkný výprask hostujícího favorita. „Zásluhou" dvojice rozhodčích, která posledních dvacet minut dost nepochopitelně tak trochu nezvládla a začala kupit někdy hodně kontroverzní výroky, čímž dost rozhodila zejména soustředěně bojující domácí celek se hra vyrovnala, domácí si ale udržovaly stále dostačující sedmi až osmibrankový náskok a své vedení dovedly bez větších problémů do zaslouženého vítězství.

Základ k vysokému vítězství byl položen zejména v prvním poločase, který se vydařil brankařce Karolině Pallyové, která zlikvidovala v prvním poločase 11 nebezpečných střel protihráček, včetně sedmimetrového hodu, ve druhé půlce však její úspěšnost prudce poklesla a v posledních deseti minutách přepustila své místov v brance  Beranové. O nárust skóre se starala především hodně aktivní a střelecky úspěšná Hanka Kratochvílová, která svých 21 střeleckých pokusů proměnila ve 14 branek, z toho bylo šest ze sedmiček. Ještě vyšší střeleckou účinností se může pochlubit pivotka Adriana Míšová, která se do sítě netrefila pouze jednou a to hned v úvodu utkání ostatní její střely po perfektních přihrávkách od spoluhráček si našlo cestu do sítě. Hvězdnou desetiminutovku předvedla Lucka Sklenářová, na začátku druhého poločasu, když čtyřmi brankami v rychlém sledu, zejména z brejků potvrdila úspěšný vstup domácích do druhého poločasu kdy definitivně zlomily odpor Zlína. Čtyři důležité branky si připsala na své konto Hurychová. V utkání odvedla velký kus práce Trumpešová, a i když tentokrát nebyla až tak „vidět", odvedla spousty velmi důležité a prospěšné práce pro družstvo jak v organizování obranné, činnosti, tak i v rozehrávce. Velký herní prostor dostala tentokrát Míša Chlandová, odvedla si své, moc se ale do hry nedostala. Ostatní děvčata toho tentokrát příliš nenahrála, příležitost dostanou jistě v dalších zápasech.

Z družstva hostí se víc čekalo zejména od hvězdných interligových posil Kolářové s Kříčkovou. Výbornou formu si naopak na Hanou přivezla Jolana Mizerová, která se trefila v utkání hned 15 krát. Aktivní byla vysoká Gärtnerová, které ale hodně pokusů naše hráčky zblokovaly. V akci jsme mohli při utkání sledovat v obou družstvech celkem 8 juniorských a pět dorosteneckých reprezentantek ČR.