English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Pozvánka na poslední mistrovská utkání roku 2014

Pozvánka na poslední mistrovská utkání roku 2014 10.12.2014 13:11:00 - autor: , přečteno 1204x


Dlouhá podzimní část sezony končí, před námi jsou tento víkend poslední dvě utkání letošního roku a po nich se již začneme chystat na nejkrásnější svátky roku. Shodou okolností v neděli ke svým posledním utkáním roku nastoupí dvě družstva našeho klubu, jejichž soutěže jsou podle rozpisu soutěží rozepsány až před samotné Vánoce. V první lize žen B družstvo mělo hrát své poslední utkání podzimu 21. prosince v Praze proti Béčku Slavie, zápas byl po dohodě obou družstev předehrán již 17. listopadu. Družstvo starších dorostenek mělo hrát o den dříve, tedy 20. prosince v Otrokovicích, utkání obě družstva sehrála minulý týden ve středu 3. prosince 2014.

V neděli tedy v naší hale nastoupí B družstvo žen, které má za sebou dvě vítězná utkání a hráčky s trenérkou by chtěly v posledním utkání roku zúročit svou výbornou formu a chuť hráček i z interligového kádru a dorostenek, zahrát si kvalitní zápasy proti vyspělým soupeřkám. Jejich soupeřkami bude zkušený a dobře vedený tým Otrokovic, který všsak v letošní sezoně trochu tápe, vždyť v předchozích sezonách patřil vždy do absolutní špičky, když skončil postupně na 4., 3. a v minulé sezoně na 2. místě. V utkání starších dorostenek se na Hané představí ambiciózní celek Hodonína, který v podzimní části skončí hned za čtveřicí družstev interligových klubů a pod vedením velezkušeného trenéra Antonína Střelce prokázal velký nárust výkonnosti. V utkání samotném už nepůjde o žádné vyhrocené utkání, o všem je rozhodnuto, půjde jen o to, dobře si zahrát.

Obě utkání se hrají v hale DHK ZORA Olomouc v neděli 14. prosince 2014.

12:00 hod.: Liga starší dorky: DHK ZORA Olomouc - HK Hodonín
V podzimní části soutěže starších dorostenek, která byla jakousi kvalifikací o postup do jarní 1. ligy si Hanačky zajistily postup mezi elitu už s velkým předstihem, přestože v prvních zápasech s největšími rivaly se jim na podzim příliš nedařilo. Až po zapracování nově příchozích děvčat z mladších dorostenek do sestavy a návratu všech zraněných hráček, se kvalita hry družstva rapidně zlepšila a všechna svá utkání druhé části s přehledem vyhrála. V posledním utkání se s určitostí dostanou na hřiště všechny hráčky družstva, protože o všem je prakticky rozhodnuto. Soupeřky se potýkají s průvodním znakem většiny t..zv. menších klubů, což je menší počet hráček. V 10 odehraných utkáních družstvo nastoupilo do zápasu dvakrát s 10 hráčkami, třikrát hrálo 9 hráček, čtyřikrát 8 a v jednom dokonce pouze sedm hráček, navíc vždy pouze s jedinou brankařkou. V družstvu je však několik talentovaných házenkářek, které hrají i za družstvo žen ve 2. lize. - brankařka Čižmářová a střelkyně Višnovská a Jastarbová, mezi nejlepší střelkyně soutěže patřily Kalinová a Bydžovská. Také v dresu domácích nastoupí řada hráček z čela nejlepších střelkyň soutěže - Hana Kratochvílová je vedoucí hráčkou tabulky střelkyň, v závěsu za ní pak jsou Huychová, Trumpešová, ale i křídla Sklenářová a Chlandová.

13:45 hod.: 1.liga ženy: DHK ZORA Olomiuc B - Jiskra Otrokovice
Mezi oběma družstvy je v tabulce rozdíl dvou míst v umístění, Olomoučanky jsou na 6. a Otrokovice na 8. místě a bodový rozdíl činí čtyři body. Pro Olomoučanky bude nedělní utkání teprve 5. na domácím hřišti, v předchozích čtyřech utkáních získaly 6 bodů, když jedinou porážku utrpěly od B týmu Poruby o jedinou branku. Také Otrokovice hrály většinu zápasů na hřištích soupeřů, v domácím prostředí mají 50 % úspěšnost zápasů, když dvě utkání vyhrály a ve dvou podlehly. V halách svých soupeřů nastoupily svěřenkyně trenéra Štefana Boršického už šestkrát, vyhrály však jen v Českých Budějovicích a Havl. Brodě, naopak ze Zlína, Poruby, Kobylis a Mostu odjely s prázdnou. Oporami týmu je zkušená brankařka Vitásková, nejlepší kanonýrka celé soutěže Júlia Dolečková, exreprezentantka a mnoholetá hráčka WHIL Pavla Nevařilová a juniorské exreprezentantky Sekulová a Vysloužilová, která hraje v současné době také ve WHIL v dresu Veselí.