English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > První ligy dorostenek znají své složení.

První ligy dorostenek znají své složení. 08.12.2014 21:15:11 - autor: , přečteno 1367x


Přestože do úplného skončení podzimní části „kvalifikačních" soutěží mladších a starších dorostenek, zbývá ještě sehrát několik utkání na Moravě, v mladších dorostenkách jediný zápas Zlín - Velká n. Velič. a v kategorii starších dorostenek chybí ještě sehrát skoro úplná dvě kola (v soutěži je sedm družstev, proti pěti v Českých skupinách), o postupujících do 1. ligy je již rozhodnuto.

V kategorii mladších dorostenek budou startovat čtyři celky z Čech, z toho trojice bude z hlavního města (Slavia, Kobylisy a Háje) a čtvrtým bude Baník Most, ze dvou moravských skupin postoupí trojice favorizovaných celků interligových klubů (Zlín Olomouc a Poruba) a úplný nováček mezi elitou - Jihomoravské HK Ivančice. Překvapením je absence Sokola Písek, který v posledních třech letech získal dvě stříbrné medaile, v tomto ročníku se ale bude muset spokojit s účastí svého týmu ve 2. lize.

Mezi elitou starších dorostenek, kde bude hrát jen sedm družstev, bude hrát šest týmůinterligových klubů, jediným družstvem, jehož družstvo žen nehraje interligovou soutěž bude SVŠ Plzeň, naopak jediným týmem z interligových klubů, který do 1. ligy nepostoupil je Sokol Poruba ¨

Trojice klubů bude mít své zastoupení v obou kategoriích - Slavia Praha, ZORA Olomouc a HC Zlín, z interligových klubů budou hrát v mladších dorostenkách navíc Sokol Poruba, ve starších Veselí, Sokol Písek a Baník Most. Z loňského složení nejvyšší soutěže mladších dorostenek se mezi elitu nedostala shodou okolností tři nejhůře umístněná družstva, tedy Sokol Písek, Tatran Bohunice a Baník Most. V kategorii starších dorostenek se do 1. ligy neprobojovala z loňských účastníků opět poslední Kobylisy a Pardubice.

Kompletní složení nejvyšších soutěží dorostenek:
Mladší dorostenky:
1.liga:
HC Praha Háje
DHC Plzeň
DHC Slavia Praha
Sokol II.Kobylisy
Sokol Poruba
HK Ivančice
HC Zlín
DHK ZORA Olomouc

2.liga - ČECHY
Spartak Ústí n. Labem
HC Plzeň
DHK Baník Most
Sokol Vršovice
DHK Slavoj Žirovnice
Sokol Písek
Loko Čes. Budějovice
Házená Jindř. Hradec

2.liga - MORAVA
Jiskra Havl. Brod
DHK Pardubice
Tatran Bohunice
DHK ZORA Olomouc B
SKH Velká n. Veličkou
Sokol Karviná
Sokol Poruba B
Sokol Ostrava-Zábřeh

Starší dorostenky:
1.liga:

SVŠ Plzeň
DHK Baník Most
DHC Slavia Praha
Sokol Písek
DHK ZORA Olomouc
HC Veselí n. Mor.
HC Zlín

2.liga - ZÁPAD
HC Plzeň
Sokol Vršovice
Autoškoda Mladá Boleslav
Astra Praha
Sokol II.Kobylisy
Házená Jindř. Hradec

2.liga - VÝCHOD
Jiskra Havl. Brod
Sokol Velké Meziříčí
Sokol Poruba
HK Hodonín
Jiskra Otrokovice
HC Ostrava